Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poručík Charles Mason (Dean Harens) se o vánočních prázdninách dovídá, že se jeho přítelkyně vdala za jiného. Při letu za ní ale musí jeho letadlo nouzově přistát a on poznává zpěvačku Jackie (Deanna Durbin). Ta mu vypráví příběh o svém muži (Gene Kelly), nenapravitelném gamblerovi, a jeho matce. Film byl nominován na Oscara za hudbu. (erased)

(více)

Recenze (11)

erased 

všechny recenze uživatele

Už samotný název v tomto případě vypovídá o mnohém, přesto jsem se jím nedal odradit a tento film-noir jsem zkusil. Scénář nešetří detaily a sympatickou hlavní dvojici popisuje opravdu důkladně, bohužel však na úkor napětí, které by si takový příběh zasloužil. Klasický hitchockovský pochybný hrdina zde nemá chybu a těžko kritizovat i krásnou Deannu Durbin, chemie mezi nimi funguje výtečně. K čemu to ale je, když je skoro celý film jen nudnou omáčkou před dobrým, ale rychle odbytým závěrem? Finále se mi díky skvěle zvládnuté hře světla a stínu vrylo do paměti a tím pádem aspoň částečně zachránilo zbytek těchto netypických Vánočních prázdnin. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem nějakou pěknou noirovou detektivku v zasněžených vánočních kulisách, ale bohužel jsem se nedočkal. Místo toho jsem dostal unuděné drama odehrávající se v deštivém New Orleans, plné flashbacků a písniček. Docela velké zklamání a ještě větší nuda :-) Jediné, co mě zaujalo byla Deanna Durbin, kterou jsem viděl už v mnohem povedenějším, tentokrát skutečně vánočním noiru Lady on a Train. ()

Reklama

Rogue 

všechny recenze uživatele

Kdyby se celý film smrskl do úvodní půl hodiny a pak následovala hodina souboje vraha a vojáka, byla bych šťastnější. A Deanna Durbin mohla být výraznější (ať už víc samostatná, či více ufňukaná). ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Veľké sklamanie. Noirových je možno záverečných 5 minút, inak je to len nudná dráma, kde speváčka v niekoľkých retrospektívach rozpráva svoj príbeh vojakovi. Nedozvieme sa, prečo jej muž vraždil ani na základe čoho ho odsúdili, proste hodina úplne zbytočná, ktorá divákovi nedá nič. Ešte aj ten záver je hrozné klišé a Deanna Durbin tam hrozne prehráva. A načo tu vlastne bol ten vojak? Aby mal byť komu rozprávaný príbeh? To ho mohli natočiť radšej klasicky od zoznámenia dvojice, no nebola by to o nič menšia nuda. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama