Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

Zhruba do konca druhej tretiny filmu som to vnimal ako prijemnu, dobre odsypajucu oddychovku s originalnym nametom a skutocne sympatickym hereckym obsadenim. Chybala tomu vsak nejaka hlbsia idea a napredovanie deja. A ta nahle prisla, v ovela prirodzenejsej forme aku by som cakal, a dodala tej obycajnej oddychovke novy rozmer. Imponuje mi, ze film sa napriek tomu naozaj na nic nehra a skromne nam serviruje ten jednoduchy pribeh, ktory vsak imho skryva viac ludskosti a zivotnej pravdy, ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat. 85%(5.11.2011)

David Duchovny je prostě borec. Film je zábavný a ten nápad je skvělý. Nebýt toho, tak je to jenom průměrné něco, pokud vůbec. Ze začátku jsem sice vůbec netušil o co tam jde, ale to byl asi účel. Ten konec mohl být trošku originálnější, ale jinak k tomu nemám žádné připomínky. Podle mě by se z toho mohl udělat docela slušný seriál. Když vezmeme v úvahu, že lidi sledují třeba Ulici a nebo 90210, tak seriál založený na tomto nápadu by se mohl prosadit. Mimochodem, takovou práci bych bral taky, jenom by mě zajímalo, kolik jim to vynášelo.(22.1.2012)

Výborná ústřední herecká dvojice/čtveřice a konečně po dlouhé době originální příběh i když i z něj je cítit Amerika na 100 honů. Jistě, je to taková jednohubka, která se vám z hlavy brzo vykouří ale opravdu vynikající jednohubka, 4*(25.3.2012)

Film má veľmi dobrý nápad, ale ten by si zaslúžil lepšie stvárnenie. Hlavne trochu viac pritlačiť na pílu. Rozbieha sa to celkom slušne a herci sú v pohode, naneštastie v druhej polovici to naskoči do tradičných hollywoodskych koľají smerujúcich k tuctovému, predvídateľnému a moralizujúcemu finále. Nenudil som sa (až na ten otrasný dabing), ale tematický si to v závere vyložene pýta poriadnu ranu do tváre diváka ( v dnešnej reklamenej dobe viac ako kedykoľvek predtým). Solídne 3*.(12.9.2012)

zajímavá zápletka a supr zpracování. Zase jedna z lepších amerických komedií(12.1.2013)

Výborný námet zráža slabý scenár. David a Demi sú super a výborne im to spolu ladí... inak je to asi najdrahšia reklama na AUDI a mobili a neviem čo ešte v tom filme ukázali. Mohol to byť najoriginálnejší malý film posledných rokov, no nieje.. škoda.(5.11.2013)

Průměrné drama/komedie ale tady hvězdička navíc za nápad respektive námět. V podstatě se jedná o odraz dnešní konzumní společnosti. Sice v trochu vyšším levelu ale ono je to všude stejné. I když na to nemám stejně si to koupím, aby nebyl soused/kamarád lepší. Žádné větší či menší nedostatky jsem ve filmu neobjevil…(3.1.2014)

Velice dobře zobrazeny důsledky skrytého marketingu a jak jim lidé snadno podlehnou. Přestože výkony herců nebyly dech beroucí, téma bylo pěkně podáno a člověk si z filmu něco odnesl. Slabší čtyři hvězdy.(3.1.2014)

Zaner komedia dat prec a bude to Ok.(17.5.2014)

• ladno

Nuda. Dobrá komédia sa na ekonomickej teórii utajeného marketingu stavať moc nedá. A ak sa aj dá, určite takou komédiou nie sú Jonesovci. 40%(22.6.2015)

Ano, tak to funguje ve společnosti, závist, že někdo má něco lepšího než ten druhý, úžasný film, pořád jsem si při něm opakoval, to je drsné, to je drsné :-) nádherny skrytý marketing(3.8.2010)

Je možný nemít rád film s Hankem Moodym? 85%(28.12.2010)

Fajn komediálna dráma. Síce žiaden top, ale príjemne sa na to pozeralo a vlastne takýto film o predaji a produktoch som ešte asi ani nevidel, čiže body naviac rozhodne aj za originalitu v tomto smere.(26.6.2011)

Děsí mě, že by námět nemusel být námětem, ale skutečností...(21.12.2011)

David Duchovny vypadá pořád lépe a lépe, to víme všichni. Ale že Demi Moore vypadá pořád lépe a lépe (asi jí svědčí rozchod s hezounkem Kutcherem), to je pro mě novinka. Každopádně zajímavej nápad, kterej je bohužel zabitej nepřesvědčivým, nezajímavým a předpokládatelným koncem. Celkově ale stojí za shlédnutí.(3.7.2012)

Zajimavej napad(12.1.2013)

Ve filmu funguje prakticky vše, pěkně se na to dívá, ale chybí mu nějaká lepší zápletka. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, za klišoidní a nudné zakončení dávám tři.(2.1.2014)

Velice příjemné překvapení. Američani pokračují na vlně klišé, takže prostě víte, jak film zkončí. Jinak se ale jedná o dost originální nápad a zrovna takový scénář, který vlastně zvedá výstražný ukazovák v gestu pozor pozor před konzumem, který je v dnešní době přebytku všudepřítomný, bych rozhodně v Hollywoodském filmu nečekal.(29.8.2015)

Na žebříčku filmů doporučovaných pro marketéry: http://www.evisions.cz/blog-2016-05-26-10-filmu-ktere-by-mel-videt-kazdy-marketer(27.5.2016)

Dobrej a originální nápad a výbornej začátek, ale nakonec se z toho vyklube klasická love story (já jí/ho chci, on(a) nechce mě, pak mě chce, ale nemůže), kterejch jsou ve filmech tisíce. Ale ten nápad s fake rodinkou se mi vážně líbil a docela bych si na tenhle životní styl dokázal zvyknout :)(1.8.2010)