Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

majo25

Na môj v kus príliš komediálne a príliš štylizované. Filtre, plno počítačových efektov, ktoré sa do westernu nehodia, a príbeh, ktorý zo seba robí viac, ako v skutočnosti je. Pretiahnuta stopáž tomu tiež nepridáva. Nevravím, že niektoré vtipy nevyšli, ani že akcia nebola okulahodiaca - hlavne v závere na vlaku, ale toto u westernu akosi nehľadám. Pripomínalo mi to Wild Wild West, ale ten sa nehrá, že nie je komédia. ()

panMartin

Opět jeden z filmů na který bych do kina sám od sebe nešel. Johny Depp po dlouhé době opět funguje perfektně! Depp tu dokazuje, že na svých bedrech utáhne další velkofilm, jehož tempo dost kolísá. Podivný je i bílý kůň, který je schopen nejen vylézt na střechu hořícího domu. Dokonce se i projde po větvi stromu. Na druhou stranu jsem se místy vcelku hodně zasmál. Ranger mě zaujal, ale také některé scény mi nesedly. Všechno zachránila až poslední půlhodinka, která obsahovala velmi humornou honičku na vlacích, doprovázenou skvělou hudbou. Nejhorší bylo těch 140 minut sedět v plném kině bez klimatizace, to dokáže člověka hodně znepříjemnit zážitek z filmu. ()

URBAN

All in Western ... Royal flush dnešního léta chcete-li ... Nechápu jak tento film může být takto nedoceněný . Já jsem si připadal jak při znovuzrození žánru Western . Po tomhle u mě nabral žánr Western zcela nový rozměr a význam . Nejenže to vypadá vizuálně skvěle ono to i funguje !!! Dívá se na to vážně výborně a kromě prvotřídní vizuální stránky kretou jsem poprvé proklínal přišla i stránka komická . Nevím jak vy , ale já jsem se smál každému vtipu a Johnny ( Tonto ) této stránce víc než přidal . Hrál to jako ..." Hraju tu - No a co ? " . Jeho společník advokát byl taky veselá kopa ... Mu prostě nešlo vysvětlil že právo na každé straně nestojí obzvlášt na divokém západě . A hudba byla také prvotřídní a zvuk také . Možná jsem si sedl na dobré místo , ale ten zvuk mi připadal jak jeden z nejlepších a abych nezapoměl na hudbu k tomu stačí jen ...WOW... Nenapadají mě žádná jiná slova kterýma by šla aspon trochu nastínit . Abych to zkrátil bylo to pro mě něco jako Piráti z Karibiku jak jsem je viděl poprvé ( asi v mých deseti letech ) . Takže já jsem měl ve svých deseti letech Piráty a ted bude zase Osamělý jezdec . Doufám že někdo tento film někdo s odstupem času ocení . Nakonec bych si dovolil takovou malou poznámku kosmýmy v tomto filmu byly skvělé až špičkové , ale v některých mi pipomínaly kosmýmy z právě zmíněného filmu Piráti z Karibiku ( 9.7.13/Cinema City/Sčítání lidu :24 ) ()

Radiq

No co k tomu mužu řict - mužu řict, že Johnny Depp tady hraje skoro stejnou postavu, jak v Pirátech, akorát že tady je indián. Jinak je to ale uplně stejnej trotl, včetně ksichtů, chování a místy i akčních eskapád. Jinak je to přijemná oddychovka pro celou rodinu, kde se teda trochu víc zabíjí, ale nebojte, skoro bez krve a když s krví, tak jenom tak snesitelně. Ale byla to sranda, hlavně kůň, divocí králíci, samotnej Depp, ale i ostatní herci byli fajn - Hammer, J. B. Dale, Fichtner a Wilkinson ve své klasické roli záporáka. Akce teda často brutálně přehnaná. Ale jinak docela zábava... ()

ProfesorLotr

Až budu nemohoucí stařík na vozíku, prostě mi pustě tohle. Myslím, že za chvíli mě uvidíte tancovat do rytmu Rossiniho. Tohle není jen akčně-dynamická-energická bomba, tohle je lék. To, že výdělky nebyly velké neznamená, že film není velký. 95% ()

bk81

Blockbusterova oddechovka, ktere nejvic skodi delka. Nekolik scen vynikajicich, Deepovo hastereni uz trochu ohrane. Ale slo to. ()

misulka03

Ach jo, celý film se mi tak líbil. Dokázala bych mu odpustit plno blbostí, kterých obsahuje dostatek. Opět krásná role pro Deppa, ale to co udělali s koncem...no promiňte, ale tohle už je i na mě moc. ()

Prometheus69

VÁROVÁNÍ: POKUD BY JSTE SE SNAD ODVÁŽILI O TO ČÍST, TEXT MŮŽE OBSAHOVAT VÍCE NEŽ SPROSTÁ SLOVA NECHTĚNÉ SPOILERY :) - Upřímně nechápu lidi kterým se to zdálo moc fantasy. Jako nevím co od toho jako čekali? Nějaký nudný western styl podle SKUTEČNOSTI? Když je to jen v podstatě příběh legenda který vypraví malému klukovy vetchý krapet vyšinutý stařec a jak je známo, staří lidé si tak nějak rádi vymýšlejí. Jako by to snad v tomhle případě vadilo. :) Ale nebudeme předbíhat, nuže k tématu. Osamělí jezdec... maska, vyšinutý indián ze sklony k mírné kleptomanii, pár neskutečně akčních scén, některé dosti šílené a všudy přítomný humor.... to přece musí fungovat? Bohužel funguje to jen z této části, výprava lokace.... prostředí, jednotlivé až někdy moc natahované scény a neskutečně pitomé, ale opravdu pitomé dialogy. Postavy jako kdyby se neměli ani o čem bavit, takže sem tam něco pronesou aby řeč nestála... Nejhůř je na tom asi postava ztvárněná právě nejpohotovějším nejslavnějším pirátem. Jeho jméno už si ani nevybavuji. :D U tohodle týpka to platí dvojnásob. Nevím jestli Johny Depp od posledních pirátů tak otupěl že zapomněl hrát a nebo mi ten dojem navodil CZD dabing? Upřímně... anglický originál jsem neslyšel. V kině jsem na to nebyl... Pokud nejdu na něco do kina, nebo to prostě nestihnu... tak prostě čekám na CZD dabing. V tomhle případě jsem vcelku pochopil proč tahle předělávka u diváků nezabodovala... i když ten problém nevidím nejen v těch naprosto mrtvých dialozích. Své také nejspíš prodělalo vybrané prostředí.... Jasně, jde o western, kdo by čekal něco živějšího než nekončící poušť, skály a tu a tam i nějakej ten zahnutej strom.... Ale i tak, snažit se do tak už prostého světa zařadit jistou pestrost... ani náhodou, prostě tupé prašné prostředí ve stylu starého černobílého filmu v moderním hávu. kdysi to možná fungovalo, ale, dnešní doba si holt žádá něco nového. Navíc to nefunguje ani jako starej dobrej western.... Když se hlavní hrdina doslova snad štítí střílet! Hlavně že pořád mudruje něco o morálce. Přitom je to celé ještě postaveno na jakési pomstě... ale z tak chabím námětem? Trochu mi to připomnělo Taktéž dost kontroverzní sice jinak situovaný Solom Kane.... Kdy hlavní hrdina půl stopáže hledá sám sebe.... a proto se záměrně vyhýbá sporům a šarvátkám. Popravdě nechápu jak v tomhle scénárista může hledat nějakou cestu? No a když konečně člověk ČEKÁ! Že se to k finále rozjelo po těch správných kolejích... Humorný nádech, vystřídá neskutečné melodrama, kdy by i člověk slzu uronil. Beng beng! Prásk, prásk! Aspoň 100x za film.... a né asi 3x? Třikrát vystřelí za celí film? Borec jo. Dalším aspektem dění je jakési fantastično, kdy se osamnělí jezdec vrací ze záhrobí v podobě anděla pomsty? Ze záhrobí? z průstřelem ramene? (toho si vem, toho oživ to je velký válečník... jasně, jen mu chybí srdce. B)) Je logicky kde kuň stepoval... i když po tej ráně kamenem? Holt vše pro dobrý obchod. B) Samozdřejmě z tím je spojená i podoba démonického záporáka který stejně jako legendární monstrum Wendigo (Grimm, Supernatural, FFVIII? XD) Hoduje na tělech těch co se mu postaví do cesty. Tak to si člověk řekne , tak jo.... to by mohlo fungovat, určitě víc než v Hexovy kterému jen tak mimo právě tento padouch jako by chcichtu vypadl... Škoda jen že se v maskérně se nenechali trochu víc unést... Jako by to snad u takového zjeva z vizáží bezdomovce mohlo vadit. B) což je taky všechno čeho se dočkáte, sice ano.... je trochu divnej a má své mouchy.... ale opět se tím scénárista nějak zvlášť nezabýval.... prostě je to jen vsugerace jednoho pošahánka... V podstatě pak je dost těžké Deppa za něco perzekuovat.... když tu pošahanost a dost podivné chování obchodníka ze smerťou měl napsaný v roli. Takže to vlastně zahrál dobře. Aspoň že v samotném finále konečně tvůrci zase pustili bratri v triku k dílu a že se dělo.... neskutečné až trochu přehnané. Ale kdo by se po tom všem zlobil? Takže zkráceně, co jde určitě vystihnou jsou opravdu povedené akční scény... člověk aspoň ví kam šlo většinu rozpočtu... Určitě né do výpravy. B) A samozřejmě i všudy přítomný humor, pár dobrých hlášek a scén, bohužel... není jich moc, ale potěší. TAKŽEE. Na základě rozboru prvního dílu, co funguje a co by měli příště raději vynechat.: Bych to i tak tak viděl na případné pokračování, za předpokladu že budou třeba hledat nějaký poklad. Jako, pohádka o kouzelné mašince ze stříbrné hory nebyla zas tak zlá... příznivci Májovky Pokladu na stříbrném jezeře budou jistě i tak mektat.... Takže nejen proto bych v tomhle šel do poněkud epictějiších rozměrů a nechal hlavní hrdiny hledat třeba Bajné město Eldorádo a podobně, namísto pouště... která mi fack už lezla vcelku krkem. Samozřejmě že by ho jako nehledali sami... o to víc BENG BENG! :D Tím pádem by se mohlo i razantně změnit i prostředí, výprava a podobně. Jo třeba Mexická Jungle.... Já vim že z toho tropím další piráty.... ale zlobil by se snad někdo? 8) První piráti byli vcelku nic moc, nebejt tam ty nemrtváci, možná by mě to ani niijak nezaujalo.... ale bylo to přece jen živějiší a nápaditějiší. Možná právě i díky tomu že tvůrci nevsadili na klasiku a nechali se pořádně unést na vlnách fantazie! Mno a když si u dalších dílů přihnuly i trošku rumu, teda Jimmu... tak to šlo ještě lépe a přesně tohle jsem i čekal od tohoto VD počinu! Tím pádem by dostal i trochu větší prostor hudební podklad, který mě bohužel taktéž velmi zklamal. Asi jsem hold přežranej toho epic.... co bych spíš od Zimmera čekal a né nějaké fanfáry? Ech? Jako že na tupé dění se dělá asi i hodně špatně hudba Hlavně né proboha další pacifistickou přestřelku typu" Ale to měl být varovný výstřel! Tak v tom případě to bylo hodně špatné! Takhle zabít dobrý vtip? Já nevím, třeba... TAK TO MĚ PŘÍŠTĚ VARUJ PŘEDEM! a nebo tak. Ach jo... To už fakt né.... a možná by to šlo i bez té masky. I když.... mno, pokut to tam nebudou omlývat každých 10 minut filmu. :D Dal bych jen dvě, ale za postavu koně a závěrečnou potyčku. Prostě musím jednu přidat... dost mě mrzí že tentokrát né za soundtrack který mě nějak zvlášť nezaujal. Když si vzpomenu co udělal ze Scherlockem a Holmesem a porovnám to z tímhle patosem? Hmmm. Mno snad příště, těším se a věřím že se tentokrát povede a když né.... trojku už raději ani netočte, nebo ten komentář bude 3x tak delší než byl TENHLE!!!! B) () (méně) (více)

Nivenx

Westernovka od Verbinskiho a s Johnnym. Všem už předem muselo být jasné, že půjde o film podobného stylu jako Piráti z Karibiku. Příběh není nějak oslnivý a zpracování je takové občsa nezáživné a nudné. Když dojde na akci, tak ta je opravdu skvělá, ale bohužel chyběly mi u toho Johnnyho kecy. Hodně slabý scénář tomuto jinak koukatelnému filmu podráží nohy a šíleně přepálený rozpočet tam není vidět! Docela zklamání, čekal jsem od režiséra takového formátu víc. 55% ()

ivet.ka

Neuvěřitelně nudně utáhlý film bez jediného originálního nápadu. Johnny Depp dobrý, ale nic nového, všechno, co předvádí už bylo možné vidět jinde. Piráti z Karibiku na Divokém Západě, jen mnohem nudnější a bezradnější. ()

dr.fish

Verbinski střídá za běhu a letu jeden žánr za druhým, přičemž ještě stíhá vykrádat klasiky žánru. Jack Sparrow s ptákem na hlavě hraje stejné obličeje jako vždy. Přesto mne potěšilo těch několik hořkých okamžiků a vážných chvil. Aspoň trochu nad tím přemýšleli a to je fajn. Taky ovšem je tu pár chvil nudy, jinak ale vcelku slušný oddych. Celkově sice nevím, co tím chtěl básník říct, ale asi to bude úplně jedno. 65% ()

sir-dave

Přestřelená popcornová zábava na odreagovaní, kde je western spojen především s atmosférou a převládá skoro až fantasy akce se suchým odlehčeným humorem. Ty vsuvky s tím dítětem mě spíše obtěžovali. Největší klady? Výborný záporák Butch Dickinson (Fichtner) a závěrečná vlaková honička se skvělým hudebním finále od Hanse Zimmera, která jakoby podtrhla to v jakém duchu se nesl celý film. Kůň chcíp. To vidím. ()

stOKYi

Piráti karibský len na západe. Deppova postava veľmi pripomína Jacka Sparowa. V podstate ničím inovatívny, dejovo čitateľný film. Avšak príjemná oddychovka, ktorá ale veľmi rýchlo vyšumí z gebeni. ()

Triple H

Ten film si IMHO vôbec nezaslúži vlažné prijatie akého sa mu dostáva. Čakal som prúser a ono to je úplne naopak. Gore Verbinski je macher, všetka česť, lebo po celé dve a pol hodiny ten film drží pevne v rukách a páli do nás jednu precízne spravenú scénu za druhou (zvláda akciu, humor, drámu - šikovný chlap, no vážne). Iste, koncepčne sa jedná o evidentnú kópiu Pirátov z Karibiku a to na mnohých miestach - ale keď film ako celok funguje, osobne mi to vôbec nevadí (a som aj toho názoru, že Lone Ranger kvalitatívne prevyšuje všetkých Pirátov okrem jednotky). Absolútne nechápem tie negatívne kritiky o uťahanosti a prekombinovanosti - zase raz sa niekde vytvoril určitý názor a každý "odborník" ho zákonite musí papagájovať, lebo sa bojí ísť proti prúdu - je to vlastne aj trochu smutné. Lone Ranger má mušky, ale tie nemôžu odpútať pozornosť od evidentne poctivej a sústredenej práce všetkých zúčastnených. Rozpočet na papieri vyzerá hrozivo (215-250 milińov dolárov), ale ono ho naozaj aj je vidieť. Stále sa je na čo pozerať, čo je vzhľadom na relatívnu jednotvárnosť prostredia divokého západu skutočne pekný výsledok. Kamera je jedným slovom vynikajúca - všetku tu drahú veľkoleposť využíva a film seká jeden krásny záber za druhým. Fungujú aj emócie, humor a trochu toho dramatického podtextu (vyhladzovanie pôvodného obyvateľstva). Herci sú všetci presní, vrátane Deppa. Ak bol úmysel vytvoriť nového Jacka Sparrowa, tak to rozhodne nevyšlo - na to už je jeho herecký prejav fakt príliš prefláknutý. Ale inak je Tonto fajn postava, ktorá filmu pomáha - myslím, že mission accomplished. Armie Hammer sa tiež ukázal ako dobrá voľba. Jediný problém mám tak so scénami malého chlapca a starého Tonta - bez nich by sa film určite zaobišiel (ale celkový dojem nekazia). Za zmienku BTW stojí aj Zimmer, ktorý v závere vytiahne z rukáva hudbu akú by človek fakt nečakal - a ono to aj funguje. :-) (oprava: tá hudba je ústredná znielka starého tv seriálu o lone rangerovi - my bad :-)). Všeho-všudy prekvapenie a v neposlednom rade ako plus hodnotím, že film na mňa nepôsobil ako pásová, umelohmotná výroba. Mal určitý šarm, iskru a dokázal človeku vyčariť na tvári príjemný, úprimný úsmev. Palec hore. ()

Mr.Ripley

Po celou dobu slušné tři hvězdy, které naprosto zvrátilo závěrečné ironické finále s použitím William Tell Overture Finale. Johny Depp sice stále parazituje na svém nejslavnějším pirátském kapitánovi, ale tentokrát to (konečně) neruší, ale baví. ()

Ogen

Verbinskiho filmy přímo žeru (i když měl jen tři dobrý) ale přeci jenom si umí pohrát s propojeností postav ve scénách kdy jeden zachrání druhého. Hudba, střih, kamera a spousty dalších věcí které byli bezvadné. Depp opět ze sebe dělal šaška, ale pokud mu to sedí tak.... Jediné vytknutí byl bílý kůň na větvích či střechách. :))) ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt