Puls 2: Posmrtný život

Pulse 2: Afterlife

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 2008, 85 min

Tatík a mamča co spolu poslední dobou moc nevycházejí (pochopíte proč) mají společný cíl a to najít a zachránit svou dcerku před dušíkama, kteří zabíjejí volnej čas tím, že každou chvilku někoho drapnou za hlavu a vysajou z něj duši. Člověk bez duše už nemá moc chuť dál kráčet po zemi a tak chvilku po tom co se mu po těle rozleze černej sajrajt, začne trpět sebevražednými sklony a rozhodne se, natruc všem, zlikvidovat. Vím že lidí kterým se tento kousek líbí tu moc nenajdu, ale je mi to buřt já se bavil. Jasně duchové jsou vyobrazeni naprosto příšerně jelikož jsou děsivý asi tolik jako hologramy ve Star Wars a to asi bude základní kámen nízkého hodnocení. Nicméně já se mrknu na klady. Depresivní příběh, několik pro mě hezkých scén jako třeba dědek pojídající pesana nebo žena s nůžkama a k tomu konec, který se k celkové linii filmu hodil. A navíc se tu objeví červenej Karkul, brácha známé to pohádkové postavy. Co víc si přát.(13.1.2014)

• Terva

CITÁT - Potřebuju pomoc..... Je to zpočátku strašně zmatené a chaotické. Zněť těchto scén nechápu a snaha o uměleckou kameru to jen zhoršuje. Tupé dialogy a nepovedený hudební doprovod. CITÁT - Ach Bože, slituj se nad námi........ Po celkem povedeném prvním příběhu je tohle už celkem podprůměrný odvárek. Pár lekaček, několik dobrých záběrů a zvláštní konec to však ještě drží trochu při životě. CITÁT - Mám v plánu zachránit svět..........(11.1.2015)

• J*A*S*M

Od video sequelu průměrného remaku asijské duchařiny jsem věru moc nečekal, neboť horší přívlastky, než jsem právě použil, si lze u hororu jen stěží představit. Tenhle film se mi tu ani nechce moc rozebírat, protože za to prostě nestojí, už takhle jsem jím zabil 90 minut. Scenárista, stejně tak jako tvůrce speciálních efektů, by zasloužil ránu mezi oči, pro některé z herců by takové řešení pak bylo ještě přespříliš civilizované. Na úplný odpad to není, ale moc nechybělo.(21.9.2008)

• Dubro

Joela Soissona úspech(?) hororu "Pulse" (kde vystupoval ako producent ) zrejme pripravil o zbytok zdravého rozumu a pustil sa nielen do scenára, ale i do réžie pokračovania. Nie je jasné, kde na to zobral odvahu a peniaze, ale výsledok nemá cenu ani toho DVD, na ktorom to vyjde. Film je použiteľný len ako príklad, kadiaľ cesta nevedie. Žiada si to ohodnotiť odpadom, ale videl som Joelove foto na Imbd, prišlo mi ho ľúto a tak dávam hviezdu aspoň za scénu na benzínovej pumpe.(21.9.2008)

Musí to byť intenzívny zážitok prechádzať sa v červenej burke svetom duchov... Spomínal som na VILLAGE, a potom nastala apokalypsa predvedená na rozpadávajúcej sa rodine s atmosférou i hudbou podobnou SILENT HILLU. Popol však nie je to jediné, čo ich spája. Neskutočná atmosféra, keď to Soisson vzal do vlastných rúk! Zmizli hnusné modré filtre a naivná zrozumiteľnosť remakovej jednotky, odrazu sme v polosvete, svete dvojitom, kde neexistuje šťastie, kde sú nešťastní všetci, živí i mŕtvi... pretože posmrtný život neposkytuje úľavu a pretože živí, aj keď sa nestanú korisťou, majú stále na očiach, čo ich čaká. Vracia skutočnú znepokojivosť bezbrehej prázdnote smrti. Nie síce majstrovský, ale neuveriteľne dojímavý film o bolesti tých, čo už nemôžu žiť... a zúfalstve mŕtvych zoči-voči ich desivému utrpeniu, ktorý záverečná scéna vyťahuje do nezabudnuteľnosti. Vždy som tušil, že to v Soissonovi bude. Tu je to. (Btw. Technické nedostatky, ktoré tu všetci komentujú, som si pohltený príbehom nevšimol. Nie som našťastie z tých, čo si bez dokonalých trikov nevedia užiť príbeh, i keď naopak, dokážem si často užiť aj výhradne iba ich.)(19.10.2014)

• - Natáčelo se v amerických státech Texas a Louisiana. (Terva)