Irene Huss - Dračí tetování

(TV film)
  • Švédsko Irene Huss - Tatuerad torso (více)

Irene Huss je bývalá šampiónka v judu, matka dvojčátek a hlavně detektivní inspektorka oddělení pro násilné trestné činy. Kromě své práce vede Irene normální život. Její manžel je úspěšný šéfkuchař, který se mimo práci stará o celou domácnost! Na břehu moře nedaleko Göteborgu je nalezeno torzo lidského těla, které má na rameni zvláštní tetování. Ukáže se, že podobný případ řešili před nedávnem policisté v Kodani. Irene Huss odjede do Kodaně a narazí tam na stopu, která ji dovede až k vrahovi. Je jím asistent japonského majitele "dračího obchodu" Toma Tanaky, Emil. Souběžně Irene pátrá po ztracené dceři své kamarádky a objeví ji v jednom „eskortním klubu" v Kodani. Druhý den ji ale najdou zavražděnou stejným způsobem, jakým byly provedeny předchozí vraždy – jde o varování Ireně, aby si dala pozor. Irene mezitím vypátrá adresu Emila a vyrazí tam se svým kolegou Jonnym, v bytě ho ale naleznou už mrtvého. Z videokazet, které si z bytu odnesou, rozpoznají, kde se vraždy a čtvrcení těl udály. Mezitím kolegové ve Švédsku provedli prohlídku bytu oběti s tetováním v Göteborgu a našli tam průkaz do sauna klubu. To je dovede až ke druhému pachateli hrůzných vražd – je jím asistent patoložky z göteborgské nemocnice Sebastian Martinsson. Ve chvíli, kdy už o něm vědí, Sebastian unese dceru Ireny a chystá se ji zabít a zřejmě i rozčtvrtit jako předchozí oběti. Naštěstí do hry vstoupí Tom Tanaka a Ireninu dceru zachrání. (oficiální text distributora)