poster

Český Honza (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

 • Karlos80
  **

  Žádný hloupý český Honza ani známý cestovatel Honza i když..:-)? Prostě obyčejná novodobá televizní pohádka vycházející z řad české lidové tradice..Prostý a jednoduchý příběh, přesně ten humor který bohužel v této podobě a v tomto podání nemusím, z herců mne nikdo též nezaujal (možná malinko stará babička kořenářka Luba-té patří jedna *) krom melodických písniček kterých tu bylo nezvykle mnoho by to byl téměř odpad! Nic pro mě, ale tak když není zrovna co dělat, tak se člověk občas podívá na kdejakou blbost:-)(28.9.2008)

 • rakovnik
  ***

  Další z variací pohádek o "Honzovi" je celkem povedená, dle hodnocení jsem čekal hrůzu. Dějově se jednalo o mišmaš více příběhů, které už jsem viděl. Líbily se mi krásné exteriéry, byť spíše neznámé, písničky měly správnou náladu a také masky vypadaly dobře. Co ale dojem zkazilo byl výběr herců v hlavních rolích, především Honza vzhledu a věku Paula McCartneyo ani neuměl hrát a princezna také vypadala, že nejlepší léta má už za sebou. Zato Luba Skořepová i po osmdesátce vypadala velice svěže. To nejhorší na konec: Příšerný ubohý malý digitální drak. Zlaté loutky z osmdesátých let... Mít na Moravě trochu lepší herce a animátory, byla by pohádka opravdu hezká.(2.1.2017)

 • kingik
  *

  S pohádkami z brněnské produkce je to v drtivé většině vždy na nic. Ani tahle není ničím moc zajímavá. Honza je trotl už od pohledu a to hloupého nehraje, a Ivo Marták je lepší, když v Šikulech sestrojuje hovadiny pro děcka, rovnou určené k zahození do odpadkového koše, než jako herec. Herce Junáka jsem ještě nedávno potkával normálně v Brně, pak se asi odstěhoval a je od něho klid. Pokud ho neznáte, je to ten herec, co v Dědictví byl v bordelu a pomáhal tam Polívkovi vybrat služby, a ten brněnský bordel fakt ještě existuje. To jsem jen tak odbočil od tématu a hodnocení téhle pohádky. Hrají tam také pražští herci, ti jsou mnohem lepší, ale celkově je pohádka taková uhozená, vystupují v ní čerti a Noga jako čert, to je taky celkem nářez a volba vedle. Tak já nevím, Brno je takový neužitečný stran pohádkových výtvorů. Snad jen až Kometa získá titul, pak se to zvedne. Tuhle pohádku nezvedne už asi nic. Takže "go Kometa go" a vzhůru míří sláva stoletá. A tahle nevýrazná pohádka, s nepovedeným drakem, nevzhlednou princeznou a natáčená v hezkých exteriérech má ode mě za 20%(18.3.2012)

 • lolaloka
  *

  Ne, tohle se nepovedlo. Možná kdyby Honzu hrál kdokoli jiný a tu princeznu nebo služku nebo co to bylo taky. Ukázka toho, jak špatný výběr herců může jinak možná průměrnou pohádku zničit.Když už se vynaloží prachy na pěkné interiéry i exteriéry, kostýmy, nemělo by se to pokazit tak důležitou věcí jakou je výběr herců :-(.Mám pocit, že v minulosti vzniklo také pár zbytečných pohádek, ale co se děje dnes je tristní.(30.12.2013)

 • Kulmon
  *

  Nešťastnou náhodou jsem přepnul v neděli po obědě na čt 1 a co nevidím? Amatérskou pohádku, kde se rve bída s nouzí, debilní dialogy s ještě debilnějšími písničkami. Je mi líto některých herců, že si na chleba musí vydělávat tímto žalostným způspobem. A ještě víc je mi líto těch dětí, že musí vyrůstat na těchto zrůdnostech. Děti, běžte si radši zapařit nějakou gamesu!(29.9.2008)

 • - Natáčení exteriérových scén čarodějného mlýna probíhalo v okolí kulturní památky vodního mlýna ve Větrném Jeníkově (okr. Jihlava), sousedícího s židovským hřbitovem. (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace