Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kaspar Hauser je synem vévody z Bádenu. V prvním roce života byl vyměněn s jiným dítětem, které bylo zabito hned po záměně. Skutečný Kaspar Hauser vyrůstal ve vězení bez světla, sociálních kontaktů a vzdělání více než deset let. Jako teenager se vrátil mezi lidi. Nejprve se musel naučit jazyk a další základní dovednosti, následně toužil zjistit svou skutečnou identitu. (sator)

(více)

Recenze (3)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Případ Kašpara Hausera byl a je stále dosti populární. A přece je oříškem pro filmové zpracování, takže dokument je vždy lepší. Ale to se týká každé osobnosti, nejen záhadného Kašpara Hausera. Tenhle film se - pokud vím - tak snad ani zde nepromítal, ani nebyl uveden v českých TV. A přitom se natáčel zde a to v době, kdy pro zahraničí filmaře zde bylo vše za babku, tedy lákavé. Za babku byli herci, ateliéry i třeba technika či elektřina. Dneska na to ale už mohou jen filmaři ze zahraničí vzpomínat... ()

Reklama

sator

všechny recenze uživatele

Kaspar Hauser je synem vévody z Bádenu. V prvním roce života byl vyměněn s jiným dítětem, které bylo zabito hned po záměně. Skutečný Kaspar Hauser vyrůstal ve vězení bez světla, sociálních kontaktů a vzdělání více než deset let. Jako teenager se vrátil mezi lidi. Nejprve se musel naučit jazyk a další základní dovednosti. Než Hauser zjistil svou skutečnou identitu, byl zabit. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v Česku. (M.B)

Reklama

Reklama