Český Honza (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

• lolaloka

Ne, tohle se nepovedlo. Možná kdyby Honzu hrál kdokoli jiný a tu princeznu nebo služku nebo co to bylo taky. Ukázka toho, jak špatný výběr herců může jinak možná průměrnou pohádku zničit.Když už se vynaloží prachy na pěkné interiéry i exteriéry, kostýmy, nemělo by se to pokazit tak důležitou věcí jakou je výběr herců :-(.Mám pocit, že v minulosti vzniklo také pár zbytečných pohádek, ale co se děje dnes je tristní.(30.12.2013)

• Karlos80

Žádný hloupý český Honza ani známý cestovatel Honza i když..:-)? Prostě obyčejná novodobá televizní pohádka vycházející z řad české lidové tradice..Prostý a jednoduchý příběh, přesně ten humor který bohužel v této podobě a v tomto podání nemusím, z herců mne nikdo též nezaujal (možná malinko stará babička kořenářka Luba-té patří jedna *) krom melodických písniček kterých tu bylo nezvykle mnoho by to byl téměř odpad! Nic pro mě, ale tak když není zrovna co dělat, tak se člověk občas podívá na kdejakou blbost:-)(28.9.2008)

• Kulmon

Nešťastnou náhodou jsem přepnul v neděli po obědě na čt 1 a co nevidím? Amatérskou pohádku, kde se rve bída s nouzí, debilní dialogy s ještě debilnějšími písničkami. Je mi líto některých herců, že si na chleba musí vydělávat tímto žalostným způspobem. A ještě víc je mi líto těch dětí, že musí vyrůstat na těchto zrůdnostech. Děti, běžte si radši zapařit nějakou gamesu!(29.9.2008)

• ZHODNOTITEL

Hodnotit televizní pohádku je vždycky problém. Ono natočit dobrou pohádku je náročné a drahé. Aspoň, že se všechno neodehrává mezi kulisy. Na téhle pohádce jde poznat, že ji natočil člověk, který má zkušenosti spíš s divadlem. Spousta a spousta zbytečného vykecávání a dlouhého ukazování zbytečností.(17.6.2017)

• Idego

Kokotina na entou, která snad nemůže uspokojit ani tříleté dítě. Trapné a rozčilující ve všech myslitelných ohledech od stupidního scénáře a dutých dialogů přes idiotské písničky po tragické herce a nízkonákladové a až vyloženě ohavné technické provedení. (Ty „písničky“ jsou ale ze všeho suverénně nejbrutálnější.) Další představitel bohužel dosti rozšířeného žánru českých televizních slátanin, které raději neměly vůbec být natočeny. Zcela zasloužený odpad.(24.3.2012)

• - Natáčení exteriérových scén čarodějného mlýna probíhalo v okolí kulturní památky vodního mlýna ve Větrném Jeníkově (okr. Jihlava), sousedícího s židovským hřbitovem. (Agatha)