Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

Psema

Na jedné straně skvostná technická stránka, na druhé myšlenkově vykastrovaný (byť dějově víceméně věrný) otisk papírové předlohy, z níž se po cestě na filmové plátno vytratilo to nejdůležitější - pointa, která celou spotřebu krevních konzerv ospravedlní. 7/10, aneb ryze spotřební produkt vychytralého britského byznysmana, který stačí vidět jednou, poněvadž kromě trilionu odkazů na popkulturní a mediální scénu (v tomhle ohledu jde prakticky o nejgeekoidnější film ever) v něm prakticky nic není. Jen spousta malinovky, ujetý humor a drsná mluva. Není toho málo, ale není toho ani dost na to, abych se bavil po celou dobu. P.S.: Kdo ani po zhlédnutí filmu nechápe, proč film komerčně zas až tolik neuspěl, stojí si s největší pravděpodobností na vedení. Filmy od fanoušků pro fanoušky nikdy nebudou lámat rekordy v návštěvnosti. Bohužel, bohudík. ()

robbiee

[imdb: 8.4/10] | me: Toto je žánrová špecialitka ako z veľkej knihy. Ja ani neviem čo som videl, ale stálo to za to. Každý kus tohoto filmu je iný ale dotiahnutý do konca. Je to vtipné, je to tvrdé, je to drzé. Film s deťmi o deťoch, nie však pre deti :). Je to komédia, akčný thriller a paródia zároveň.... a hlavne je to iné, nezvyčajné a dobré. Očakávania sú zbytočné ... treba si to pozrieť. "... I'm just fucking with you Daddy... I'd love a Benchmade model 42 butterfly knife!..." ()

Hal_Moore

Všeobecné nadšení asi nesdílím, i když mě Kick-Ass nemálo bavil. Snaží se stavit veškeré komiksové postupy na hlavu a celkově jde o "tak trochu jiný komiks". Daří se mu to přibližně do dvou třetin, poté se jede podle zavedených pravidel a divák sleduje další maskované hrdiny, kterak si to vyřizují s celým podsvětím. To mi vůbec nevadí, ani přes fakt, jaký film doprovázel obrovský hype s příslibem něčeho trošku odlišného. Nicolas Cage (můj oblíbenec) s největší pravděpodobností hlásí návrat do vyšších lig. Big Daddy je jeho nejlepší postavou za hodně dlouhou dobu, Hit Girl v podání Chloe Moretz se stala mou nejoblíbenější postavou v celém Kick-Ass světě a s očekáváním začínám vyhlížet každý nový projekt této nadějné herečky. Aaron Johnson se mi pod kůži tak moc nedostal, ale nemůžu na jeho adresu říci žádné křivé slovo, no a Mark Strong se nejspíš snaží vystřídat Gary Oldmana v největším počtu zapamatováníhodných záporných rolí. Ve druhém dílu tak jen prosím tvůrce o jednoznačný směr vyprávění, buď se film bude snažit tvářit se jako jiný komiks nebo jen jako komiks, ale dohromady to moc nefunguje. ()

Mertax

Jsem slušně vychované děvče, ale musím to říct. Tohle byl eRkovej totálně kurevskej námrd! A všichni pseudofanoušci, co máte rádi film a díváte se na CAMky... Bazuku na vás! /// Masturbující komiksoví geeci, drsné násilí, vulgarity, ale i něco navíc, to je Kick-Ass./// Režisér Vaughn spolupracoval s nadanou bandou. Kamera a střih tvoří jedny z nejpůsobivějších elementů filmu. Střih přináší dokonalé přechody mezi scénami (např. výstřel a následně bowlingová koule). Kamera zabírá jen přesně to, co chceme vidět, nenudí záběry na okolí, ale ani se na protagonisty nelepí, jak moucha na psí výkal. Můžu vás ale ujistit, že se budete párkrát cítit, že kameraman – potažmo film s vámi komunikuje. Nejste tak jen pasivními příjemci, ale máte pocit přímé účasti. Zajímavé jsou i klasické komiksové vpisky v rámečku („Mezitím“), které jsou umístěny přímo v obraze. Dočkáme se i skutečného průletu komiksem komentovaného Taťuldou Cagem (ano, taky mi ten překlad připomíná Spejbla a Hurvínka). Cageovi role sedla stejně jako Chloe Moretz. Vyřídilku má za několik lidí, cyničnost by ji mohl závidět vyžilý padesátník, perfektní znalost střelných zbraní a vrhacích nožů je u ní samozřejmostí. Herečka zvládla velmi nestandardní roli skvěle. Věřila jsem ji každý pohyb, každé slovo. Se slušnou mluvou si svou fialovou hlavu totiž příliš neláme. Chvíli jsem se sice vzpamatovávala z morálního šoku (komiks neznám), že se nejedná o malou nevinnou holčičku, co by chtěla k narozeninám štěňátko, ale o chladnokrevnou Zabijačku s drsnou hláškou vždy na jazyku a nabroušenou kudlou v ruce./// Ch. Mintz-Platzera je ještě lepší než v Superbad a jeho tempo řeči a zvláštní výslovnost (lehce retardovaná) mě zase dostaly do kolen. Ten kluk je zkrátka úžasnej! /// O Kick-Assovi by se dalo říct, že glorifikuje násilí (končetiny lítají s šílenou kadencí, krve tam je jak na výročním srazu upířího kongresu). Zločinci se nezdržují se sofistikovanými výslechy a razí heslo, že hrubé násilí a průmyslová mikrovlnka na dřevo jsou ty nejvíc cool metody. Film se vyžívá ve vulgarismech (dočkáme se např. divokého sexu mladistvých na popelnici), jenže snímek má na rozdíl od spousty bezduchých komiksových filmů i značný přesah. Zabývá se (kromě vlivu moderních médií) otázkou lidské ignorace, apatie a bezmoci slabých. Určitě už jste alespoň slyšeli o situaci, kdy někdo na ulici někoho obtěžoval či přímo dotyčnému ubližoval. A kolemjdoucí šli jen bez zájmu dál. Dave si sám podobnou bezmoc zažil, když ho okradli. Postavil se bezpráví, něco dělá. Dlouho nezapomenu na scénu, kdy zachraňuje někoho úplně cizího a bojuje proti silné převaze. V očích se mu zračí neuvěřitelné množství síly, odvahy a vzdoru. V tu chvíli každý zpytuje svědomí, jestli náhodou jen v podobné situaci tupě nepřihlížel nebo neměl chuť vytáhnout mobil a točit./// Film určitě mnohokrát rozesměje, akční scény si zamilujete, stejně jako většinu postav. Vyčetla bych mu ale vykrádání hudby. Při zachraňovací scéně téměř celou dobu hraje hlavní motiv ze Sunshine, poté tam je tam Morriconeho skladba z Leoneho Pro pár dolarů navíc, známý song z prvního Shreka - Bad Reputation. Škoda dvou akčních klimaxů (spojila bych je spíš v jeden, mé nadšení by bylo zhustěnější), jinak téměř není co vytknout. Ale nechtěla bych, aby to třeba viděla má 13letá sestra, film dostal eRko zcela zaslouženě. Film si utahuje z hodně věcí, ale také sám ze sebe, je na něm vidět, že bere vše s nadhledem. Tohle bude kult mladých. Takže si už nečtěte tenhle posranej koment a běžte na to kina, kurva! () (méně) (více)

Lynn

Připojuji se se svým guilty fucking pleasure!!! A jdu se rovnou na webu poohlédnout po nějakém slušivém neoprénu :-)) ()

TheDarKnig

kdybych měl srovnat film s komiksem a chtěl bych být opravdu spravedlivý a dbal bych na svoje pocity, komiks by film částečně určitě převálcoval. Ať už větší mírou popkulturnosti, ironie, černého humoru, nadávek, brutality, tak i podle mně lepším přímočarým dějem s krásnými pointami, bez tak velkého zaměření na hlavního padoucha, s tvrdší Hit-Girl, neklasickým závěrem a úžasnou zábavností. Ale nebudu to přesto všechno srovnávat takhle, protože musím určitě ocenit to, jak skvěle a jinak (než Snyder) Matthew zadaptoval komiks, nechal všechny hlavní hrdiny, různě zmixoval komiksové scény a do toho dal úplně jinak vyplívající příběh. A rozhodně mu pomohl i fakt, jaké herce, jakou hudbu a jaký styl vyprávění zvolil. Film se pohybuje stále na hranicích absurdnosti, k čemuž dopomáhá hlavně Mark Strong, jehož eskapády často překvapují a diváka ohromují (v nedobrém slova smyslu). Jasně ale funguje i dvojka Hit-Girl, Big Daddy, které jsem si v průběhu filmu zamiloval a v některých scénách byli naprosto prdel nakopávající.. Red Mistovi je žel dán menší prostor, z trailerů jsem čekal nějakou větší nálož, sice projíždka mist-mobilem či jeho úplně awesome pohledy nejsou k zahození, ale to neustálé pobíhání a nerozhodnost jeho postavu značně poškodilo (neviděl jsem Superbad, nedokážu posoudit genialitu McLovinovství). Teď k hlavní postavě, samotnému Daweu Lizewskému. Geek, nerd, sociální zaostalec, typický kluk na zesměšnování, to vás asi napadne hned po jeho představení na počátku. A máte pravdu, není to žádný typ s 3000 přáteli na facebooku, není pro opačné pohlaví ničím zajimavý, neustále ho každý ponižuje, okrádá a jednou, když ho to přestane bavit, si koupí kostým.. Počkat, kde se v něm vzala taková myšlenka? Aha, komiksy, ty opravdu formují mládež (mávám Red Mistovi a Strongově hlášce..) Pak pobíhá po městě, snaží posílit svoji odvahu a health (nebo manu, nějak se v tom nevyznám), aby... dostal totální nakládačku, ve které na nás, jako po celé délce filmu režísér pomrkává odkazem na známý film. Po částečném zotavení se vydává do ulic znovu.. Opravdu, taková odvaha (blbost) se jen tak nevidí. A náhle film definitivně zavírá dveře úvodnímu představování a film dostává takové grády, že tomu ani nelze věřit. Ano, stále by mohla být většina scén se Strongem vystřihnuta, protože vlastně nic nerozvíjí, maximálně pošahanost sebe sama, ale jinak bych až do závěru nic nevytýkal. Hit-Girl masakruje, Big Daddy masakruje ještě coolověji, Kick-Ass se zapletá do něčeho, v čemž rozhodně nechtěl být a taková odvázanost, svěží feeling, výjimečnost a zábava tu dlouho nebyla. Ale není ochuzena ani emocionální stránka filmu, jak už o lásku (nebo spíše její teenagerovskou formu..ehm..), či smutné a do posledního detailu doladěné scény (ty detailní prostřihy na mist-mobil, částečně připomínající další film a do toho hudba od Boylea, nádhera), všechno skvěle funguje a občas jsem měl chuť tam naběhnout a zlikvidovat ty hovada. Akční scény ve skladišti, ve tmě, v bytě, vše je originální a dobře natočeno, hudebně dokresleno. Hudba: Smíšený soundtrack písničkový a Boylovský je to nejlepší, co jsem zatím tento rok slyšel, každá písnička skvěle podporuje danou scénu, každá je vybrána přesně do svého pole působení. Superhrdinské, dramatické, karikaturní, rozjásané, prostě vše, co si může fanda filmové hudby přát. I v tomto mně autoři neminuli, ale spíše ještě více okouzlili.. Závěr.. Morriconova hudba a scéna s ní spjata začíná rozvíjet velice slibnou podívanou, která žel nakonec upadne až do přílišné přepálenosti, odkazů je náhle moc a odlišnost od komiksu tentokrát není to, co bych si přál. Úplný už neakční závěr je zase super, ale ten akční prostě selhává. A to hlavně po příchodu Kick-Asse. Nevím, jak je to možné, ale tak přehnaný závěr jsem si nepřál. Nebo jsem si ho možná přehnaný přál, ale jinak. Po technické stránce, relativní originalosti (ne nebojte se, takhle originální je film celý a funguje to) a zábavnosti stále dobrý, ale ne skvělý a rozhodně ne takový, jaký jsem čekal. .. To mi ovšem samozřejmě nebrání dát tomuto skvostu 5. A cítím z toho kultovnost. Vaughn přišel s dalším malým filmem, viděl ostatní velké bratříčky a udělal z nich mrtvoly. Aneb jak se dá s malým rozpočtem udělat velké divadlo. PS: jediné, co mi vadilo ze stránky technické, byla digitální krev. Ta se vůbec v poslední době začíná používat až moc často a nevidím to rád. Neříkám, že ve všech scénách, ale v některých to bilo do očí hodně. Možná to zrovna v tomto filmu mělo rozvíjet tu komiksovnost, ale nefungovalo to. PS2: odkaz na Tarantina je milý. A občasné sklouznutí do jeho šílených vod taky. Shows over, motherfuckers! () (méně) (více)

TeeAge

|| Scenár: Matthew Vaughn, Jane Goldman | Hudba: John Murphy, Henry Pryce Jackman, Marius de Vries, Ilan Eshkeri, Danny Elfman | Produkcia: Matthew Vaughn, Brad Pitt, Kris Thykier, Adam Bohling, Tarquin Pack, David Reid | Distribúcia: Universal Pictures, Lionsgate | Štúdio: Marv Films, Plan B Entertainment | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 96,130,462 $ || Keby mal Kick-Ass 20000 kamarátov na MySpace za jeden deň, nestihol by ich ani odsúhlasiť, niet to sa ešte vybrať na samovražednú akciu proti dealerom. - Asi v tomto duchu fičí nezmyselnosť celého filmu, ktorý však opúšťa bežné kolaje žánru, a tým pádom baví svojím novátorstvom a blbosťou bez hraníc. ()

Aluska88

Tento film šel naprosto mimo mně, nezajímal mě už jen proto, jak z něj byli všichni strašně nadšení, vychvalovali ho až výšin a ihned zaujal vysoké hodnocení i místa v "NEJ" žebříčcích. Podle popisu jsem usuzovala, že to bude zase nějaký typický komerční trhák, kde jsou všichni nadšení z hlášek, akčních nářezů a podobných prvků, které vytváří hity sezóny. Pak dávali Kick-Ass v TV a já si, po chvílích rozvažování, zda se dívat, či ne, rozhodla usednout k obrazovce a čekat, co že za "Nářez" se to na mně chystá. Zhruba první hodinu, možná i méně se mi to líbilo, ale pak na mě začala doléhat únava a z toho, jakým směrem se poté děj začal ubírat, jsem nepocítila žádný podnět, abych se únavě bránila. Chápu, že zbraně do filmů o superhrdinech patří, ale pokud ztvárňuje hlavní roli malé dítě, ze kterého se stává masový vrah, něco je jaksi převráceně. Pokud se jedná o "děvčátko," které ztvárňuje hrdinku, jež brutálně likviduje nepřátele, nejedná se o typ filmu, který mě tímto dokáže zaujmout. Chápu, že se pro většinu jedná o luxusní popcornovou zábavu, ale jako vzor pro dospívající mládež mi to nepřijde příliš výchovné. Pro mě je to spíše přehnané, než zábavné. Zpracování je však vizuálně a technicky působivé, takže snad jen za to, hodnotím takto. Nejspíš bych to měla brát s nadhledem a tolik to nerozebírat, ale prostě to nejde, v tomto ne. Dokážu si představit tu záplavu mladistvých jdoucích z kina, kteří jsou z Kick-Ass zcela nadšeni a považují to za "Mega super cool nářez." Možná si řeknou, že by se také chtěli stát "superhrdiny." Rovněž velkou inspiraci v něm můžou najít malé dívky. Jenže kam to vše může dospět? Co bude dál? Malý kluk v čele mafiánského klanu? Či snad Super batole se zbrojním arzenálem v postýlce? Pokud budou teenageři vyrůstat na takových filmech, které jim bude komerční průmysl bez ustání cpát? Jistě, je to jen film, jenže v dnešní době ovlivňují média a technika "teens" takovou mírou, že už ani nedokáží vnímat, jak jsou jí zahlceni. ()

genetique

Ani vo sne by som nepovedal, že behom týždňa mi nakopú prdel dva filmy podľa comicsových predlôh. Pred týždňom to bol druhý 'Iron Man', ale toto bola taká nakladačka, že na ňu budem spomínať ešte s bakuľou v ruke na dôchodku. Matthew Vaughn každým svojim počinom posúva hranice toho-ktorého žánru. Neskutočne podmanivá réžia, hranie s príbehom je geniálne, tempo filmu nemá konkurenciu a zakomponovanie prvkov humoru bolo nielenže prvotriednou voľbou, ale takisto to aj dobodky splnilo svoj účel. Nikdy by som nepovedal, že comicsovka môže byť zároveň tak vtipná, akčná i vážna zároveň. Tá spŕška odkazov na rôzne filmy a filmové postavy je unikátna. Pochvala putuje takisto k výberu hereckej zostavy, Aaron Johnson na jedničku a záporák sa Markovi Strongovi naozaj vydaril. Navyše môžem po dlhom čase povedať, že Nicholas Cage bol stopercentne neoddeliteľnou súčasťou tohto celku. Moje filmové zmysly plesali a toto bude v dnešnom roku ťažko prekonateľná záležitosť. Spracovanie comicsov na filmové plátno sa mení a (aj) po tomto snímku už definitívne nemá klasický comicsový príbeh v dnešnom filmovom sortimente šancu. Please, KICK my ASS again!!! 100%. ()

sniper18

Je to perfektná akčná komédia na motívy komiksovej predlohy. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi milujúcom komiksy, ktorý sa nechce zmieriť s obyčajným životom bez väčších ambícií a za každú cenu sa rozhodne stať superhrdinom. Vďaka svojej vytrvalosti sa mu jedna akcia vydarí, stane sa z neho mediálna hviezda a priláka pozornosť dvoch profesionálnych bojovníkov proti zločinu, lenže zároveň sa dostane do problémov s najmocnejšou zločineckou organizáciou v meste, ktorá sa nezastaví pred ničím. So spracovaním som veľmi spokojný, už od začiatku je jasné, že toto nie je bežný typ filmu podľa komiksu, čo ma skutočne teší, keďže ich vôbec nemám rád a síce sa tu nájde pár bežných teenagerských prvkov, ktoré mi bežne nesedia, ale našťastie tu je to podané takým zábavným spôsobom, takže mi to nevadí. A navyše čoskoro sa už dej pohne lepším smerom, postupne dostane priestor viacero veľmi zaujímavých postáv, obzvlášť otec s dcérou, ktorí si film často berú len pre seba, keďže sú omnoho zaujímavejší ako hlavný hrdina a celkovo si film získa skutočne prvotriednu úroveň. Celé je to prakticky paródia na tie hlúpe komiksovky, ale zároveň stále plnohodnotný film, ktorý funguje sám o sebe, nájde sa tu množstvo perfektných scén a nezabudnuteľných momentov, takže väčšinu času je to skutočne vynikajúca zábava. Akcie je tu dosť a je skvelá. Úplne sa vymyká bežným komiksovkám, tvoria ju hlavne prestrelky a rôzne likvidačné akcie, ktoré sú perfektne natočené, s dostatkom zabitých a krvi a hlavne mimoriadne zábavné. Vrcholom filmu je rozhodne celá časť s nočným videním, ktorá je prakticky dokonalá, ale všetka akcia je výborná. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, bavil ma aj hlavný hrdina, ale v tomto prípade ho prekonáva viacero iných postáv, hlavne Chloe Moretz ako Hit Girl, jej otec Nicolas Cage, skvelí záporáci na čele s Markom Strongom a poteší aj viacero výborných vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, perfektný a nápaditý vizuál, skvelo sa vydarilo toto drsne humorné prevedenie a dokonca miestami fungujú aj emócie, v rámci svojej kategórie bezpochyby absolútna špička. A k tomu ešte perfektný výber hudby, z viacerých situácií robí práve hudba nezabudnuteľný zážitok. Bežné komiksovky nemám rád, pripadajú mi až moc detinské, ale Kick-Ass je skôr ich opak a skutočne sa vydaril. Skvelá zábava, ktorá ani po niekoľkých pozretiach nestratila vôbec nič, stále ma baví rovnako a rozhodne jedna z najlepších komiksoviek vôbec. 87% ()

Madison

Prvá polhodinka bola natoľko dokonalá, že som bola bez pochýb presvedčená o 5*, neskutočne nápaditý, vtipný, ľahkomyseľný a najmä do života amerických teenagerov inteligentne zakomponovaný komiks, že som nestačila žasnúť nad Vaughnovou kreativitou. Taktiež všetky dôležité postavy boli jasne charakterizované, takže som nemala ten problém ako pri Watchmen - kde mi boli všetky osudy postáv akosi ukradnuté. Ako tvrdí Rex Mundi, na originalite pridáva Kick-Ass fakt, že hlavná postava je totálny pseudohrdina bez žiadnych batmanovských, spidermanovských a supermanských predispozícii, takže sa diváka takmer osobne dotýka všetko, čo si ústredná postava skrz svoje antihrdinstvá vytrpí. Nicholas Cage prekvapil, v podobných typoch úloh mi veľmi nesedí, ale dalo sa naňho pozerať. Kto ma dosť iritoval, bola po krvi prahnúca krvilačná malá beštia v prestrojení anjelského dievčatka:) Niektoré jej motívy by sa dali chápať, ale poškvrniť ruky 8ročného decka a sledovať tie diabolské úškrny uspokojených vraždiacich pudov sa mi zdalo trochu prehnané. Ale inak vážne príjemné prekvapenie a určite väčší nárez než Watchmen. ()

Hakha

Matthew Vaughn nezklamal, za tak málo peněz natočil zatím nejvíc kulervoucí film roku. Film, který je smíchán z více žánrů(taková kombinace tu ještě nebyla) a přesto dokonale funguje a drží pohromadě. A tak s úsměvem na tváři můžeme sledovat příběh kluka se super schopností neviditelností pro holky. Ve vedlejší roli naprosto fantastická dvojice Moretz + Cage. Výborný soundtrack, který je krásně laděn s obrazem. Nemohu jinak než hodnotit 5 hvězdičky… ()

zelvopyr

Ještěže se tu omezily tělní tekutiny na krev. Co si budeme nalhávat, bez Marka Stronga by ten příběh byla dost slátanina živá jen z citací. Toho člověka si asi brzy dám mezi oblíbence :) Jinak, N. Cage považuji za prkenného neherce už velmi dlouho, ale tady ukázal, že má aspoň srdce... Celkem prima film, malinko mi rozptýlil masivní, mnohadenní depresi z dokonalého Koi kaze. ()

Ainy

Komentář obsahuje SPOILER!!! Celý film se mi ze začátku jevil jako příjemná humoristická nadsázka, bavila jsem se celkem dobře než ... než tam Nicolas Cage začal pálit do do své vlastní dcery a pak ta dcera převlečená za supermanku začala likvidovat dospěláky tím, že je probodávala a sekala jim končetiny a jiné údy. Pokud by tohle dělal nějaký dospělý herec, nemám nic proti tomu, ale takhle znázorněná brutalita z rukou malé dívky, byla příliš silné sousto pro můj vkus pro nadsázku. Omlouvám se tímto všem fanouškům, ale musím snížit hodnocení. Nelíbilo se mi to. ()

ScreamJay

Kudy tudy cestou z nudy aneb největší kopanec do prdele všemu komiksovému klišé. A nebo jinak. Možná, že Kick-Ass chvilkami dojíždí na přemíru křiklavého kreku, ultrahláškovacího úletu, ovšem na druhou stranu nakopnul Supermana mezi nohy tak, že mu koule cinkaj za ušima jak štědrovečerní rolničky. Je tohle dobrá cesta? Čert ví, filmová brutalita má v 21tém století multifunkční rozměr a aby z ní nezůstala jen těžkopádná křeč, musí ji táhnout nemalá míra nadhledu. Já netuším, co Matthew Vaughn hulil a určitě mu nebudu strkat lakmusovej papírek do ranní moči, abych to zjistil, každopádně tenhle chlapík ten správném tvůrčí nadhled má. Když před dvaceti lety likvidoval malej Kevin velkýho malýho Joe Pesciho, byla to super sezóní švanda a dneska je halt pro stejnou švandu potřeba Glock 35 a senzačně vybroušená katana. A ať už byla ta umachrovaná malá Chloë Moretz více či méně snesitelná, za ségru bych jí rozhodně nechtěl, neboť přímý kontakt bazuky s mým zadkem nahlodává index mýho EGA. Třeba je to hřích, ale já se u Kick-Ass náramně bavil, i když popíraná klišé nahradila jiná, stejně žánrová, i když doteď nevím jestli to byla pocta nebo výsměch, byl to nářez. Určitě jeden z těch filmů, ke kterýmu se člověk alespoň jednou rád vrátí (aby zapnul bednu, když chce vypnout bednu). [final rate: 85%] ()

Hellboy

Nesmírně zábavný film. A k tomu už není moc co dodat. Snad jen, že jsem fakt rád, že to vyšlo, Mark Millar, Matthew Vaughn a konečně i Nic Cage si to zaslouží. A z náklonosti ke komiksovým filmům zaokrouhluji nahoru. První polovina je nepředvídatelnější a tudíž zajímavější, druhá polovina se od komického ladění odkloní a jde temnější cestou. Jedním z nejlepších bodů této show je Nicolas Cage, který pojal Big Daddyho v duchu Batmana Adama Westa! Ta jeho dikce je prostě dokonalá. ()

Botič

With no power comes no responsibility! Motto jednoho komiksového geeka, který ve znuděných chvilkách leští tyč a po večerech brázdí ulice převlečený za zelený kondom vstříc bezpráví a lepší budoucnosti, aby mohl získat srdce dívky, pro kterou je neviditelným. Pokud je tohle jediná možnost jak chytit dívku za její srdeční sval, jdu do toho taky. Kick-ass je teenage verze Klubu rváčů anarchistická šílenost, nahláškovaná k prasknutí s nejlepšími akčními scénami, které zatím letos brázdily stříbrná plátna. Z plátna prýští hektolitry krve, z vaší tváře slzy dojetí z neutuchajících nápadů (doplnit akční scénu o hudbu ze Sunshine je možná prvoplánové, ale na mě to fungovala dokonale) a popkulturních odkazů kam jen oko dohlédne. Plus důkaz Vaughnova know how a toho, že Nicolas Cage ještě opravdu nepatří do propadliště filmových dějin. No more Wanted. No more Spider-man. Kick-Ass aka nekorunovaný osobní vítěz v klání o nejlepšího superhrdinu outsidera. A prozatímně nejlepší film letošního roku. Soundtrack, jo soundtrack ten šlape. 10/10 ()

Arachneuss

„I realised I was going to die. I was never going to learn how to drive or know what Katie and my kids would look like or figure out how LOST ends.” Stošest minut té nejdokonalejší zábavy v krvavé story o lásce, satiře na současnou společnost a nejsprostší superhrdince v historii filmu. Buffy komiksových adaptací! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě