Už samotný název v tomto případě vypovídá o mnohém, přesto jsem se jím nedal odradit a tento film-noir jsem zkusil. Scénář nešetří detaily a sympatickou hlavní dvojici popisuje opravdu důkladně, bohužel však na úkor napětí, které by si takový příběh zasloužil. Klasický hitchockovský pochybný hrdina zde nemá chybu a těžko kritizovat i krásnou Deannu Durbin, chemie mezi nimi funguje výtečně. K čemu to ale je, když je skoro celý film jen nudnou omáčkou před dobrým, ale rychle odbytým závěrem? Finále se mi díky skvěle zvládnuté hře světla a stínu vrylo do paměti a tím pádem aspoň částečně zachránilo zbytek těchto netypických Vánočních prázdnin.(17.5.2010)

Kdyby se celý film smrskl do úvodní půl hodiny a pak následovala hodina souboje vraha a vojáka, byla bych šťastnější. A Deanna Durbin mohla být výraznější (ať už víc samostatná, či více ufňukaná).(1.12.2010)

Čekal jsem nějakou pěknou noirovou detektivku v zasněžených vánočních kulisách, ale bohužel jsem se nedočkal. Místo toho jsem dostal unuděné drama odehrávající se v deštivém New Orleans, plné flashbacků a písniček. Docela velké zklamání a ještě větší nuda :-) Jediné, co mě zaujalo byla Deanna Durbin, kterou jsem viděl už v mnohem povedenějším, tentokrát skutečně vánočním noiru Lady on a Train.(24.12.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(31.5.2004)

Tristan a Isolda v New Orleans.(30.12.2017)