poster

Sofie a ukradený poklad (TV film)

Pohádka

Česko, 2008, 57 min

 • argenson
  ***

  Příjemná inovace v tom, že král nebydlí na honosném zámku, ale v jakési alpské horské chatě. Ze spousty pohádek vycházejí králové jako natvrdlíci, tady to ovšem Jan Hrušínský záměrně přehání až ke karikatuře sympaticky zdegenerovaného tydýta. Nemá to hlášky, nemá to ani pohádkové atributy, zato vtip a dokonce detektivní zápletku. K tomu bonusově vzácné setkání bratrů Rašilovových, kteří tu ovšem v kabátech vypadají jako parodie na estébáky:-)(11.11.2012)

 • Adam Bernau
  **

  Jako o podobné pohádce z téže dílny 100+1 princezna lze i o Sofii a ukradeném pokladu říci, že realizace zůstala hluboko pod úrovní sympatického záměru, v tomto případě koncipovat pohádku quasi grotesku. Na jedné straně je to pouze tato grotesková koncepce, která ospravedlňuje příšernou dějovou naivitu (a některé herecké nevýkony), na druhé straně je groteskovost pouze nepříliš odvážně naznačována (nejvýrazněji asi hudebním doprovodem), tudíž zůstávají nezhodnoceny i mile groteskní stylizace Hrušínského a bří Rašilovů či královské sídlo jako panská lovecká chata. Z ostatních Kříž, Příkazký, Kratina v pohodě, kdežto Töpfer a princezna (předabovaná) nic moc. Dlouhý jediný hraje kvalitně charakterně a to tak, že na sebe od začátku strhává pozornost, což je jednak smutné ve společnosti dřevěného komparsu hospodských karbaníků, jednak matoucí, protože nakonec má jeho postava okrajový význam a miniaturní prostor a vůbec celou tu vrchcábovou linku se nepodařilo hodnověrně včlenit do ostatního děje.(25.6.2016)

 • triatlet
  ***

  Celkem legrační pohádka, která zaujme rolí bratrů Rašilových. Ti hrají bratrský pár princů, jimž se přezdívá Dodo a Bobo. Herecky přesvědčiví jsou i další aktéři: král (Hrušínský), královský poradce (Kříž) i loupežník (Töpfer).(2.1.2013)

 • rt12
  ***

  Pro děti dobrý.(20.5.2014)

 • giovanni3
  ***

  Klasická "nedělí" pohádka, která nijak neoslní, ale co je důležitější, tak ani neurazí. Bylo zde kvalitní herecké obsazení (hlavně Töpfer potěšil), sem tam humorná scénka a vše to tak krásně plynulo a bavilo. Zápor je určitě nic moc scénář, který byl rádoby detektivní a neměl nějaké zásadní momenty a dále bych zmínil né moc dobře zvoleného prince. Průměrné 3z5(26.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace