poster

The Railrodder

 • Austrálie

  The Railrodder

 • USA

  The Railrodder

 • Velká Británie

  The Railrodder

Komedie / Krátkometrážní

Kanada, 1965, 24 min

Scénář:

Buster Keaton

Hrají:

Buster Keaton
 • D.Moore
  *****

  Buster Keaton na stará kolena opět na mašině. No, tentokrát spíše na mašince. Ale i když je jeho dopravní prostředek (ve srovnání s Generálem) opravdu malý, nápadů a legrace uveze dost. Byla to milá výprava.(27.7.2015)

 • Morien
  *****

  Souslovím pohlazení na duši moc neplýtvám, ale tady ho klidně vysypu všechno, co mi ještě zbývá v kořence.(8.1.2010)

 • Iggy
  ****

  Poslední film, na kterém se Keaton podílel jako režisér. Starý Buster, netypicky jako anglický gentleman, se vydá do Kanady, kterou projede od východu na západ na malé drezíně, z jejíž úložné bezedné skříňky vyndává vše, co momentálně potřebuje. Cestou míjí krásy kanadské přírody a zároveň zažívá drobná komická dobrodružství. Tohle je starý dobrý Buster Keaton, který bere život tak, jak běží, a nic ho nedokáže rozrušit. Railrodder je jakýmsi epilogem Keatonovy filmové kariéry, vrací se zde ke svému legendárnímu Frigovi na mašině. Jako takový je i trochu smutný, protože Keaton ve svém placatém slamáku a se svým neustále zachmuřeným zaměstnaným výrazem už navždy odjel na své drezíně bavit pánaboha. Film je skutečně v duchu němých Keatonových filmů, ovšem ne že by Keatonovi nepřál zvuk, ten mu byl fuk, ale nepřála mu filmová studia.(4.10.2007)

 • stilgar1
  ****

  Buster ještě jednou a naposledy jako pan Frido ...trošku smutné, ale jinak to nešlo :-((3.1.2009)

 • sator
  *****

  Nádhera... Smekám mistře...chvílemi sem se o vás bál, přeci jen už vám bylo skoro sedmdesát, ale dobře to dopadlo....:-) https://www.youtube.com/watch?v=xYmcN12M97o Režisér Gerald Potterton se s Busterem Keatonem častokrát dohadoval kvůli nebezpečnosti některých jeho gagů.Ten se choval ale stejně bláznivé jako za dob svého mládí.Naštěstí natáčení které samo o sobě bylo už tak dost nebezpečné, dobře dopadlo.(5.5.2018)

 • - Režisér Gerald Potterton se s Busterem Keatonem častokrát dohadoval kvůli nebezpečnosti některých jeho gagů. Ten se choval ale stejně bláznivé jako za dob svého mládí. Naštěstí natáčení, které samo o sobě bylo už tak dost nebezpečné, dobře dopadlo. (sator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace