Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

Už je to dlouho, co jsem napsal nějaký komentář. Jonesovi ve mě zaujali velmi dobré místo, jako zajímavou romantickou komedii s prvky dramatu. Velmi se mi líbil Duchovny, kterého jinak moc nemusím. Zajímavý pohled na dnešní "konzumní dobu". Často si stěžuju na happyendy, ale tady to bylo postavené dobře, jsem spokojen. 4 hvězdy(12.1.2013)

V jádru jen průměrný film, ale svým námětem si zaslouží lepší ohodnocení. Skvělý nápad a dobré herecké výkony.(14.1.2013)

• Kada80

Jak dostat někoho na dno a přivést ho až k sebevraždě a pak to završit happyendem.Tak tohle umí naservírovat jen v jůesej a ještě na tom vydělat,ale já jsem se z toho mohl akorát podělat. 20%(1.3.2013)

Snad první půl hodina vypadá zajímavě - dobří herci, zvolna se rozjíždějící příběh který nevystřílí všechno hned v začátcích, dokonce i pár vtipných hlášek padne... Jenže pak je prozrazeno tajemství naší dokonalé americké rodinky a od toho okamžiku nastane kvalitativní sešup až tam, kam slunce nesvítí. Z počátku naprosto perfektní a doposud neviděný (leč přiznejme si, až děsivě reálný) nápad se náhle stává pouhým ušmudlaným pozadím klišovité story o tom, že peníze vlastně neznamenají štěstí a že pravda, láska poctivost zase jednou zvítězí. Pád do hlubin průměru je pak uzavřen závěrem tak klišovitým a sladkým, že už nezbývalo než jen s nadějí vyhlížet titulky.(23.9.2013)

Len jedna veta : Toto môže fungovať ozaj jedine v Amerike aby som si kupoval veci podľa niekoho iného :D(16.11.2013)

Super nápad, parádní první cca 2/3, ale ten závěr...(2.1.2014)

• George.Camel

Pro mě nudne, nezajímavé a tudíž nekoukatelné od hlášky, kdy u snídaně padne věta "musíme být jako tým". Asi nejsem ta správná cílová skupina těchto nuďáren.(2.1.2014)

• kolodej1

spíše podprůměrný snímek se spoustou nedostatků ve scénáři. Sotva by tenhle marketingový tah fungoval tak, jak nám je ve filmu prezentováno. Ve skutečnosti by tenhle marketing fungoval jen na zlomek obyvatel v okolí. Ostatní by si buď nemohli něco takového dovolit nebo by je propagované zboží nezajímalo a měli by taky vlastní názor. Navíc nevidím důvod, proč by celá takováto rodina měla být tak strašně oblíbená, když se chovali naprosto nesnesitelně jako ti největší snobové, ve skutečnosti by to okolí vnímalo tak, že se neustále chlubí tím, co mají. A tím by těžko někoho získali na svojí stranu, natož aby udávali tón trendům prakticky ve všech spotřebních oblastech, to je fakt k smíchu. Taky jsem nepřišel na to, proč by se Steve měl zamilovat do odporně se chovající Kate, důvod k tomu nebyl. Velmi směšná byla i představa, že by se dal efekt působení rodiny ve městě tak snadno vyhodnocovat, navíc téměř on-line. Každý, kdo o tom má alespoň nějakou představu, se tomu musí smát, vyhodnocení by bylo mnohem komplikovanější, nejednoznačné a určitě se značným zpožděním. Velmi nevěrohodné bylo i počínání Jonesovic souseda, motivace k jeho idiotskému počínání byla hodně na vodě. Korunu tomu celému pak nasadil cukrkandlový konec. Herecky slušné, scénáristicky vyslovená slátanina, celkově slabé(4.1.2014)

Originální námět, z kterého šlo vytřískat daleko víc. Místy je film nezáživný až nudný. Ještěže ta Demi je tak sexy, ještěže ta Amber Heard je tak sexy a ten Fox Malder je takový sympaťák... No nebylo to špatné a každopádně to trefně vystihlo dnešní šílenou marketingovou dobu.(8.3.2014)

Zpočátku velmi originální a zajímavý film, než přišel tak levný závěr, který mi to pokazil, i když to bylo od začátku tak trochu jasné..(22.12.2014)

• Texas

Umely film s umelymi hercami o umelej rodinke predavajucej umele zivotne hodnoty. Ako komedia tu nie su ziadne vtipy na ktorych sa da zasmiat a Duchovny hra iba vykastrovanu parodiu na Moodyho. Ani ostatne postavy nie su na tom lepsie a ich psychologicke prekreslenie je niekde na urovni bernardina, ktory hra v Beethovenovi. slaboduchy scenar s moralnym ponaucenim ala 101 dalmatincov zlyhava na celej ciare. Jonesovci tento film skratka nepredali.(29.7.2010)

Hodně originální téma, skvělý obsazeni, pěkná atmosféra a kapánek klišé konec...ale jak jinak to na druhou stranu mohlo skončit?! Pro mě za 4,5 *(27.8.2010)

Musím se přiznat, že v 90. letech jsem Demi M. nesnášel, co se týče rejstříků výrazů byla na úrovni Arnolda Sch. Tady jí to ale sedlo, zahrála tu mrchu dokonale. Tohle je film, který nastavuje zrcadlo všem těm Amwayům a Herbalifům a možná i právě proto jsem se bavil výborně. Žijema abychom nakupovali, nakupujeme abychom žili. Nejvíc to vystihuje dialog: Bože, ty náušnice jsou skvostné. Díky. Překvapení od Steva. Při jaké příležitosti? Úterní dárek. Úterní? Co znamená úterní dárek? To je dárek proto, že je úterý. Bože... To je tak romantické. :-)))(21.9.2010)

Zaujímavý námet filmu a príjemné herecké obsadenie. Samotné spracovanie však stráca na kvalite "vďaka" svojej typickej krčovitej čitateľnosti. Film sa príjemne rozbieha, je svižný, no a následne spadá do všeobecne známych a predvídateľných koľají, ktoré vedú do mainstreamu. Škoda tejto typickosti,... po hereckej stránke je film zvládnutý solídne - Demi Moore po dlhom čase opäť hraje + vyzerá výborne (a tak sa na ňu dobre pozerá) a DUchovnemu rola sedí perfektne. Je to pohodový film, ktorý mal na viac, ale vydal sa len obyčajnou cestou. 3*slabé(12.11.2011)

V první řadě vkusné obsazení a to nemluvím jen o Duchovnym a nestárnoucí Demi Moore. Co se námětu týče, tak jsem byl opravdu hodně příjemně překvapený, na dnešní dobu poměrně originální a to mi přineslo slušný filmový zážitek. Abych jen nechválil, tak jsem měl malinko pocit, že příběh nabral tempo hned na začátku a stoupal směrem k závěru jen nepatrně, s vyjímkou samotného konce, který se dal tak trochu vzhledem k posledním dvaceti minutám očekávat. Závěrem snad jen, že jsem si dokázal během sledování dost živě představit, že bych podobnou obchodní strategii aplikoval do praxe, což patří jistě k pozitivům snímku :-)(27.11.2011)

První půlka jsou jasné čtyři hvězdy, druhá je o poznání slabší. Každopádně originální námět, výborní herci a dobrý přechod z iluze do "života". 75%(28.11.2011)

Jako nápad určitě dobré, zajímavé a neohrané. Marketingový nápad se jistě jednou stane realitou, pokud již tak není. V podstatě je, jen nám za to nikdo neplatí. Obsazení velice chytlavé a příjemné. Oddechová podívaná, která mě bavila. Demi to moc slušelo.(3.12.2011)

Když Jonesovi budují Stepford všude, kam přijedou :)(17.1.2012)

Film to rozhodně nebyl špatný. Čekala jsem tedy mnohem více komedii, ale i když snímek nenudil, nic ve mně nezanechal. Velice pěkně ale ukazuje, jak funguje dnešní trh a marketing. Velice nenásilné nabízení produktů, které nakonec všichni musí mít.(20.2.2012)

Na filmu mě nejvíc zaujala jeho základní myšlenka – prodej zboží fiktivní rodinou, to by fakt mohlo fungovat. Jinak film nijak zásadně neurazí ale ani nenadchne. Konec je opravdu americký. Demi Moore už sice není tou milou dívkou z „Ducha“, ale dívat se na ni dalo, David Duchovny je díky Callifornication můj favorit, takže film jsem shlédl celkem rád, příjemně mi utekl. Myslím ale, že na něj brzy zapomenu.(9.4.2012)