Moscow Chill

Moroz po kozhe

Thriller / Drama

Rusko, 2007, 90 min

• Molly

Tenhle film je stejně chladný a šedivý jako mraky nad Moskvou. Norman Reedus ho sice prosvětluje už svou přítomností, sluneční paprsky však sám vykřesat nedokáže.(29.12.2008)

Pomerne naivné nízkorozpočtové dielko s pomerne naivnou nízkorozpočtovou kamerou (dokonca v strihu bolo použité stmievanie, asi chlapom v strižni nemal kto naklásť po prstoch), ktoré sa však neberie úplne vážne a celkom light sa pozerá. Normanovi Reedusovi som síce neuveril, že by vedel s notebookom niečo viac ako rozbíjať orechy a záver filmu zrejme montovali pod vplyvom návykových látok (asi vodka), no napriek tomu som sa pobavil.(20.9.2008)

Ze začátku to vypadalo, že půjde o autorskou masturbaci a dílo se bude chtít vyrovnat dojemným detektivkám o počítačové kriminalitě. Stejně tak se těžko uvěří moc ruských strejdů vyzvedávat lidi a ukrývat lidi za zdi kriminálů na obou stranách oceánu. Nicméně v polovině se dílo zlomilo milostnou scénou, která nebyla vidět, což mi vnuklo myšlenku, že nepůjde o tak vtíravé dílo, neboť běžná produkce by trochu erotiky nevynechala. Potom již jen film věrohodně vykresluje ruskou mentalitu což podpořeno několika pěknými záběry Moskvy vkládá do snímku netradiční atmosféru.(15.10.2008)