poster

Cyklus

 • Kanada

  The Devil's Ground

 • Kanada

  The Cycle

Thriller / Horor

Kanada, 2008, 84 min

Režie:

Michael Bafaro

Scénář:

Michael Bafaro

Kamera:

Shaun Lawless

Producenti:

John A. Curtis

Scénografie:

Olga Rosenfelderová
(další profese)
 • Martin29
  **

  Ze začátku jsem si říkal co to má tak malé hodnocení, ale pak jsem to pochopil. Skupina studentů archeologie (3 holky 2 kluci) jede na jakési naleziště kde byly objeveny indiánské kostry. Postupně je tam najdou a najdou i jiné mrtvoly novějšího data což chtějí nahlásit na úřady, ale někdo je začne zabíjet. Pak se to posune o několik let později kdy nějaká ženská vyráží hledat svého manžela, který chtěl projet Usa a ztratil se. Potká jednu ženskou, která jim řekne, že přežila ten původní masakr. Do této doby se to dá pak tam začnou rvat sračky o duchovi o příbuzenských vztazích ve stylu jeden měl retardovaného bratra ten vraždil jeho další bratr ho chce zastavit a má 6 smysl další jeho bratr pro změnu vede benzínku a vraždí s ním jeho syn pro změnu je též asi magor a jde to do háje. Pointu to nemělo (jeden retard zabije druhého a druhý zabije dalšího a asi i tu ženskou) ten konec je jako co nemluvě o tom proč tam rvali toho ducha, že chce něčeho dosáhnout, když nedosáhl ničeho. 40 procent více ani omylem pusťte si radši Hory Mají Oči (původní nebo remake verzi)(4.3.2017)

 • jefff
  **

  Cycle není žádný zázrak. Je pravdou, že tvůrci se o originalitu sice pokusily, přesto výsledku tim nijak nepomohli. Deryl Hannah má očividně nejlepší léta za sebou a co předvedla v Cycle se hereckým výkonem dá nazývat jen opravdu stěží. Jsou tu sice chvíle, kdy jsem se zakoukal, avšak je jich dosti pomálu. Vyloženě nekoukatelné to není, jsou horrory, které jsou nesnesitelně nudné. Cycle k nim nepatří, ale po zkouknutí ho stejně jako já, opěvovat nebudete. Když není lepšího kousku po ruce, dá se tato kanadská filmařinka zkousnout.(5.8.2009)

 • Hunter2222
  ***

  Jedným veľkým problémom v tomto horore sú herci. Jednak ich herecké výkony (tie by som aj odpustil), ale aj ich výzor. Absolútne nesympatická banda kanadských mulatov. Ináč je to celkom dobrý a napínavý film. Síce koniec je dosť zabitý, ale mňa to celkom pobavilo a ušlo to rýchlo... 60%.(21.8.2010)

 • mala_kea
  *

  Zbytečná vykrádačka, která nás jen okrádá o drahocený čas. Někdy jsem pro to, aby vysvětlení bylo až na konci filmu, jenže pokud se někomu stane to, co se stalo Michaelovi Bafarovi, a to je komplikované, táhnoucí se a nevysvětlitelné finále, určitě byste rádi do něčeho kopli jako já. Čekám nudných 98 minut, abych zjistil, jak to vlastně bylo a scénář s režií mi předkládají na talíř jakési vysvětlení, bohužel bez přílohy a bez příboru.(12.12.2009)

 • halberdier
  **

  První polovina filmu byla ještě vcelku snesitelná, i když se jednalo o přehlídku horrového kliše a něco podobného a lépe natočeného jsme viděli již ve spoustě dalších horrorů (film mně silně připomínal norský Rovdyr). Korunu všemu nasadila druhá polovina a především pak samotný závěr, kdy jsem si řekl jen WTF, protože pointa byla opravdu trapná. Na poli slasherů a exploitation horrorů se jedná o podprůměr. A Daryl Hannah tady vypadá na 60.(26.8.2010)