Lesk a bída země České (TV film)

Dokumentární

Česko, 2001, 58+56 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Zhlédnuto deset let od vzniku dokumentu. Takže mi Sedláčkův sestřih archivních televizních materiálů doplněný rozhovory s politology, pracovníky médií či českými "celebritkami" posloužil především k oprášení vzpomínek na mediální scénu 90. let (počátky vysílání TV Nova, rozmach bulvárních plátků, účinkování známých osobností v reklamě...). Úsměvná podívaná.(8.8.2011)

Jeden z nejlepších dokumentů o současné ČR. Dodnes si pamatuju to krásné zparodování reklamy "Jdeme na pivo".(24.7.2009)

Po 10 letech od vzniku ještě zajímavější než tehdy. Oba díly mají nespornou informativní hodnotu a jsou zároveň zábavné. I když někdy je viděné spíše k pláči. Ach ty náš rybníčku...(20.8.2011)

Cesta do pravěku, kdy vkus ještě diktovala televize a barevné časopisy a kdy se hudba nestreamovala, ba ani nestahovala, ale kupovala – je tomu teprve patnáct let… S odstupem získalo přidanou historickou hodnotu, schopnost mimoděk připomenout některé kořeny dnešního stavu věcí a zažehnat případné sklony k nostalgii. Pragmatičnost mediálních a reklamních šíbrů mrazila už tehdy. Skoro by to člověk mohl pustit dětem pro poučení, varování i pobavení, nebýt rozbředlosti tvaru, nafouknutého banálním kellerovským mudrováním a ambicí naplnit hned dvě normované televizní hodinovky.(30.3.2016)

Člověk zavzpomíná. Navíc docela zajímavé vidět jak se český spotřebitel s léty vyvíjí.(29.4.2019)

• Eire

S odstupom casu to vysumelo ako CESKA SODA. :-( 25%(20.11.2018)

Zhlednuto 2019...v době o které dokument mluví jsem byla na zakladce, tím pádem pro mě zajímavý úhel pohledu....btw kde jsou všichni teď 😁(2.9.2019)