Na tomhle klasickém muzikálu mě štval příběh. Ne jeho jednoduchost, ta je u muzikálů ze 40. let snad povinná, ale to do jakého postavení všichni hlavní hrdinku stavěli. Jako by byla nesvéprávná, všichni rozhodovali za ní, všichni věděli líp než ona, co je pro ni dobré. A příčina hlavního sporu? Závist a žárlivost (vida, není to tedy jen typicky česká vlastnost). Hrdinka dosáhne úspěchu a její odtažitý milý ji v tu ránu zapudí. Dokonce i barman jí její úspěch vyčítá. Ona sama musí svoji "vinu" odčinit a přilézt k nepříjemnému, chladnému Kellymu zpátky. ____ Kelly vůbec byl dost nesympatická postava, jeho přehrávání bylo až směšné, zvláště když doširoka šklebil pusu do nevěrohodného úsměvu. Naopak, Hayworthová byla hvězdná. Na ženu tak krásnou mě překvapila smyslem pro humor, který projevila hlavně v písničce "Poor John". ____ Někdy filmem probleskne příjemně uvolněná atmosféra a pobaví některé dialogy - hlavně vedlejších postav: "Co bys udělala, kdyby vešlo tvé mládí?" - "Nasadila bych mu rovnátka." /25. 12. 12./(25.12.2012)

Pohlazení po duši, které nabídla Cover girl, jsem po přívalu psychodetických tragédií ve Varech vítala s jásající otevřenou náručí. Brilantní taneční výkony, rozpustilá kabaretní hudba, oku lahodící kostýmy, odzbrojující humor a okouzlující dvojka Rusty a Danny si několikrát během projekce vysloužili potlesk nadšeného sálu. Tleskám dlouze ještě jednou - COVER GIRL Rity Haywortové je pro mě tou pravou a jedinou. [44 th MFFKV 2009](7.7.2009)

Muzikál ze staré školy s otřepaným dějem, který bohatě vyváží úžasná hudba a taneční čísla - ta jsou prostě dokonalá, téměř neuvěřitelná! Na to, že filmu už bude sedmdesát, je to stále kvalitní zábava, která hudebními čísly překonává mnoho současných rádobymuzikálů.(26.12.2012)

Koniec filmu mi bohužiaľ ušiel, lebo som zaspala, ale tá časť filmu ktorú som videla mi prišla dosť tuctová. Dokonca aj samotná Rita Hayworth je tuctová, i keď treba uznať že tancuje skvele, a nohy má ešte lepšie. Takže čistý priemer plus pár pekných muzikálnych čísel.(14.5.2011)

Mistrovský kousek muzikálových romancí, ve kterém je kromě bezchybných pěveckých a tanečních čísel i spousta velmi vtipných skečů. Navíc překrásná Rita Hayworth, okouzlující Gene Kelly, ironizující Eve Arden a nezapomenutelné řeči Edwarda Brophyho.(8.7.2009)

1 2 následující >>