Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

TakeruDavis

Velice povedený snímek, na netu jsem si našel pár ukázek z komixu, takže jsem věděl, že jako komix je to pecka. Film pak mé očekávání nezklamal a až bude i tady, tak na něj určitě zajdu. Jedno z mála děl, které jsem ochoten ocenit více než jednou návštěvou kina. Zcela určitě mám v plánu i investovat do originálů komixu, o jeho překladech zatím váhám. Přestože jsem ještě nedavno neměl o KickAss ani tušení, chápu KarelR a jeho přirovnání k Spidermanovi a jako někteří další i já doufám v sequel. ...absolutně jsem si oblíbil především Hit-Girl :-) ()

Blaogranas

Je to sice mírně nadnesené hodnocení, ale bezprostředně po dokoukání nemůžu jinak. Už dlouho, resp. snad nikdy, jsem neviděl akční film, u kterého bych se tak neskutečně skvěle bavil a smál se. Cool komix (vedlejší zápletka), cool příběh, cool postavy, supercool hlášky. Zvláštní je, že hlavní postava tu není ten největší frajer a sympaťák, tou postavou je jednoznačně HitGirl. Ji a jejího tátu si zamiluje každý. Tuhle výtečnou zábavu si rozhodně zopakuju! ()

Raaavenek

Šílený mix Lady Snowblood a superhrdinských filmů okořeněný notnou dávkou černého humoru, vynikající hudbou a místy Tarantinovskou režií. ()

shereen

No neni to úplně špatný, ale že by to byla taková pecka...? Nechápu, co všechny tak šokuje - viz zahraniční recenze. Chápu model, kdy se za málo peněz točí film který vypadá draze, opačný postup je sice originálnější, výsledek ale vždy působí jako béčko s několika známými tvářemi. ()

bobrux

Drama? Komedie? Akčňák? Dámy a pánové od všeho trochu. A nejen to, od všeho trochu v tom správném poměru. V jedné scéně drama, o minutu později u další slzíte smíchy. Sinusoida, po které se tyto scény pohybují, provází celý děj od počátku až do konce a je to rozhodně jen ku prospěchu. Nikdy film nesklouzne k patosu, či trapnému vynucenému humoru. Hláška střídá hlášku, rána pěstí ránu loktem a děj ubíhá rychlostí světla vpřed až ke geniálně vygradovanému finále hodného každého komiksového hrdiny. Akční scény nepostrádají výborné nápady, choreografii a hlavně dokonalou dynamiku synchronizovanou s nabušeným soundtrackem. Nářez se vším všudy. ()

kuces

Pár vlažných scén pěkně smete kule-rvoucí akce. Rozhodně bych na to nebral děti a nepletl si to s nějakou komedií o super-hrdinech. Pěkně promíchaný mix akce, vtipu, krve, trochu té lásky... Je tam skoro vše. Neměl by si to jen tak někdo dovolit nechat ujít. ;-) 8/10 ()

ZackSawyer

Asi jeden z nejkomediálnějších komiksových příběhů, co jsem kdy viděl :-) Nejlepším z kompliců byl Nicolas "taťulda" a jeho dcera "zabíjačka", tu bych si ostatně uměl představit jako spolužačku, kamarádku, přítelkyni i dceru ;-) Dobrá prdel. ()

Spiz

KICK-ASS Oh Yeah! Parádní film, od začátku do konce sem se nehorázně bavil. Hit Girl prostě mazácká.. ()

maZSlicko

8.května 16:30 hodin.Jsem v tescu kupuji modrého portugala + pepsi colu,v 16:40 na sedám do auta začnu si popíjet svůj drink a vyrážim na svuj nejočekavanější film roku,Kick-ass..Jak říkám laťku sem si nasadil moc vysoko,a to možná byl můj problém,nenaplnilo to mé 100% očekávání a jsem mírně zklamán,ale neříkám že to byl fucking kick-ass.Jo film mě celou dobu bavil,vyníkající postavy super odkazy na filmy,serialy a paradni hlašky,a dokonce sem si uvědomil,že sem nejspíš pedofil,poněvadž Mindy Maccready je ta nejvíc hláškující pussy za rok 2010,a to je teprv květen :) Změna:9.května : omlouvám se,byl jsem pod vlivem alkoholu když jsem dával 4* .. ()

Jakubik

No musím říct, že podle hodnocení jsem čekal něco opravdu velkého a dechberoucího ale bohužel se nekonalo. Po zhlédnutí tohoto kousku jsem dosti zklamán. Čím více přemejšlím tím více jde hodnocení dolu ale pod 3 hvězdy už asi nepůjde. Akční scény byly dosti krvavé a pěkně udělané, některé vtipy a hlášky byly opravdu vtipné a legrační ale to je asi vše co se mi zde líbilo zbytek filmu sem se spíše nudil. Být to jěště o pár minut delší tak bych neváhal dát i 2 hvězdy. Sečteno podtrženo hezké akční scény namýchány do legračního koktejlu ale to vše je zabaleno do nudného a nevýrazného balícího papíru. ()

foundation

Velke ocakavania vzdy prinasaju riziko velkych sklamani. O tomto filme sa to da povedat dvojnasobne. Po tom vsetkom co som o tom pocul sa ani inak nedalo. Ano je to za plny pocet ale treba povedat ako ho film ziskal. Matthew Vaugh si definitivne upevnuje svoju poziciu jedneho z najtalentovanejsich reziserov sucastnosti. Uz Layer Cake je u mna velmi vysoko, Stardust si radim ako jednu z najlepsich fantasy-kniznych adaptacii vobec a aj ked sa knihy nedrzal uplne presne neslo ho zfilmovat lepsie a uz vobec nie s tym rozpoctom aky na neho Vaugh dostal. Ocakavie Kick-Ass teda prekrocilo vsetky hranice. Rezia filmu,technicka, vizualna stranka a HUDBA su absolutne bezchybne a za to je vlastne ta posledna hviezda pretoze klucom k posunutiu filmu vyssie bola kombinacia niektorych scen a hudby ktora ich farbila. Snad jediny a zaroven hlavny problem som mal iba s tou bocnou dejovou linkou a ani sa mi nechce verit ze Vaugh nieco take vymyslel sam. Totiz na jednej strane okuliarnaty vychrtly geek a na strane druhej samozrejme skolska krasavica. Cudujem sa ze nebola kapitankou roztlieskavaciek uz by sme to mali kompletne. Snad to bol len akysi pokus o parodovanie tych nezmyselnych,stupidnych a hlavne vrcholne otravnych teen komedii a romantickych hovadiniek ktore sa na nas valia ako cez kopirak. Nastastie sa film ale sustredi hlavne na podstatnejsie veci takze ak by som sa nepozastavil nad tymto faktom nic ine vlastne ani proti nemu nemam. Dalej pokracuju uz len pozitiva. Scenar sa ubera velmi netradicnym sposobom a kombinuje hned niekolko filmovych stylov. Upozornujem ze k filmu treba pristupovat s velmi otvorenou myslou pretoze uvidite naozaj veci ktore sa vymykaju logike a zdravemu rozumu. Je na kazdom ci sa bude sustredit na to zle alebo si ten film proste a jednoducho uzije. Priznavam ze zo zaciatku to vadilo aj mne, dokonca som mal par teorii ktore by vsetko to nelogicke z filmu vyhnali tym ze od zaciatku po koniec bol cely pribeh vlastne tiez komix ktory niekto pise. Zdalo sa to velmi pravdepodobne. Cakal som na to az do konca ale nestalo sa a potom uz bolo velmi neskoro na to aby som mal na ten film nervy pretoze som si ho neskutocne uzil. Ano, aby som nezabudol. Herecke vykony? Ziadne nebolo treba pretoze film ich jednoducho nepotrebuje. Stacil iba obycajny priemer ale aj tak je Kick-Ass vynikajuci pocin ktoremu nakoniec davam plnu palbu/na percenta to vsak vidim na nejakych 88-90/, mozno aj koli miernej slabosti pre jeho rezisera, a aj napriek niektorym nevydarenym veciam. Ale co uz je dnes dokonale. Na zaver len tolko ze sa divim tomu velmi vysokemu hodnoteniu pretoze som si celkom isty ze Kick-Ass rozhodne nezapasuje kazdemu. Dokazem sa na to pozriet aj z tej druhej stranky a uplne chapem ludi ktori tomu dali maximalne 2. P.S. Najlepsia scena filmu? Mindy alias male dievcatko ktore sa stratilo a potrebuje pomoc. Neviem cim to je ale mne bol z toho neskutocne citit Tarantino. Verdikt? Rozhodne si tento film nenechajte ujst nech uz budete na zaver poteseny alebo sklamany. () (méně) (více)

sumperacek

Přestože film stále osciluje mezi žánry komedie-drama a dlouho jsem se nemoh přiklonit na jednu či druhou stranu, je to bezesporu unikátní snímek. ()

Mr.FreeZer

Kick-Ass. Tvůrci dali tomuto snímku opravdu trefný název. A že to nářez byl, to dokazuje film hned od úvodních minut. První půlka graduje s objevením Hit-Girl (unbelievable) a její mrzačení několika lidí opravdu nemá chybu. Stylová hudba, pár sekvencí i z westernu se skvěle hodí do snímku. Kick-Ass, Hit-Girl a Big Daddy (Cage supr mimochodem) zde opravdu ,,tančí" v comicsovém nářezu. ()

KOOHA

Sračka, poslední dobou se lidi chytaj na rádoby vyumělkovaný filmy, který jsou úplně pryč. Už jenom fakt, že jeden puberťák zaplete do křížku s bandou dementních mafiánů a nakonec z toho vybruslí s metálem na hrudi je je pro mě znamením, že tady něco smrdí. Nechci nikomu nic podsouvat, ale to co poslední dobou filmové studia předváděj je agonie, kde se všichni plácaj ve vodě, pomalu se potápěj a tahaj z lidí akorát prachy za bezcenný šestákový sračky. Nevím komu se to líbilo, ale mě rohodně ne. Ty dvě hvězdy jsou pouze za občasně dobrou hudbu (tím myslím songy a ne hudbu jako součást filmu, protože ta byla "ANNOYING and LOUD") a pak za vizuální stránku, kdy to všechno točili ve studiu a i nebe bylo všude kašírované!!!! (jako v Macaau v kasínu Venetian) ()

bolf!k

Nadupaná, neuvěřitelně zábavná, jízda. Navíc jsem se sám divil, že desetiletá holka, která zabíjí deset padouchů za minutu není trapná, ale naopak opravdu cool. Yeah, get your ass kicked. 90% ()

Étienne

Vynikajú akcia, veľmi dobre zvládnutá adaptácia. Ale... Zásadné zmeny oproti predlohe sa odohrávajú v scenári a to na mojom hodnotení výrazne posunulo ručičku dolu. Mení totiž postavu Dave na niekoho iného, ako bol prezentovaný v komiksovej predlohe. Toľko k scenáru, o ostatnom sa môžem vyjadrovať iba so samými chválami - hudba výborne podčiarkuje akciu i komické scény, predovšetkým pri maličkej Hith-Girl. No a čo sa týka tejto postavičky - superpudelprdel výkon maličkej Chloe Moretz. Rozhodne odporúčam. ()

NormadSoul

Brutální nářez ve bojové scéně, střílečky v posledním dílu. Každý chce být superhrdinou, což v realitě je nereálné. Ten film přesně vystihuje. Jenže pozor, jak dítě řeze dospělým, může být špatným vzorem pro ostatní děti. Stejně v té době je prostě normální. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě