Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Mr.Hahaha

Další průměrný film. Moc pěkně udělané efekty a celá atmosféra místa, ale zápletka a děj působí lacině a až moc předvídatelně. Trochu jsem od filmu s Cagem čekal víc a byl jsem zklamán, ale třeba maska 'čarodějnice' je opravdu pěkná. ()

Terrenc

Miluju filmy z období křižáckých válek a to všechno co k tomu patří. Nicolas Cage to zahrál velmi dobře a film mě úplně dostal, ač fantasy jinak nemusím. Trochu mě zklamalo, že má tady hodnocení jen 58%. Nicméně já dávám 5 hvězdiček. ()

Harakiros

To jsem se tak jednou večer nudil, žena byla na noční a já neměl náladu na alone sex, a jelikož drbání se v konečníku nezabaví na víc, než několik málo hodin, pustil jsem si Hon na čarodějnice. k mému překvapení se po velmi slibným začátku objevil CéÁGéE a za pět (nekonečných) minut vybojoval snad všechny křižácké války, které kdy proběhly. Protože ho však přestalo bavit píchání ženských (nožem), sebral kámoše Hellboye a místo vraždění „nevěřících" se vydali vraždit digipotvory v Evropě. Vzhledem k obsazení jsem přestal čekat zázraky a pohodlně uvelebil pozadí do křesla, popadl pytlík chipsů do jedné ruky a vlastní do té druhé a nechal se dojímat Hollywoodem. Velice pozitivní je konec, páč to byl doják , jak sfiňa. Fajne pro děcka. ()

bedihost

Jednoduchý, přímočarý snímek snažící se vystihnout středověkou atmosféru. Jedná se o historický film s hororovými prvky. Škoda nepovedeného digitálního závěru. Úvod s likvidací čarodějnic a nastínění křižáckých bojů velmi dobré. Vlastní děj ve středověkém městě a cesta do kláštera (až na mnohokrát opakovanou epizodu s mostem) výborné. Závěr degradující celý film. Chtělo to méně efektní a více logicky promyšlené, třeba otevřené, abstraktní zakončení. Propracovaná animace a zvukové efekty. ()

Sandai

Při tak nízkém hodnocení jsem čekal slabší film, ale opak byl pravdou. Film má tu správnou temnou a středověkou atmosféru, která vtáhne do děje. Nevinná žena/čerodějnice si s lidmi vesele pohrává pořádně jim mate hlavu. A vše je proloženo spoustou akce Ve výsledku velice dobrý film. ()

jujask

Dobrodružný trošku, akčný ani nie, fantasticky trápne. Neviem akosi to nedržalo pokope. Tie dve hviezdy sú pre Nicolasa a Rona ale každému len po jednej. ()

stargate17

Konec ušel, ale ten zbytek... Postavy nezaujmou, pár napínavých scén je pořádně nedotažených. A ta rovina příběhu, na kterou jsem se těšil, totiž rozpracování psychologie postav a rozhovory s čarodějnicí během převozu, ani to ovšem vůbec nesplnilo očekávání. Škoda, další příběh, ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc, ale tvůrci se na to prostě vykašlali. ()

bloks

Prvych 60 minut je skutocne napinavych. Cesta lesom ma nieco do seba, hlavne za carodejnicu. V klastore sa to ale zmeni na necakanu jatku. ()

DavidAAAA

Prostinký, jednoduchý příběh, natočený ne zrovna schopným ansáblem ( jen Cage, Perlman a zvukař si zaslouží pochvalu ). Některé scény ( není jich moc, ale pár ano ) doslova berou dech, ale většinou je to amatéřina a spíš k smíchu ( vlci, zombie mniši a vlastně celý démon ). Každopádně koukatelné a jedna hvězda navíc za odvahu v konci, filmů kde kladný hrdina zemře se moc nevidí. ()

vonverny

Zlátý film oproti "Jeníčkovi a mařence". Tady kupodivu používali normální meče a ani rotační kulomet v závarečné scéně tu nebyl. Normální a rozhodně nenudný film, který si na nic nehraje, ale pobaví. Za mě 65%. ()

Lusyia

Film bych rozdělila na tři části (začátek - katastrofa, střed - dalo by se říci dobrý, ujde, konec - zlý). Scény s oběšením čarodějnic dobré, scény s bitvou největší katastrofa jakou jsem viděla fakt směšný. Hrozně použité filtry, tupé nehodící se dialogy. Celý film mi neseděli dialogy (do tohoto filmu se prostě nehodili). Film mne začal bavit až převozem "čarodějnice". Zde to mělo alespoň nějaký děj. Nelogičnosti stále ale přetrvávaly (ona se chtěla dostat do toho kláštera, tak proč z té klece utíkala, proč zabila toho prvního vojáka ? Proč rovnou nezničila toho mnicha? Proč nezničila Nicolase Cageho když byl další kdo ji chtěl zabít, z logiky filmu to tak mělo být, vždy ničila ty co jí chtěli zabránit dostat se do kláštera, ale jeho nechala.). Závěrem přeměny v démona, nepochopila jsem proč mnich četl z té knihy a probudil v ní toho démona a další a další nelogičnosti. Dalo by se z toho filmu vytřískat daleko více, více propracovat scénář, děj, jednotlivé scény, přidat více dějových scén, ale i herců, postav, celý film bylo vidět jak je to nízkorozpočtové, prostě špatně. Dvě hvězdy alespoň za něco co se povedlo, a že jsem to dokoukala až do konce. ()

vrch07256732

Ono pozerateľné to bolo. Bohužiaľ dejovo nič moc - stredoveká skupinka sa trepe kamsi do kravských aby sa dievčaťu podozrivej z čarodejníctva dostalo riadneho cirkevného súdu - už táto myšlienka sama o sebe nusí vyvolať mierne ironický úsmev na tvári, ale neva - bohužiaľ celý film je viac menej o tej skupinke ako sa cestou necestou trepú do tých kravských (nejaký kláštor). Záver trocha prekvapí, príde konečne aj nejaká akcia, ale gro filmu držie v znesiteľných medziach Cage a Perlman svojimi hláškami a komentármi. ()

Oxytocin

První část filmu svoji atmosférou a postupným odpadáváním jednotlivých členů družiny kolem vězněné čarodějnice je slušná. Film a koukatelná podívaná končí u zdí kláštera. Závěrečný souboj je trapný "béčko". ()

BranuliQ

Typické béčko! Film, pri ktorom si človek oddýchne, nehľadiac na stupidný scenár, no druhýkrát si ho už určite nepozrie. 50% ()

Jirkacek

Nicolas Cage patří mezi moje nejoblíbenější herce, a tak byla jen otázka času, než mé oko shlédne také snímek Hon na čarodějnice z roku 2011. Náhodou jej zrovna vysílala jedna česká TV a tak jsme doma využili situace a čtyřma očima jej celý přelouskali. Děj začal návratem našeho hlavního hrdiny rytíře Behmana, kterého hrál můj oblíbenec Nick a jeho kamaráda Felsona (Ron Perlman), z křížové výpravy domů do Štýrska po deseti letech ves službách církve. V zemi mezitím začal řádit mor a vůbec nás nepřekvapilo, že z vypuknutí a šíření této strašné nemoci v dobách temného středověku církev obviňovala některé lidi. V tomto filmu se obviněnou z čarodějnictví stala mladá dívka, kterou měli na žádost majitele panství oba bojovníci převézt do několik desítek kilometrů vzdáleného kláštera, kde ji měli mniši podrobit prastarému rituálu vymítání. A tak se oba vydali na cestu spolu se zástupcem církve, průvodcem, mladým bojovníkem a šlechticem, přičemž dívku převáželi na voze v kleci. Jejich putování mi připomínalo středověkou road movie, plnou nástrah a nebezpečí. Jelikož byl film natočen v nádherném prostředí rakouských Alp a herci byli oblečeni do vynikajících kostýmů, moc se mi tato část snímku líbila. Moje nadšení bylo ještě více znásobeno, když asi 20 minut před koncem výprava dorazila do kláštera. Ten sám o sobě tvořil krásnou kulisu, ale tvůrci závěr ještě vyšperkovali akčními scénami plných digitálních efektů, které byly profesionálně provedené. Bohužel se jim nepovedlo jaksi logicky příběh uzavřít a autoři se spíše soustředili na efektní záběry místo aby nám vše pořádně vysvětlili a děj ukončili srozumitelnou zápletkou. Navíc celá linie příběhu byla až příliš jednoduchá bez hlubšího poslání. Takže film byl na podívání perfektní, hlavě však nic nového nepřinesl. Proto bylo moje hodnocení zcela průměrné a Hon na čarodějnice si u mne vybojoval tři hvězdy. V lednu 2020 jsem si film koupil na blu-ray disku za velice výhodnou cenu a vzápětí jsme se na něj podívali podruhé. Leccos jsem si z děje snímku z roku 2011 pamatoval a tak kouzlo prvního překvapení nenávratně odvál čas, nicméně jsem se docela na druhé shlédnutí těšil. Příběh se opět začal odehrávat ve 13. století v Rakousku, kde byly tři ženy obviněny z čarodějnictví. První byla mladá žena, jenž se přiznala, aby si zachránila život, druhá tvrdila, že vyrobila masti pro zisk nikoliv kvůli očarování lidí a třetí poloslepá starší žena naopak obvinění neodepřela a kněze proklela. Zástupce církve vzápětí nařídil, aby byly všichni tři oběšeny na mostě a vzápětí ještě utopeny, aby se takzvané čarodějnice nikdy nevrátily k životu. Potom chtěl kněz těla vytáhnout, aby přečetl zaklínadlo proti čarodějnicím, ale stráže to odmítly s tím, že ženy jsou už určitě mrtvé. Kněz se tedy vrátil sám pozdě v noci, mrtvoly na provaze vytáhl a poté provedl rituál z Knihy Šalamounovy. Při čtení u třetí mrtvé mastičkářky se žena změnila v démona a kněze oběsila. Další linie příběhu začala ve 14. století, kdy se němečtí němečtí rytíři Sir Behmen von Bleibruck (Nicolas Cage) a sir Felson (Ron Perlman) účastnili křížových výprav. Roku 1332 u Edremitského zálivu, pak v roce 1334 při obléhání Tripolisu, dále roku 1337 přišel na řadu Imbros a roku 1339 Artah) ) a nakonec v Smyrnioteových křížových výpravách . Poté, co byli dva rytíři svědky masakru civilistů během zajetí Smyrny v roce 1344, opustili řád a křížovou výpravu a vrátili se do Rakouska. Tam se setkali poprvé s morem, který v Evropě mezitím vypukl a řádil již tři roky. Po vstupu do nejmenovaného města se snažili skrýt svou identitu jako dezertéři, ale byli odhaleni, zatčeni a převezeni ke kardinálovi D'Ambroise (Christopher Lee), který byl také nakažen morem. Kardinál žádal rytíře, aby doprovodili údajnou čarodějnici podezřelou z toho, že způsobila mor do vzdáleného kláštera, kde sídlila skupina mnichů. Tito mniši měli určit, zda je dívka Anna (Claire Foyová) skutečně čarodějnicí a pokud by byla shledána vinnou, měli provést posvátný rituál, který by zrušil její moc a zastavil mor. Oba rytíři souhlasili s podmínkou, že bude dívka spravedlivě souzena a že obvinění z dezerce proti nim bude zrušeno. Kardinál souhlasil a pak vyrazili na 400 mil dlouho cestu spolu s knězem Debelzaqem (Stephen Campbell Moore), mladým ministrantem Kay von Wollenbarthem (Robert Sheehan), který se chtěl stát rytířem jako jeho zesnulý otec. Dále byl ve výpravě rytíř sir Johann Eckhardt (Ulrich Thomsen), jehož rodina byla zabita morem a průvodce a obchodník Hagamar (Stephen Graham). Čarodějnice byla mladá dívka Anna ze Marburgu, která během cesty v kleci na povozu projevovala nenávist vůči Debelzaqovi. Krátce po začátku cesty se skupina utábořila na noc a Johann se rozhodl vzít si první hlídku. Když ho Debelzaq přišel vystřídat, Johann mu řekl, že mu dívka připomíná jeho mrtvou dceru a rozhodl vzdát se mise. Vzápětí se Anna stala hysterickou při vyhlídce, že zůstane sama s Debelzaqem. Zaútočila na něj a popadla jeho klíč od klece a utekla směrem k nedaleké vesnici. Pátrání po ní dovedlo skupinu do masového hrobu, kde Johann uslyšel hlas své mrtvé dcery. Když se za hlasem vydal, nabodl se na Kayův meč a zemřel. Když Annu pak chytli, snažila se ostatním namluvit, že utekla jen ze strachu z kněze, ale skupina se jí začala méně důvěřovat. Poté museli překonat chatrný most přes rokli, kde Anna zachránila Kaye před pádem tím, že ho popadla jednou rukou a ukázala tak nepřirozenou sílu. Skupina pak vstoupila do temného lesa zvaného Wormwood, kde se Hagamar pokousil zabít Annu, aby skupina mohla jít domů, ale ostatní mu v tom zabránili. Vzápětí Anna vytím přivolala vlky, kteří skupinu pronásledovali a zabili Hagamara. Rozzuřený Behmen se snažil zabít Annu, ale zastavil ho Debelzaq a Felson, protože klášter byl již v dohledu. V klášteře muži zjistili, že všichni mniši byli zabiti morem, ale našli Klíč Šalomounův, starou knihu plnou svatých rituálů, která sloužila k porážce zla. Debelzaq začal provádět rituál používaný na čarodějnicích. Když Anna začala přesně vyprávět Behmenovy minulé akce během křížových výprav, takže si Debelzaq uvědomil, že není čarodějnicí, ale že ji posedl démon a začal vykonávat exorcismus. Démon se poté zjevil ve své pravé podobě a unikl z klece. Bojoval s rytíři, ale když Debelzaq na něj hodil lahvičku svaté vody, démon se na chvíli stáhl. Když muži démona hledali, uvědomili si, že se nesnaží uniknout, ale zničit knihu, aby získal velkou moc. Našli místnost, kde mniši psali kopie knihy a kde démon jménem Baal zničil kopie knih. Vzápětí použil těla mrtvých mnichů jako zbraně a tak tři muži bojovali proti mrtvolám, zatímco Debelzaq pokračoval v rituálu exorcismu. Během boje Baal zlomil Debelzaqovi vaz a poté zabil Felsona. Kay pak sebral knihu a pokračoval v rituálu, zatímco Behmen bojoval proti Baalovi a byl smrtelně zraněn. Nicméně Kay rituál dokončil a Baal opustil Anino tělo a shořel. Po Baalově porážce Behmen žádal Kaye, aby se Annu postaral. Poté společně pohřbili padlé přátele a Anna požádala Kaye, aby jí vyprávěl o mužích, kteří ji zachránili, a z kláštera odjeli i s knihou. Byl konec filmu a i když jsem se ani při druhém sledování nenudil, musel jsem opět konstatovat, že to byla průměrná podívaná. Některé scény s čarodějnicí či v závěru s démonem byly dokonce úsměvné a spíše by se hodily do pohádky pro větší děti, ale co už. Rozumný divák totiž ví, že právě církev ďábla využila ke strašení obyčejných či nevzdělaných lidí, které pak mohla snadněji ovládat. A čarodějnice samozřejmě také neexistovaly, to bychom mohli dneska upalovat doktory a zaměstnance farmaceutického průmyslu. Přes průměrnou podívanou investice do modré krabičky nelituji a někdy v budoucnu se zase na tento pohádkový příběh ze středověku podívám. Suma sumárum, film Hon na čarodějnice ode mne získal tři čarodějnické hvězdičky ***. () (méně) (více)

lahvi

Ten se na tu roli tak nehodi, az me z toho boli oci. Posledni Kejdžův dobrej film byl Obchodník se smrtí. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor