Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

Film, kde je skvěle ukázané jak funguje skrytá reklama a jak se lidi nechají lehce ovlivnit a musejí mít co má ten druhý. Oddychová komedie, samozřejmě, že zde nesmí chybět láska........(4.1.2014)

• Chloe..

Zajímavý ač trochu za vlasy přitažený příběh, škoda toho klišé konce, jinak bych dala o hvězdičku navíc.(21.3.2014)

Dlouho jsem neviděl Demi Moore..Mňam.(30.4.2015)

Komédiou by som to rozhodne nenazval. Je to skôr taká sonda do amerického predmestia,kde každý kupuje to čo si pred ním kúpil jeho sused. Skôr to poukazuje na tu neskutočnú závisť,ktorá v najhorších prípadoch aj zabíja(doslova)! Určite kvalitná jednohubka pre telku no nič pre kino ...čistý priemier,čisté tri ;)(1.8.2016)

Celkem dobrý film, který ukazuje, jak jsme jako lidské bytosti lehce ovlivnitelní. Viz např. Apple - jak prodat produkt, který nikdo vlastně nechce. Odpověď - kvalitním marketingem, aneb marketing jako zlo v 21. století.(3.12.2017)

Kupujte více, kupujte lépe, kupujte sofistikovaněji, kupujte, kupujte, kupujte. Chcete být přeci stejně úspěšní jako váš soused! Půjčte si více, půjčte si lépe, půjčte si sofistikovaněji, půjčte si, půjčte si, půjčte si. Chcete být přeci stejně úspěšní jako váš soused! Jo, film pro celou rodinu a ještě k zamyšlení.(16.2.2019)

Duchovny zas jednou předvedl, že není jen agentem Máldrem. První půlka filmu mě vyloženě bavila, druhá už lehce pokulhávala tažena očekávatelným koncem. Za poměrně vtipný nápad tři hvězdy.(17.9.2010)

I když jsem ze spoilerů věděl, co můžu očekávat a nepředpokládal, že mě to osloví, opak byl pravdou. Příjemný film. I takhle vzniká ta spousta "cool" a "in" věcí, které nás obklopují a my si říkáme, kde se to proboha vzalo, taková pitomost a proč to najednou má (nosí) každý....(22.9.2010)

Bezva příručka pro obchodní zástupce:-)....David s Demi jsou fajn, klidně bych je brala za sousedy a kupovala jejich produkty:-)))(8.7.2011)

Dobrá moralita, která je typickým produktem amerického průmyslu, který se snaží kritizovat. Takže je to celé tak trochu o ničem. Ale dobře se na to kouká, Duchovny a Moore hrají docela civilně a maám z toho filmu dobrý pocit. Je to sice na jedno zkouknutí, ale nakonec ne tak špatné jak jsem očekával.(16.7.2011)

Lidi jsou stádo tupých hovad a o amících to platí dvojnásob, aneb kdo chce kam... Slovy Steva: "Vyhrává ten, kdo umře s více hračičkama." Chytřejší lidi to donutí se zamyslet, hloupé nakupovat. BTW myslíte, že taková práce skutečně existuje?(18.10.2011)

Zaujimavy a pomerne originalny filmik, bohuzial nieje ani komicky a ani dramaticky ale za pozretie urcite stoji. Sila konzumu je vazne velka.(30.11.2011)

Velmi by som chcel dat vyssie hodnotenie, ale nejde to. Pribeh je taky - ani neviem, asi aj obycajny, aj zvlastny, aj originalny, aj neuskutocnitelny (pozri PS)! Ale herci boli skvelí. Charizmaticky David, elegantna a sarmantna Demi a sexy Amber, ooh. Tak mi z toho vychadza priemerna trojka. PS - cely cas som si kladol otazku, ze kolko preboha musia predať, aby mali financovaný krasny dom, zili si ako prasata v zite a ako premiu dostanete Audi R8.(13.12.2011)

Čekal jsem, že to nebude nic moc a vůbec se mi do toho nechtělo, ale při pohledu, že tam hraje David Duchovny, Demi Moore a Amber Heard jsem se na to prostě musel podívat a nakonec toho vůbec nelituju, ba naopak. Po dlouhé době konečně normální, hezkej, oddychovej film na večer před spanim.(14.12.2011)

Ani trochu komedie.Spíš drama s pořádným zamyšlením,čeho všeho je schopna reklama.Výborně zvolení herci se skvěle doplňují,Demi je pořád kost.(18.12.2011)

Zaujimavý nápad, možno to tak aj v skutočnosti funguje v niektorých kruhoch a naozaj snobom sú takto ponúkané nové trendy v zmysle "aj ja to chcem a ked má sused jeden tak ja chcem dva".A pre mňa vždy úžasná a sexi DEMI (fakt nechápem prečo okrem Duch nema jeden "kvalitný" filmík :-((((( . Ale to je asi tak všetko, to úbohé americké klišé ako sa workoholik vzdá všetkého čo chcel v živote dosiahnuť a čo už dosiahol v mene lásky??? Z toho mi je na grc....... Film na jedno pozretie a potom šup do zabudnutia. Tak jedna hviezdička za nápad a dve za milovanú DEMI.(4.1.2012)

• dogzila

Spravodlivý David D. ukázal celému svetu aký sú povrchný mamonársky a sprostučký amíci a ako on odmietol tento podvod a ešte aj zachránil Debi M. z pekelných brán. No mne takéto moderné pseudorozprávky nesedia a ani som sa nezabával a ani som nepostrehol drámu. Keď sa nejaký truľo uviaže k traktoru lebo je retardovaný a nakúpi si moc veľa blbostí to len znamená, že si mal kúpiť radšej dýchací prístroj namiesto LCD. 2* za nereálny nápad ako predať viac šitových výrobkov.(9.1.2012)

Naturalistické vystihnutie toho akí sú až slepo ovplyvniteľní , závistliví a ľahko manipulovateľní... komédiou by som tento film ale nenazývala lebo mne osobne ušli aj čo i len momenty na pousmiatie ( ak niekde chceli byť ) =D(29.1.2012)

• camomilla

Nejak mi namixovani komedie a dramatu v tomto filmu nesedlo. Pocit, ze by se film ubiral spise smerem pouze komedie, se mi zamlouva vice. Cekala jsem zabavu, parodii na dnesni reklamni triky. Cekala jsem stado ovci ktere vse okopiruje jen aby bylo "in" za cenu vlastniho nazoru. Cekala jsem komedii o boji s konzumem. Cekala jsem.. uplne neco jineho. - - - Bohuzel film byl viden s CZ dubingem a David Duchovny s hlasem Petra Rychleho me malem zabil.(7.2.2012)

Jonesovi jsou vcelku slušný a hlavně originální nápad. Rozjíždí se to dobře. Máme tu zdánlivě idylickou rodinku, která ale i tak působí podezřele. Všechno mají, na všechny se usmívají a mají se rádi. Že všechno není tak, jak se zdá, se dere na povrch jenom pozvolna a v náznacích. Zhruba v polovině filmu jsou nám odkryty karty, jak se to s touhle rodinkou vlastně má. Tím ale bohužel mizí většina zajímavého a děj už není zdaleka tak poutavý jako doposud. A bohužel sklouzává ke standartnímu romantickému konci. Celkově vzato jsou ale Jonesovi zdařilým filmem, zejména díky Davidu Duchovny a Demi Moore. Těm jejich role opravdu sedli.(24.2.2012)