Poručík Charles Mason (Dean Harens) se o vánočních prázdninách dovídá, že se jeho přítelkyně vdala za jiného. Při letu za ní ale musí jeho letadlo nouzově přistát a on poznává zpěvačku Jackie (Deanna Durbin). Ta mu vypráví příběh o svém muži (Gene Kelly), nenapravitelném gamblerovi, a jeho matce. Film byl nominován na Oscara za hudbu. (erased)

Rogue

Kdyby se celý film smrskl do úvodní půl hodiny a pak následovala hodina souboje vraha a vojáka, byla bych šťastnější. A Deanna Durbin mohla být výraznější (ať už víc samostatná, či více ufňukaná). ()

liquido26

Čekal jsem nějakou pěknou noirovou detektivku v zasněžených vánočních kulisách, ale bohužel jsem se nedočkal. Místo toho jsem dostal unuděné drama odehrávající se v deštivém New Orleans, plné flashbacků a písniček. Docela velké zklamání a ještě větší nuda :-) Jediné, co mě zaujalo byla Deanna Durbin, kterou jsem viděl už v mnohem povedenějším, tentokrát skutečně vánočním noiru Lady on a Train. ()

erased

Už samotný název v tomto případě vypovídá o mnohém, přesto jsem se jím nedal odradit a tento film-noir jsem zkusil. Scénář nešetří detaily a sympatickou hlavní dvojici popisuje opravdu důkladně, bohužel však na úkor napětí, které by si takový příběh zasloužil. Klasický hitchockovský pochybný hrdina zde nemá chybu a těžko kritizovat i krásnou Deannu Durbin, chemie mezi nimi funguje výtečně. K čemu to ale je, když je skoro celý film jen nudnou omáčkou před dobrým, ale rychle odbytým závěrem? Finále se mi díky skvěle zvládnuté hře světla a stínu vrylo do paměti a tím pádem aspoň částečně zachránilo zbytek těchto netypických Vánočních prázdnin. ()

Martin741

Vacsinu filmo noir, ktore som videl, boli detektivky, niektore kvalitnejsie, ine menej. Toto je prvy film -noir o Vianociach. Som doteraz nevedel, ze sa da natocit noir film s vianocnou tematikou : 72 % ()

Topco

Miestami obsahovo zbytočne podrobné. Inak, atmosféra a herci ľahko nadpriemerní. Od Siodmakových klasík (The Killers, Criss-Cross či Cry of the City) to má však ešte ďaleko. 3 1/2 ()

Atron

Po pravdě jsem dlouho hádal, jestli je to romantika, komedie nebo noir... ono tedy nakonec asi ode všeho trochu, i když komedie asi trochu nechtěně a trochu noirové až ke konci. A Deana mi přišla úplně prkenná, jedině zřejmě dokázala slzet na povel skoro pokaždé, když byla v záběru. ()

janejudyjune

Musím se přiznat, že tohle byl můj první Film - Noir, takže ho s jinými srovnávat nemohu. Film se mně moc líbil. Deanna Durbin i Gene Kelly hráli velmi dobře. ()