Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Velice originální, neotřelý a hodně současný námět, bohužel následné samotné zpracování značně pokulhává. Dokud se snímek drží v rovině " dokonalá rodinka " žijící podle nejmodernějších trendů a diktující svým sousedům co je " IN " ( tzn. 1/3 snímku ) jedná se o zdařilou podívanou. Bohužel v momentu, kdy se to zlomí na obyčejné romantické " drama " to jde se snímkem čím dál tím více z kopce a absolutním vrcholem je potom samotný konec. Tady už pouze scházelo, aby se celá ta fiktivní idilická rodinka dala i v reálu dohromady a žili spokojeně až do smrti :o( Přitom velká škoda, potenciál, ten tam rozhodně byl. To by ale snímek musel zůstat v rovině prvních cca 30 min a jít mnohem hlouběji k jádru věci. Mám ale silný pocit, že takovéto ambice ani sami tvůrci neměli. V rukou schopnějšího scénáristy a režiséra mohlo jít rozhodně o silnější podívanou. Herecké výkony standart. Nic víc, nic míň. V případě D. Duchovnyho se o " druhého Hanka Moodyho " rozhodně nejedná ( nevím, kdo přišel na takovýto příměr ), Demi neurazí a i v jejích letech ji to zatraceně sluší. Nicméně to nemění nic na faktu, že po opáčku v budoucnu rozhodně nesáhnu. Nevidím k tomu jediný důvod! Na jedno shlédnutí se to ale " přežít bez újmy " dá :o)60% víc ani ťuk..... p.s. to uživ. Beskydka....tak se na to koukni....(1.11.2010)

Tenhle film je úžasný, neboť je to jeden velký Product placement, který nijak nebije do očí, protože to ta rodina dělá přímo v ději. Naprosto senzační nápad. Výborný marketingový tah, ale fungovalo by to nejspíše jen v US nebo u nás někde na vesnici, kde každý kopíruje vše od sousedů (pokud oni mají bazén, tak mi taky a ještě větší). Dějově zajímavé, ale předvídatelné, ale ne podprůměrné. Hvězdu navíc připisuji na výborný nápad.(2.8.2010)

Hooooodně zajímavý nápad, který si zasloužil ještě lepší provedení. I tak se mi film docela líbil, škoda že to nedotáhli do propracovanjšího příběhu. Demi a David mi tu docela sedli.(23.11.2011)

Zajímavej nápad, i docela dobrý zpracování, dokonce i herci se dobrý, ale pusobí to tak nějak všedně. Je to přijemný a pěkně to utíká, ale nic moc si z toho nezapamatujete. Kromě hodně šablonovitého konce. Duchovny je tady o dost sympatičtější než jako Hank Moody a Demi Moore vypadá hodně dobře na to, že jí táhne na 50. I děti v podání Amber Heard a Bena Hollingswortha jsou dobrý.(5.1.2012)

Nejenom, že to má strašně dobrý nápad, ale je to moc dobře zpracované a to právě nebývá zvykem. Pokud zde existují otázky pro realizaci tohoto nápadu tak na ně jde vždy lehce odpovědět. Mě by třeba jen zajímalo, jak se k takové práci může člověk dostat:). Další otázkou může být: Co skutečné rodiny? Hlavně těch mladých. Ale jinak vážně super a myslím si, že nějací pokročilí obchodníci takhle opravdu můžou pracovat. Tvůrci tedy udrželi smysluplnost, dokonce přidali reálné negativní dopady a přitom do toho vložili takovou romantickou vsuvku, která určitě potěší. Je menší škoda, že jsem nejdřív viděl druhou půlku filmu a pak mě tedy začátek moc nepřekvapil, ale v jiném případě si myslím, že to má i super rozjezd. Já jsem plně spokojen. ... Chlubíš se svými novými hračkami? Jo přiznávám se. A jakou hračku máš nejradši? No, tebe. (To je nádherná ženská, Ashton je blbec:D). ... Souhlas s Pethushka a Enšpígl(10.6.2012)

Šarmantní David Duchovny, přesvědčivá Demi Moore a nahá Amber Heard. Co si přát víc? neprávem opomíjení a opovrhovaní Jonesovi jsou originálně vymyšlená komedie s ostny i důležitou romantickou vsuvkou. Jejich absurdita zároveň baví a jedním dechem kritizuje bezhlavé utrácení, korporátní společnosti, které nás k tomu podbízejí a naši vlastní odvěkou touhu mít to, co mají u sousedů. Vedlejší postavy by si asi zasloužily víc prostoru. Ale to by Jonesovi místo filmu museli být seriálem. Což není tak špatný nápad.(21.12.2013)

• SHI-SHA

Na jednu stranu nelze filmu upřít určitou hloubku a poměrně zdařilou kritiku konzumní společnosti, na druhou stranu se nemohu ubránit pocitu, že jsem se díval na jeden devadesátiminutový product-placement a občasnou příběhovou výplní. Dost slušnej marketingovej tah :-)(17.2.2016)

Prakticky pravdivý,ukazující,že pro kupu hovadin je člověk schopen udělat cokoliv.Ale jako film a zábava jen průměr.50%.(21.1.2012)

Nechytil jsem prvních pár minut a měl jsem pocit, že sleduju Californication... a ono ne! Docela dobrý námět, ale velice seriálové podání. Nic fascinujícího, navíc Davida dabuje Rychlý, takže to ztrácí jakoukoli serióznost...(9.7.2012)

Suprový snímek o zajímavém businessu! Vzácným příkladem zde hlavně je, jak je závist mocná a jak dokáže člověka dohnat až k chudobě, dokonce i smrti. Velice slušně podaný filmeček, který nám na záčátku ukazuje naprosto dokonalou rodinu, ze které se pak vyklubou pěkní "podvodníčci", jenž jsou naprosto důvěryhodní sousedi i kamarádi a dokážou vám prodat takřka všechno, díky svému pohledu, gestu nebo slovu. Duchovny zaválel, jako dlouho ne a společně s Demi vytvořili parádní duo, které mi připravilo skvělou podívanou! 75%(31.10.2013)

• Radiq

Jsem myslel, že to má být komedie, ale jaksi ani né. Obsazení zpola dobré (David Duchovny, Amber Heard - obzvlášť Amber Heard, už jenom vzhledem), zpola nic moc - holt Demi Moore už není, co bejvala... i když neřikám, že není na svůj věk krásná - jde mi spíš o tu hereckou stránku. Tak nějak je furt stejná a docela nudná. Nápad to má docela dobrej, ale kdyby se to drželo komediální roviny a nesnažilo se to moralizovat, užil bych si to mnohem víc. Takhle je to těžkej průměr s prstem v řiti.(1.10.2015)

Pro mne hlavní myšlenkou filmu je zdůraznění kam až je člověk schopen zajít když se ponoří do práce a přepychu. Že jednou musí nadejít okamžik, kdy otevře oči a uvědomí si, že je mnoho věcí na světě o které je škoda přijít a žádné peníze na světě je nemohou nahradit. Kdyby to v životě šlo stejně jako ve filmu a místo hrabání a tunelování přišlo uvědomnění a lidé žili s ohledem na ostatní, byl by život mnohem kvalitnější pro každého ve společnosti a ubíral by se konečně nějakým směrem, který má smysl. Za tuhle symboliku prokletí současné doby film moc chválim(16.11.2011)

Uzasny film a pribeh o nasich super spoluobcanoch americanoch. Nemam slov... Maly by sa uz uvedomit. Super film, ktory hovori o tom ako clovek moze mat vsetko za fiktivne peniaze, ktore si pozicia a ked si uz uvedomi ze nema ako dalej splacat tak to vyriesi sebevrazdou...(1.3.2012)

Jak využít americký sen jako nástroj marketingu - velmi zajímavé a neprobádané téma na zápletku.. Přezrálý David Duchovny a udržovaná Demi Moore plnili roli perfektního páru znamenitě :-) Překvapivě ztvárněno z psychologického hlediska více pohledů.. Ráda jsem se podívala, i když se snadnou další děj dal předvídat :-)(29.11.2012)

Jonesovi jsou neotřelá nápaditá komedie, možná fantazie, ale spíš realita o fiktivní rodině, která se vetře do bohaté čtvrti, aby prodávala produkty své firmy. Všichni členové rodiny jsou si navzájem nepříbuzní zaměstnanci firmy, získají vazby a přátele, a spustí řetězovou reakci nakupování zboží, které sami uvedli na trh tím, že je nosí, nebo doporučí. Nenápadný marketing pro lidi, jež nad penězi moc neuvažují. Jenže naši hrdinové jsou taky jen lidi, život ve lži vyčerpává, nedá se žít věčně. Zejména David Duchowny tím dost trpí. Demi Moore sní o velké kariéře, ale stárne a kariéra nikde. A to by chtěla ještě opravdovou rodinu a děti. A se svým "naoko" manželem jsou si každý den blíž a blíž... Moc se mi líbilo pojetí, přístup k věci, lidský rozměr. A samozřejmě ten nápad s tím marketingem, ten už asi dávno někdo provozuje. Demi na stará kolena začala hrát a Duchowny je zase jako v Californication. 80%(9.12.2012)

Film je z větší své části přesně stejný jako Jonesovic rodinka - pozlátko, falešné úsměvy, sympatické detaily... Ale víc nic. Tvůrcům se nepodařilo navnadit tu správnou atmosféru a zůstali na půl cesty mezi skvělým nápadem a dobrým zpracováním. Až v závěrečné sotva třetince, kdy zahodí nevhodnou masku komedie, začíná být film zajímavým a dosahuje mírného přesahu, jako kritika přehnaně konzumní společnosti a nepřirozeně se rozšiřující vrstvy vyšší střední třídy. Vychází mi z toho ale spíš podprůměr, slabé dvě hvězdičky za většinu filmu a čtyři za poslední čtvrhodinu. Nicméně Duchovny je v roli skvělý a o ligu překračuje ostatní spoluhráče.(8.1.2013)

Pomerne originálna zápletka, do ktorej sa navyše tvorcom podarilo angažovať skutočne kvalitný herecký tím. Napokon však film vrcholí správne po hollywoodsky, čiže otrepaným happyendom a tým pádom bola všetka originálnosť aj skvelé herecké výkony viac menej zbytočné. Malé plus z pohľadu slovenského diváka však film získava vďaka dabingu, pretože obsadením Mareka Ťapáka na Davida Duchovnyho bolo oživené vynikajúce dabingové spojenie známe najmä zo seriálu Akty X. (60%)(26.10.2013)

3 je málo, 4 moc. Pohodovka. Škoda, že se tvůrci rozhodli závěr dramatizovat. Komediální poloha filmu se mi v první polovině líbila víc.(2.1.2014)

Opravdu hodně dobrý a podařený snímek. V době, kdy se produkuje takové obrovské množství filmů, se většinou stává, že vám film připomíná nějaký, co už jste kdysi viděli. Je to pochopitelné a nedá se s tím asi nic dělat. O to víc potěší výjimka. Jonesovi jsou v tomhle ohledu úplně jiní. Scénář se mi líbil snad nejvíc ze všeho. Nepostrádá originalitu, má smysl a doteď se nemůžu ubránit pocitu, že je opravdu něco takového možné. Obsazení také úplně v pořádku. Demi Moore je prostě hvězda a Davida mám rád už z dob Akt X. Ostatní jsem sice neznal, ale to je úplně jedno. Co se žánru týče, nemám výhrady k označení drama. Čistokrevnou komedii v tom ale nehledejte. Místo toho dostanete na výběr hned mnoho dalších, které se, nevím proč, neuvádějí. Tento film je dokonalou směsicí všech chutí a věřím, že si na své přijde každý. Až na pár detailů jsou Jonesovi v podstatě dokonalý film a jsem velmi rád, že jsem ho konečně viděl. 80%(2.1.2014)

Doporučuju si přečíst synopsi o čem Jonesovi vlastně jsou. Z počátku je to pro neznalého docela úlet a divil jsem se proč chce dcera přefiknout tatíka, odkud vzali tolik peněz a proč se vtírají. Aspoň z toho plyne ponaučení jak dokáže být cílený marketing svině. Líbilo se mi to, rodinka dobře hrála, pěkně to plynulo, jenom by se z tohohle dalo vytěžit ještě něco lepšího.(31.8.2015)

• Martin741

Teda Demi Moore a jej "humor" ide fakt mimo mna, a david Duchovny mal ostat pri svojich Aktoch X, humor tejto dvojke akosi nejde, na to su tuna lepsi experti /Jack Lemmon/. 5 %(29.9.2015)