Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

Kaka

Jeden z mnoha. Není to špatný film, jen v té záplavě moderně vypadajících atraktivně znějících snímků se poměrně snadno přehlédne. A to i přesto, že Luke Wilson hraje nejlépe, co jsem měl tu možnost vidět a dost možná má i nejlepší roli, kterou kdy mohl dostat. Zbytek už je jen solidně odvedené řemeslo a vše co k danému žánru patří. Tzn. vypravěč typu "jak to všechno začalo + nějaké to moudro na konci", nablýskané káry, drahé obleky a několik bábovek na parketě. Částečná inspirace The Social Network je tu jasně viditelná, ale nijak to nedráždí do očí. ()

honajz

Prostředníci přišli pozdě. Koho by problém vydělávání na pornoprůmyslu mohl zajímat po filmech Kevina Smithe a zvláště Zack a Miri točí porno? Navíc styl Prostředníků je stejný, podobně ukřičený a vulgární. Všichni chlapi na celém světě si honí péro, zní úvodní premisa filmu. A tak sledujeme, jak se mladík, který dostal od nemocného otce úkol postarat se o rodinu, spojí se dvěma kamarády a začnou podnikat v internetovém pornobyznysu. Aby to bylo napínavější, je film uvozen scénou odvážení milionu dolarů ruské mafii. A o ničem jiném v podstatě film není, když pomineme ještě neplacení daní a jiné podobné problémy. Je až moc znát, jak se snaží tvůrci konkurovat Fincherově snímku The Social Network o vzniku Facebooku. A tak se i zde skáče v několika časových rovinách, i zde se řinou z úst herců nekonečné repliky. I zde použijeme rádoby dokumentární roztřesenou kameru. (Mimochodem, divné je, že u dokumentů vídám statickou kameru.) Ale kde si Fincher uchoval režisérskou zručnost a přehlednost, zde brzy nastoupí určitý zmatek. Ne, že by některé repliky a dialogy nebyly vtipné, ale celkově film působí hodně nekompaktně, někdy až chtěně. Nepomáhá ani stopáž, která je delší, než byste čekali - a chtěli. Navíc jsme podobných filmů už viděli několik, například od zmíněného Kevina Smithe, takže se u některých scén neubráníme pocitu již viděného. A nakolik mám rád Luka Wilsona, hodí se skutečně spíše do mírně střelených mírně mysticky vyprávěných komediálních dramat, ale jako drsný byznysmen vypadá poněkud směšně. A nějak ani ty umělohmotné holky nevypadaly až tak atraktivně, fakt. :) Takže takový průměrný film, skutečně ani neurazí, ani nenadchne. téma je už poněkud vyčpělé, zpracování je zmatené a herecké výkony takové nijaké (do jaké role asi tak může být obsazen James Caan?), některé fórky se povedly, některé ne... Prostě průměr. ()

Zeck

Solidní film. Člověka by napadlo, že dnes už se podobné filmy netočí, nebo snad už mají za sebou to nejlepší, omyl. Uvítal bych trochu větší exkurzi do zákulisí porna a různých žánrů a "jak to všechno vlastně funguje", protože porno jako takové patří mezi mé oblíbené "filmové" žánry (rozhodně to nebudu popírat jako 99% zdejších hodnotitelů) a ačkoliv je film řekněme podobného ražení jako třeba Podfuck, stejně je na něm nejzajímavější právě ta tématika porna, nahých koz a vydělání pohádkového mění za trochu šoustání před kamerou. No, žádná perla to sice není a závěr nechytne za koule jak by měl, ale přesto je to film silně nadprůměrný a dobře se na něj kouká, jednohubka pro jedno zhlédnutí. 68% ()

peiton

Je mi jasné,že porno priemysel a jeho špinavé zákulisie býva docela nebezpečným ,,športom".Tu navyše ako sa ukázalo,ešte novinku ani nestihli poriadne zaviesť na trh a už im šlapala po krku ruská mafia.Len nie som si celkom naisto u scenára a síce,že ho skutočne dokázal takto napísať sám život.Spetne si to prehrávam v hlave a príde mi to trocha pritiahnuté za vlasy,aby všetko do seba tak dokonale zapadalo a o pozitívnom závere pre všetky strany ani nehovoriac..ale budiš,budem chcieť tomu veriť. ()

choze

Takový pohodový bonus k Social Network, o nástupu placeného porna na internetu. Mám rád filmy o vzestupu jedince, králem těch fiktivních je pro mě Zjizvená tvář, králem těch "podle skutečných událostí" pak Social Network. Na těch filmech je akorát blbá ta kocovina, kdy si uvědomíte, že vy - řečeno slovy Henry Hilla - (do)žijete život obyčejnýho blba. ()

• Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)
  • Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)
  • Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)