Svědkové zrady aneb měli jsme se bránit? (TV film)

Dokumentární / Historický

Česko, 2008, 57 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Hlavní silou dokumentu je konfrontace základních interpretačních postojů. Závěry jsou jasné a plně podporují Benešovu prozíravou politiku.(2.10.2020)

Ničím výjimečný, ale přesto velmi povedený a autentický dokument připomínající ony osudné dny, týdny a měsíce roku 1938. Odpověď na to, zda jsme se měli bránit, si ale musí vykoumat každý jednotlivec sám.(26.9.2008)

Toť otázka....Pokud by jsme se bránili, dostanem na prdel nejen od Němců, ale i od Poláků, Maďarů, jak povídá jeden z pamětníků, kteří v dokumentu na osudové okamžiky podzimu roku 1938 vzpomínají. Zapeklitá situace a každý si na tuto otázku musí najít odpověď sám.(2.10.2018)

Celkem dobrý dokument o roce 1938, který mě ale přesto trochu zklamal. Vadila mi hlavně chaotičnost, kdy se často přeskakovalo z roku do roku a taky bych čekal víc výpovědí vojenských historiků a analýz, jak by to vlastně mohlo vypadat, kdybysme se bránili. Nic proti vlasteneckým starým pánům, ale od dokumentu čekám trochu víc než jen opěvování toho, jací jsme tehdy byli vlastenci a teď už nejsme.(28.9.2008)

• Stanley

Velmi slabé zpracování velmi zajímavého tématu. :((13.8.2014)

Určitě je dobře že dokument vznikl,už jen pro historii, ale mě tedy moc povedený nepřišel....(16.6.2010)

Velmi zajímavý dokument , osvětlující naší historii kde jsou vysvětleny všechny aspekty a příčiny likvidace naší první republiky!!(7.10.2018)

Naprosto vynikající autentické zpracování, pro bunkráky faktická povinnost(5.10.2018)