Průšviháři (festivalový název)

Speedy Scandal

Scandal Makers

Komedie / Drama / Hudební

Jižní Korea, 2008, 108 min

Cha Tae-hyeon je na tyto role přímo stvořený a zde měl k dispozici i velmi kvalitní protějšek, takže o zábavu bylo vážně postaráno. A jak dobře poznamenal Jirka, ta nečekaná návštěva udělala nejen v jeho krásném bytečku pořádný rozvrat :-) Ale s komediální stránkou věci by si snímek po celou dobu nevystačil, takže věci se pochopitelně začnou kapánek komplikovat a dojde i na dost působivé a dojemné scénky vyplývající z okolností. Sečteno a podtrženo, velmi příjemný film s kvalitním obsazením, jen u toho není radno příliš přemýšlet, mnohému se prostě nedá věřit, mimo jiné třebas Cha Tae-hyeon na dědečka úplně nevypadá :-)(1.5.2017)

Jednoznačná vzpruha pro komerční korejskou kinematografii, která v posledních letech ztratila svoji blyštivost, lehkost a "jednohubkovitost". Vysoké tempo zabíjí jinak dost kýčovitý děj, sympatičtí herci, soundtrack, slušná režie - vše jak za starých dobrých korejských časů. Ale už teď vím, že ve mně ještě celý film uzraje a docením ho více časem. Prozatím 80 %(25.6.2009)

Už úvodní zajímavé titulky podbarvené pohodovým hudebním podkresem naznačují jasně oddechový film, kterým však Speed Scandal zas tolik není. Na druhou stranu to není ani žádné velké drama, prostě jen takový tradiční příběh ze života, která je nepředvídatelný pouze cca prvních 15 minut a pak už se jede podle milionkrát viděného mustru. Pořád je to ale na velmi vysoké technické úrovni, s výbornou hudbou a skvělými herci, takže to ve výsledku ani tolik nevadí. 80 %(11.8.2009)

Priznám sa, že keď som začal film pozerať po prvýkrát nedopozeral som ho. Keď som sa k nemu vrátil po dvoch mesiacoch zaujal ma práve v tých miestach, ktoré ma pri prvej projekcií zanechali chladným. Speed Scandal je príjemná, oddychová komédia so sympatickými hercami, morálnym posolstvom a zaujímavou výstavbou deja. Tá neprináša síce nič prekvapivé, ale spôsob akým komponuje dramatickosť a aj spôsob akým posúva film dopredu je veľmi plynulý. A to v tomto prípade pôsobí prekvapujúco. Tae-hyeon Cha po snímke My sassy girl a mnohých ďalších dokazuje, že jeho primitívny úsmev a bláznivé vystupovanie dokáže spraviť zaujímavým akýkoľvek film. Nejedná sa o žiadnu svetobornú komédiu, ale herci si svoju úlohu užívajú a všetky vtipky s ktorých každý jeden sa dá kategorizovať ako podarený spĺňajú svoj účel a tak sa Speed Scandal stáva vďačnou kórejskou komédiou, pri ktorej sa dá zabaviť aj si oddychnúť.(25.9.2012)

Je to dosť dobrá rodinná komédia. Má celkom dobrý príbeh o uznávanom rádiovom moderátorovi, ktorý má všetko, na čo si len pomyslí, ale keď u neho zaklope jeho dcéra, o ktorej doteraz ani nevedel a dokonca aj s jej synom, takže sa dozvie, že jej aj starý otec, úplne mu to zmení život a musí sa z neho stať zodpovedný muž. Spracovanie je na tom dobre, netrvá dlho a už hlavnému hrdinovi klope dcéra na dvere, takže nejaký zbytočný úvod tu nie je a potom už len nasleduje jedna zaujímavá situácia za druhou, pričom sa výborne pozerá na premenu hlavnej postavy, ktorý je spočiatku detskejší ako jeho vyspelá dcéra na zodpovedného muža, čo tvorí väčšiu časť filmu, ale potom už ako to v podobných filmoch býva príde nejaký ten zvrat, ktorý rodinu rozdelí a už je to tak dramaticky ladené a aj na toto sa dobre pozerá, ale humornejšia fáza filmu mi sadla rozhodne viac. Zábavných alebo inak výnimočných scén je tu dosť a som s nimi veľmi spokojný. Mnohé nie sú ničím originálne, ale celkovo sú skvelo podané obsahovo a aj vizuálne, takže si nemôžem na nič sťažovať. Perfektný je už dialóg medzi dverami so skvelo natočenou spomienkovou časťou, výborná prvá situácia v škôlke so striedavými zábermi na učiteľku a žiačku doprevádzané perfektne zvolenou hudbou a samozrejme aj nezabudnuteľná scéna pri piane, ktorú mám z celého filmu najradšej, obzvlášť tie reakcie hlavnej postavy pri počúvaní vnuka ma dostali. Ale podobných dobre zvládnutých scén je tu mnoho. Herecké obsadenie je výborné, už klasik Cha Tae-hyeon v hlavnej úlohe, ktorému podobné úlohy idú, až prekvapivo dobrá Park Bo-yeong, ktorú som ešte nikde nevidel a rovnako je na tom aj Wang Seok-hyeon, päťročné dieťa, ktoré ma tu bavilo celý čas. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, neviem si predstaviť, ako lepšie by sa dal tento typ filmu natočiť. A k tomu ešte tá skvelo zvolená hudba, či už vážna alebo aj komerčná. Škoda, že tá druhá fáza si už neudrží kvalitu predchádzajúcej, ale aj tak je Speed scandal vydarená komédia s množstvom nezabudnuteľných scén. 79%(4.5.2012)