Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Výborný námět, skutečně výborný, jen v konečném důsledku nevyužitý, film neudrží tempo a druha polovina filmu sklouzne do průměru a končí to nehezkým podprůměrem. Takže celkově průměr, ale protože ten námět je fakt parádní, tak jedna hvězda navíc. I za Davida Duchovnyho, který ma pořad charisma, narozdíl od Demi Moore, která jen nepřekáží a tím vlastně i zapadá do role, zajímavé je vidět tak detailně účinky botoxu (všimněte si, když se DM zamračí, jak zvláště se ji dělají vrásky na čele - jen nad obočím, ale u kořene nosu a nad kořenem nosu je to nepřirozeně hladké - prostě nic :) - škoda, že to nezařadili do filmu, taky by mu mohla dělat reklamu.(5.9.2010)

• Siegmund

Jako úplně nudný nesmyslný film mi to sice nepřišlo, ale že bych to musel vidět dva krát?(3.1.2014)

• Lacike

Jeden skvely napad, ale to je vsetko. Nie je to vobec komicke, malo satiricke a skutocne problemy jednotlivych postav v druhej polovici filmu su rovnako umele ako dokonala fasada rodinky v prvej polovicke. Herci aj ked hraju bezchybne to uz nezachrania. Celkovo ma film uplne minul. Asi preto lebo som nikdy nebol stadovy typ, ktory musi mat najnovsie topanky, hodinky, Ferrari atd.(5.8.2010)

Super napad (za to tri hvezdy), ale slo z toho vytriskat vic. Jak to tu nekdo psal, proste prvni pulka terno, druha pulka americky spatne (pr. proc tam cpou do, ze je jejich syn gay?). Asi deset hvezdicek za telo Davida Duchovneho, jak to dela? A Demi taky docela umi hrat, coz je pro me prekvapeni.(2.11.2010)

Jonesovi, to je dokonalý film o lidské závislosti na závisti a ikonismu. Příběh na téma "Já mám, ty chceš!" Ono je to trochu i o lidské hlouposti a důstojnosti. Mě se to hodně líbilo, i přirozené plynutí a nenásilné herectví Davida Duchovny a Demi Moore.(13.12.2011)

4.5! Famózní námět. S lepší, vyzrálejší a zkušenější režií bych šel na pět hvězdiček, protože David Duchovny je jako vždycky šarmantní a charizmatický, Demi Mooreové to stále sekne, "děti" jsou jako z reklamy... A ten marketingový nápad, na kterém film stojí, je tak prostý a efektivní, až mě fascinoval... To je, panečku, život... Aspoň na chvilku bych si ho rád vyzkoušel... Škoda, že film byl svěřen začátečníkovi, v jehož rukou to občas drhlo. Kdyby tenhle scénář natočil někdo, kdo umí s příběhem lépe pracovat a dát mu ještě více šťávy a chuti, vznikl by prvotřídní film. Takhle je to skvělý film, kterému něco chybí. Větší jiskra. A taky lepší hudba. Na druhou stranu, má několik znamenitých momentů a dokázal mě nadchnout. Výborný snímek...(9.1.2011)

Mám rád takovéto nenáročné filmy kde člověk nepracuje a neřeší velké problémy. Demi Moore ani jako herečku moc neznám. Její filmy a hlavně tvorbu nesleduji. V tomto filmu si mě získala. Asi bych měl přehodnotit svůj názor na ní.Nebýt tak blbého konce uvažoval bych na 5*.(14.4.2012)

Nápad výborný. Dokonalá fiktivní rodinka určující životní styl svého okolí, z čehož jednotlivým členům plynou provize. tady bylo všechno v pořádku a docela by mě zajímalo, jestli obchod na podobném principu už náhodou nefunguje. Nesedla mi ale druhá linie, ve které jednotliví aktéři vypadávají z rolí daných jejich zaměstnavatelem. Tam to byla celkem křeč. I přesto se na to dalo koukat a ta hodina a půl se dá považovat za příjemně strávený čas. 65%(3.6.2011)

• Gereth

Po slušném uvolněném a lehce nadsazeném nástupu komediální složka víceméně mizí a na povrch se dostávají všechny různé rodinné problémy známé z Beverly Hills a Dawsonova světa. Trošku zívačka, herecké výkony nejsou nijak extra oslnivé (Moody promine) a nikdo mě nedonutil hnout emocemi, abych někoho litoval, nenáviděl, miloval nebo si dokonce pobrečel. Hra na herectví si mě nekoupila, ale aspoň vím, jaký je údajný prototyp dokonalé americké rodiny. // 50%(6.1.2011)

Taková pohodová (dalo by se říct) komedie s myšlenkou, kde se sice moc nezasmějete, ale těch 90 minut uteče jako nic a to hlavně díky dobře fungující dvojici Duchovny/ D. Moore. Jako bonus - jedna docela kuriózní sebevražda :)(9.3.2011)

Už vím, co ze mě bude, až budu velká :) Skvělý a originální nápad a mezi Davidem a Demi to výborně jiskří. Zbytek je už jen taková vata, ale na oddechový film to stačí.(17.11.2011)

Za originální myšlenku, překvapivě cynické pojetí a sympatického Duchovnyho (a překvapivě docela snesitelnou Demi) dávám čtyři hvězdy.(12.2.2012)

Námět filmu je skoro na poblití a děj se zřejmě může odehrávat pouze v USA, nicméně... Když odhlídnu, musím uznat, že jsem se nenudila. A jelikož pravda a láska zvítězila, mé nafoukané ego dostalo zadostiučinění. Drobná poznámka: čím je Demi Mooreová starší, tím je lepší. A to nejsem žádná její fanynka. Zatím, ale asi se k tomu schyluje.(14.10.2011)

"Ve Spojených státech je třeba se ušpinit, jelikož fungují na principu "komoditního fetišismu" a lidé jsou nuceni hrát své role, čímž ztrácí svou identitu." (Bluntman, Nespoutaný Django) ____ Energie a přesvědčivost filmu po začátečném odhalení hlavní myšlenky již jen a jen nezadržitelně klesá stejně jako důvěryhodnost amerického snu. Nesvoboda volby tkví v tom, že i když si člověk uvědomí faleš života a změní své uvažování, stejně nemá možnost uniknout z globálního systému.(19.1.2013)

• peiton

No pánečku!Ten David Duchovny má v tejto komédii tak vznášajúcu sa charizmu,že by ňou mohol obdarovávať všetkých naokolo a ešte na nej aj pekne zarobiť,okrem iného.Do takéhoto druhu komédie sa on hodí priam dokonale.Spolu zo svojou filmovou manželkou Demi Moore tvoria priam dokonalý pár a sexy dvojicu.Niet divu,že im to všetci naokolo žerú.Ja sama som im toto herectvo verila.Kto by im dvom odolal?Prostredníctvom Davidovho širokého úsmevu,i ked je plný pretvárky a faloše,sme boli svedkami trasformácie zo zachmúrenej,vážnej tváre z minulosti na tú súčasnú,ktorá mu svedčí omnoho viac.A teda David,už žiadne Akty X,prosím :)(24.10.2013)

Dejte mi samé takové romantické komedie a nebudu si stěžovat. Od ostatních filmů typu "on potká ji" se Joneses liší především tím, že vztah je tu upozaděný před hlavním tématem, což je bezva. Výborně strávený čas.(24.4.2011)

Nečetla jsem obsah, takže začátek filmu se mi zdál skutečně nicneříkající, neb jsem netušila, jaký fake se tady přichystal. Námět je neotřelý a neotřele působí i dialogy, jen v první části. Pak se z toho stanou trochu patetické příklady lásky, která nenajde/najde naplnění v tomhle sledu. I tak je to zajímavé a docela vtipné, možná by ale stálo za to rozmyslet si, jestli byl apel udělat z toho komedii (která by tady stála za to) nebo drama (které z toho nevypadlo).(20.12.2011)

Tentokráte jen stručně, jasně, výstižně- uhranula mě kombinace výtečného originálního námětu a absolutně sympatického ústředního hereckého dua. Proto jsem se také nakonec rozhodl dát vyšší čtyry hvězdy namísto původně zamýšlených tří. Výše zmiňovaný mix se totiž hledá dost obtížně, a tak mě pokaždé zahřeje u srdce, když se zadaří. K filmu nic dodávat nebudu, podívejte se sami. 80 % Oblíbená část- Jonesovic první opravdové rande(11.2.2012)

Originální námět s kvalitním hereckým obsazením. Dokonalá rodinka dovede pobláznit své okolí a marketing hýbá celým městečkem. Romantika, kdy Demi Moore přejde do role chápající matky nad opuštěnou dcerou, či dokonalý závěr romantického odjezdu za otcem jsou trochu výchylkou tohoto jinak dobře natočeného snímku se strojově přesnou rodinkou.(14.1.2013)

Perfektný námet, a aj nápad celkovo. Dokonalý príklad materializmu a závisti, ktorá následne podporuje ľudskú nenásytnosť. Spočiatku som si myslel, že to bude niečo o programe na ochranu svedkov, ale napokon sa z toho vykľulo niečo úplne iné - a hlavne fakt originálne a zaujímavé. Avšak najväčšou chybou celého filmu bolo to, že sa to veľmi dlho vlieklo v rovnakom tempe a postupne to upadalo. Našťastie to zachránila posledná polhodinka celého príbehu, kde sa to všetko začalo lámať a konečne sa rozbehla aj dramatizácia. Naozaj škoda tej dlhej dlhej fázy, keď sa to zaseklo v určitom stupni - aj keď ani vtedy som sa nenudil, no predsa som ten zlom čakal o čosi skôr. Inak veľmi dobré - dalo by sa povedať, že dokonca poučné. Ako to vyzerá, keď je život ovládaný peniazmi...(20.10.2013)