Šefkuchař bez čepice

(pořad)
  • Velká Británie The Naked Chef (více)
Reality-TV / Rodinný
Velká Británie, 1999, 23x30 min

Účinkují:

Jamie Oliver

Pravděpodobně jeden z nejznámějších kuchařů na světě Jamie Oliver ukazuje u něho doma, jak uvařit chutné a jednoduché jídlo. (Ferry)

paascha

Zkusil jsem podle jeho receptů pár jídel a ...super. Je vtipný, je nápaditý, jezdí na motorce, ehm, na mopedu, je to prostě můj člověk. A když na cca 130 programech, co mám v TV , není nic ke koukání, na Paprice je skoro vždycky Jamie a vaří nějaké super žrádlo. A v porovnání s mým absolutně nejneoblíbenějším kuchařem Babicí, který vaří z protlaku a gothaje svíčkovou i řízky, je jamie kuchař s nekonečnou fantasií a kulturním přístupem k jídlu. ()

BoPo

Šušlajúce mladé ucho hádže jeden recept za druhým. Má svoj vlastný štýl prezentácie sa pred kamerou. Proste jeden z nás, teda kámoš čo vie dobre varit. A preto si ho toľko ľudí na celom svete pozvalo prostredníctvom TV, do svojho obyváku. ()

Marek1991

Jeho nakupovanie na trhu je nezabudnuteľné, vedel zo všetkého urobiť zábavu. Dal vareniu a pečeniu, či grilovaniu a iným prípravám jedál iný rozmer. Preslávil sa týmto programom a aj prípravu jedál vo svete. Inovatívne, zábavné a na to, čo často televízie ponúkajú to bolo výborné. Mne sa veľmi nepáčil strih a niektoré detaily, pre ktoré som trocha nestíhal alebo sa mi niektoré veci, scénky a kecy zdali zbytočné, ale ako program to bolo na úrovni. ()

frashmaker

Jamie Oliver je dobrej. Nevěřím v to, že anglická kuchyně může být i dobrá, ale on dokáže vařit tak, že člověk jí pohledem a obdivuje jeho schopnosti. Na tohle jsem opravdu koukal rád... ()

esopesokeso

Tak ja tu reagujem na hallelluja, ktorú som obrovskou náhodou videl v prítomných uživateľov...:) Je to vynikajúci program, ktorý nie je ani o varení, ale skôr o tom, že Jamie Oliver je šoumen, ktorý robí z varenia zábavu.Je to profík, ktorý sa mi dostal čirou čistou náhodou pred mnohými rokmi na oči v magazíne playboy.Prezentuje, že varenie nie je len o dodržaní presnej gramáži ingrediencii, ale aj o kreativite a chuti do varenia.Koho by predsa aj bavilo variť na hlasné príkazy: ,,NAVAR MI ŽRAŤ!!!´´? šéfkuchár bez čapice free.. ()

rt12

Je to prostě sympaťák od jeho začátků po dnešek. Líbí se mi jeho styl vaření i filozofie života. Aktivity, které dělá jsou přínosné, určitě to nedělá pro prachy těch má dost a to je paráda. ()

hallelluja

...som presvedčená, že práve tento chlapík a práve touto show namotal ľudí v celej Európe, aby začali skúšať nové veci v kuchyni (iné korenia, čerstvé bylinky, olivový extra virgin, cestoviny vlastnej výroby a pod. ) - a spustil nový fenomén - záujem o varenie ako zábavu!!!... jeho nadšenie je nákazlivé a jeho (neskorší) altruizmus z neho robí človeka s veľkým Č... respect... ()

mandlova

Tohle všechno odstartovalo. A začala tím i má láska k Jamiemu, jeho přístupu k vaření a nenucenému experimentování v kuchyni. ()

Pyth

Muj de facto prvni kucharsky porad a stale spica. Forma, kterou porad zvolil je podle me ta uplne nejlepsi - kucharsky mistr a semtam otazka od kucharskyho neznalka (kteryho nastesti ani nevidime). takle nak by to melo vypadat ()

Paity

Jamie Oliver je prostě šikula a pašák. I když se za tu dobu hodně "anglicky" zakulatil, pořád je radost se na jkeho pořad dívat. Na nic si nehraje, zvládá to s lehkostí a netrpí nedostatkem nápadů ani zbytečným sebevědomím. ()

Mahoney.

On len okrem toho že je perfektný kuchár, ktorý varí úžasné jedlá, je aj umelec. Keď ho vidím variť v telke nedokážem prepnúť. Do jedla dáva neuveriteľnú vášeň, tvorivosť a je vidno že ho to naozaj baví. Občas neverím z akých kadejakých surovín, byliniek a korenín vytvorí neuveriteľný súlad chutí. Geniálnosť. ()

woo-hoo-hoo

Kuchár bez čapice je seriál o varení, ktorý objavil možnosti strihu a vyhol sa statickému záberu na naaranžovanú kuchyňu: je to akčné, dynamické, premyslené a pravdepodobne aj chutné. Každá epizóda šikovne postupuje k cieľu (obedu). Scény varenia sú obohatené o rôzne vychytávky a finty, Jamie Oliver varí kreatívne, štýlovo, rýchlo, uvoľnene a nebojí sa originality, čerstvej zeleniny ani experimentovania. Jednoducho ma to baví pozerať. ()

eges

Co tenhle kluk, teda teď už ne, dokáže ve svých dvaceti čtyřech letech, je obdivuhodné. Tohle se nikdo nenaučí za celý život. Viďte pane Babica. ()

zodiak217

Pamätám si, že to bola prvá kuchárska šou s niektorou s veľkých hviezd kuchárskeho neba, ktorú som videl. Absolútne ma to uchvátilo a vtedy som zistil, že ma fakt baví nielen pozerať sa na jedlo, ale aj skúšať nové veci a experimentovať v kuchyni akoby som objavil svoj pozitívny vzťah k jedlu. Wow...určite mi to dalo veľa a dnes už s úžasom sledujem nielen Jamieho ale aj Nigelu Lawson, Heston Bloomethala, Gordona Ramseyho či iných. ()

unclejack

Jamie to zvláda s gráciou a medzi svojimi spotrebičmi doslova tancuje. Pôsobí neskutočne prirodzene, profesionálne a varí pútavo a zdravo - viete, keby som mal variť podľa niektorého televízneho kuchára, bol by to určite Jamie. A človek sa predsa vždy poteší, ked vidí niekoho, kto svojmu remeslu fakt rozumie, no nie? ()