Puls 2: Posmrtný život

Pulse 2: Afterlife

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 2008, 85 min

Pokračování skvělého prvního dílu, od kterého jsem čekal nákou nezáživnou duchařinu. Naštěstí jsem dostal něco úplně jiného co je skvělé a originální (Japonskou verzi či originál neznám) Jo není nad to mít tak spolehlivou techniku, která nám to s pomocí mrtvých spočítá. Ps-hlavně nemít pěkné"tetování". Pěkný příběh a dobrá pointa, já se dobře bavil.(18.1.2013)

• Dubro

Joela Soissona úspech(?) hororu "Pulse" (kde vystupoval ako producent ) zrejme pripravil o zbytok zdravého rozumu a pustil sa nielen do scenára, ale i do réžie pokračovania. Nie je jasné, kde na to zobral odvahu a peniaze, ale výsledok nemá cenu ani toho DVD, na ktorom to vyjde. Film je použiteľný len ako príklad, kadiaľ cesta nevedie. Žiada si to ohodnotiť odpadom, ale videl som Joelove foto na Imbd, prišlo mi ho ľúto a tak dávam hviezdu aspoň za scénu na benzínovej pumpe.(21.9.2008)

• Luki.V

Film je zajímavý už jen díky tomu že z minimálním rozpočtem byl natočený kompletně před greenscreenem a veškerá pozadí jsou navsrtvené digitální obrazy a fotografie. I příběh (tedy to co z něj zbývá) je zajímavý a nebýt zbytečných odboček jako sex s duchem byl by film stravitelnější. Už tak ale jde o zajímavý experiment s obstojnou atmosférou. Greenscreen jde z většiny scén cítit na sto honů a někdy je to přímo do očí bijící ale k tématu filmu se tenhle přístup zvráceným způsobem hodí. Do šedých procent imho film nepatří ale že by se jednalo by´t o průměrný zázrak to taky ne. Jak jsem napsal, zajímavý experiment ve kterém více věcí spíše nefunguje ale to film nebrání být zábavný. O dvě třídy lepší a zábavnější než Feast 2: Sloppy Seconds.(12.10.2008)

Musí to byť intenzívny zážitok prechádzať sa v červenej burke svetom duchov... Spomínal som na VILLAGE, a potom nastala apokalypsa predvedená na rozpadávajúcej sa rodine s atmosférou i hudbou podobnou SILENT HILLU. Popol však nie je to jediné, čo ich spája. Neskutočná atmosféra, keď to Soisson vzal do vlastných rúk! Zmizli hnusné modré filtre a naivná zrozumiteľnosť remakovej jednotky, odrazu sme v polosvete, svete dvojitom, kde neexistuje šťastie, kde sú nešťastní všetci, živí i mŕtvi... pretože posmrtný život neposkytuje úľavu a pretože živí, aj keď sa nestanú korisťou, majú stále na očiach, čo ich čaká. Vracia skutočnú znepokojivosť bezbrehej prázdnote smrti. Nie síce majstrovský, ale neuveriteľne dojímavý film o bolesti tých, čo už nemôžu žiť... a zúfalstve mŕtvych zoči-voči ich desivému utrpeniu, ktorý záverečná scéna vyťahuje do nezabudnuteľnosti. Vždy som tušil, že to v Soissonovi bude. Tu je to. (Btw. Technické nedostatky, ktoré tu všetci komentujú, som si pohltený príbehom nevšimol. Nie som našťastie z tých, čo si bez dokonalých trikov nevedia užiť príbeh, i keď naopak, dokážem si často užiť aj výhradne iba ich.)(19.10.2014)

• J*A*S*M

Od video sequelu průměrného remaku asijské duchařiny jsem věru moc nečekal, neboť horší přívlastky, než jsem právě použil, si lze u hororu jen stěží představit. Tenhle film se mi tu ani nechce moc rozebírat, protože za to prostě nestojí, už takhle jsem jím zabil 90 minut. Scenárista, stejně tak jako tvůrce speciálních efektů, by zasloužil ránu mezi oči, pro některé z herců by takové řešení pak bylo ještě přespříliš civilizované. Na úplný odpad to není, ale moc nechybělo.(21.9.2008)

• - Natáčelo se v amerických státech Texas a Louisiana. (Terva)