Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

castor

Westernových komediálních látek už tu bylo víc – a vesměs málokdy uspěly. Většinou si to ani nezasloužily. I tentokrát je to průšvih. Producentská legenda Jerry Bruckheimer se vůbec nepoučila z přepálených a neskutečně ukecaných Pirátů z Karibiku, jejichž koráb se měl už dávno potopit, ošklivě se spálil také u přeplácaného Prince z Persie. Hrdinové se nikam neposouvají, úsměvné momenty na vtipnosti velmi rychle ztrácejí a slouží jen k nárazovému pobavení. Příběh je plný dalších a dalších trhlin, celkový dojem je pak nemastnou neslanou koulí na noze. ()

viperblade

Po té vlně nenávisti, která se proti tomuto filmu strhla prakticky ihned po premiéře, jsem se dlouho zdráhal na tento film podívat, až jednou jsem samou zvědavostí nevydržel a film si pustil. Takhle, je to něco, co si pustím podruhé? Ne. Předvádí zde Johnny Depp něco jiného, než v posledních cca 10 letech? Ne. Měl mít tenhle film tak monstrózní rozpočet, jaký ve finále měl (není známé přesně číslo, ale odhaduje se, že i s reklamami a různými promo akcemi se rozpočet vyšplhal až k 300 miliónům dolarů!!!)? Rozhodně ne. Ale na nejdůležitější otázku je naštěstí odpověď taky ne a to "Je ten film opravdu tak špatný?" The Lone Ranger není vyloženě špatný film, troufám si dokonce říct, že je to ideální jednohubka na sobotní večer. Není to nic, co byste museli vidět, nicméně pokud se na něj podíváte, dostane se vám filmu, který i když má přes 2 hodiny a 20 minut, tak uplyne poměrně rychle a na ten čas vás zabaví. Je jen škoda, že stejně rychle na něj taky zapomenete… 55 %. ()

*CARNIFEX*

Malý chlapec vstupuje na výstavu divokého západu. Potom ako môže vzhliadnuť vypchatého bizóna či grizzlyho, naráža na maketu indiána. Ten z ničoho nič ožíva a malému chlapcovi začína rozprávať starý príbeh o dvoch hrdinoch, ktorí na divokom západe bojovali za spravedlnosť. Príbeh o svojskom indiánovi Tontovi a trochu puntičkárskom, naškrobenom prokurátorovi Johnovi Riedovi. Ako to s nimi v skutočnosti bolo? Príjemná dobrodružno akčná rozprávka s prvkami komédie vhodná pre takmer všetky vekové kategórie. Nedá mi nesúhlasiť s názorom užívateľa LIMA. Aj napriek tomu, že snímok miestami postráda logiku, pozíciu v červených políčkach by si najmä vďaka rozuzleniu určite zaslúžil. Johny Depp opäť potvrdil, že hranie divno divných postáv mu ide zďaleka najlepšie. Jediným negatívom snímku je dlhočizná stopáž. Miestami vďaka niektorým zbytočným pasážam film pôsobil monotónne. Ale inak, veľká spokojnosť. ()

D.Moore

Ani si snad nevzpomenu, kdy jsem se v kině tak výborně bavil. Gore Verbinski dostál své pověsti megalomana se smyslem pro humor, za což jsem mu vážně vděčný. Stejně jako za ty metráky odkazů (tolik vkusných citací Leoneho filmů od Tenkrát na západě přes Hodného, zlého a ošklivého po Kapsy plné dynamitu nevtěsnal ani Tarantino do všech svých filmů dohromady, a to ani nemluvím o narážkách na Divokou bandu a mnoho dalších klasik žánru)! Příběh má všechno, co mít má, a je velice lehce přístupný i lidem, kteří Lone Rangera vůbec neznají. Záporáci jsou extra záporní, dvojka hlavních kladných hrdinů sympatická, jejich (nejen) slovní přestřelky výborné, každá grimasa Johnnyho Deppa k nezaplacení (říkejte si, co chcete, kritikové a kritičky). Finále "Tonto na mašině" je pak strhující, nesmírně nápadité, vtipné i napínavé, ale v žádném případě nemůžu souhlasit s těmi, co tvrdí, že mu předcházejí dvě hodiny nudy. Pche. Druhý díl Osamělého jezdce bych viděl mnohem raději než páté Piráty, kteří bez Verbinského vyhořeli už jednou. Tak snad... ()

Niktorius

No jasně, taky bych byl rád, kdyby se celý film jmenoval "Toto na mašině" a adekvátně tomu byla pozměněna i obsahová náplň. Ale že by mě Osamělý jezdec v této podobě nudil, to fakt říct nemůžu. btw. Mám pocit, že ta část amerických kritiků, která žehrá, jak postava Tota naplňuje obehrané koloniální stereotypy, zřejmě přehlédla, že tato skutečnost je ve filmu otevřeně reflektována. Většina filmu je přece pojata jako očividně zkrášlené a přibarvené vzpomínání zestárlého Tota, jenž je doslova (!) výstavním exponátem stereotypu 'ušlechtilého divocha'. (Následuje mírný SPOILER:) Když navíc John Reid nabyde přesvědčení, že jednání jeho společníka s vránou na hlavě je běžným projevem indiánské mentality a kultury, je (spolu s divákem) vzápětí usazen náčelníkem kmene, který Tota prohlásí za blázna, jenž se ohání indiánskými pohádkami pro děti. ()

PinokKio

Verbinskimu se povedlo natočit kočkopsa .. film, který není chlapáckým westernem ani pořádnou buddy komedií, není přímo cílen dětem kvůli scénám, které se berou až příliš vážně, ale stejně tak může nudit i dospělého diváka, protože Deppova postava tady recykluje jen jiného piráta (indiána), ovšem bez Karibiku. Tahle čtvrt miliarda dolarů (což je avizovaný rozpočet) se Disneyům vůbec nemusí do pokladničky vrátit. Nevím proč, ale spoustu věcí jsem si v hlavě srovnával s Jarmuschovým Mrtvým mužem .. Depp jako by měl choutky stát se Nobodym, jeho part nešiky na nesprávném místě převzal pro mě neznámý (a herecky vesměs neviditelný) Armie Hammer a Zimmerova muzika občas zahřímala jako ta Youngova. Přepálená stopáž, příliš okatý děj a spousta nudných pasáží mne poznamenala tak, že jsem se celou dobu v sedačce ošíval a ani si pořádně nezarelaxoval, což jsem nezažil hodně dlouho. ()

Spooner

Nakonec ne zas takový průser, jak jsem se obával. Vtipných momentů je zde celkem dost, atmosféra divokého západu jde Verbinskimu také docela od ruky stejně jako skvěle natočená akce. Jenže je to fakt hodně, ale opravdu hooodně natahované. K čemu je sakra ve filmu linie z třicátých let se starým Tontem? A proč je zde například naprosto zbytečná role Helen Bohnham Carter? No asi jenom k tomu, aby se stopáž mohla prodloužit o dalších 10 minut. Hluchých míst je tu zkrátka až příliš, mezi hlavní dvojkou to také dvakrát nefunguje a Johnny Depp už je v podobných rolích zkrátka dost vyčpělý. Ještě, že je tady lahůdkový William Fichtner a celkově dost povedení záporáci. Žádný průser to zkrátka není, ale od jednoho z nejdražších filmů všech dob (a také jednoho z největších propadáků) bych očekával, že v něm bude více akce a méně keců. Závěrečná naháněčka s vlaky byla totiž opravdu skvostná. ()

gogo76

"Horse is dead..." Na úvod musím povedať, že postava divného a vtipného indiána Deppovi nenormálne sekla a so všetkých pošukov, ktorých stvárnil, ho mám asi najradšej. Vždy, keď je na plátne, bola zábava a to aj v prípade, keď sa nič mimoriadneho nedialo. Stačí gesto, pohyb ruky, či očí, jednoducho tento indián so zdochnutým vtákom na hlave je super. Hudba i záporáci sú rovnako skvelí, no film má jeden problém a to, že nevie kedy dosť. Minimálne 2-3-krát som si myslel, že film sa blíži ku koncu a stále sa to darilo naťahovať, navyše akcie je niekedy až priveľa, miestami zbytočne prehnaná. Film je príjemný a vtipný práve v momentoch, keď je na plátne Depp sám, alebo s jeho maskovaným parťákom. Najvtipnejšie mi prišli scény s "výmenou". Niečo za niečo - tak hovorí komančský zvyk. Film má zopár chýb, najviac určite prestrelená stopáž, ale Depp to dokázal vyvážiť. Trochu skrátiť, pridať humor a možno by som dal i plný počet. Takto "iba" 70%. ()

Davies182

Pokud se nato budu dívat jako na "odlehčenou, pop-cornem smrdící blockbusterovou westernovou zábavu", pak nemám absolutně co vytknout. Byla to jízda, zdaleka žádná tragédie. ()

pepo

Takže katastrofa typu Wild Wild West príp. Jonah Hex sa nekoná. je to úplne v poho ale žiadna pecka.chcelo by to o nejakých 15-20 minút skrátiť a deppovi vysvetliť, že jack sparrow je len jeden.., takých 7/10 , ale keď film obsahuje niečo ako záverečnú akčnú scénu, ktorá je je BOŽSKÁ, musím zaokrúhliť smerom hore. ()

Xmilden

Budu přísný, koukal jsem tentokráte na velice dlouhé nic. Armie Hammer je hodně nepochopitelný castingový tah. Ten člověk není ani drsný, ani vtipný a je bez vůně a bez zápachu. Nebýt poměrně zdařilého úvodu a závěru, které se oba odehrávají ve vlaku, tak by se opravdu nebylo na co koukat. Mezi tím se odehrávají zcela noví Piráti, kde "taškařice" střídá taškařici a o nějakém DIVOKÉM západě si můžeme nechat jen zdát. Divokého zde moc není a nejen vlak je digitální, ale i králíci, bizoni a kdoví co ještě. Jak by byl divák rád, kdyby výprava filmu byla skromnější a zato příběh kvalitnější. Takhle sledovat už potisící stejnou scénu s šokujícím odhalením hlavního záporáku, může překvapit snad jen diváka který několik let neviděl žádný film. Nevím proč se vůbec do podobného filmu Verbinski pouštěl. Humoru zde mnoho není a Johnny Depp v této roli už také moc netáhne. Pro mě osobně dlouhá zbytečnost, kterou sledovat v kině, by se rovnalo čirému utrpení. 45% ()

Real Tom Hardy

"WE DID HAPPEN TO NOTICE A NUMBER OF FAIRLY SERIOUS HEALTH CODE VIOLATIONS. IT IS A HOUSE OF SIN. ONE WITH EVIDENCE OF LIVESTOCK ON THE PREMISES, INADEQUATELY MARKED FIRE ESCAPES, AND A FAIRLY SINISTER-LOOKING JAR OF PICKLES ON THE BAR. UNREFRIGERATED. I'D HATE TO HAVE TO SHUT YOU DOWN." --------- The Lone Ranger je vizuálne pôsobivý, ale zároveň predvídateľný a nudný. A aby toho nebolo málo, často je z neho cítiť Pirates of the Caribbean a slabý Disney humor. ()

lesumir

Johnny Depp a jeho magnetický hlas hláškující co tři minuty... a to je při tak dlouhé (zbytečné, sakra jak moc zbytečné) stopáži opravdu velká zábava! Lone Ranger je velká pohodovka, vtipná, místy ztrácí skvěle nastavený nadhled, ale pořád se jedná o pořádně povedenej film! ()

Ampi

Netušil jsem, že Jack Sparrow, pardon kapitán Jack Sparrow měl potomky na Divokém západě. Kdo nemá rád Johnnyho Deppa, Komanče a rudé, tak ať se na Osamělého jezdce nekouká. ()

LiVentura

Nic nového, leč Depp skvělý, příběh je místy vtipný a spád to má, na tak dlouhou stopáž mi to docela uteklo, ale jak říkám, nic nového jsem neviděl.!! ()

kinej

Tak nějak mi přijde, že Gore Verbinsky vůbec není dobrý režisér. Anebo je prostě jeho režijní styl úplně nekompatibilní s mými myšlenkovými pochody. Jeho vtipy mi nepřijdou vtipné, vážné míněné scény mi přijdou pro změnu emocionálně sterilní, akce nudné a snaha sdělit něco co by mělo přesah (zlý bílý muž vs utiskovaní vznešení indiáni) se ztrácí v roztěkaném přepínání mezi humorem a vážností. Vlastně ani nechápu komu jsou Verbinskeho filmy určené, protože na pohled se jeví jako rodinný film, ale na to jsou v něm vyzněním celkem drastické scény, které jsou pro tento žánr úplně za čarou, jako by chtěl pohádku vyprávět s nulovým emočním kvocientem. Nebavili mě ani Piráti a Osamělý jezdec mi nepřijde ani horší ani lepší, jen stejně nevýrazný. ()

juta

Prodělečný film? Proč? Náhodou velmi vydařený snímek, kde září opět Johnny, který hraje praštěnýho indiána, který nemá daleko od charakteru Sparrowa, i když tyto dvě postavy by se rozhodně srovnávat neměly, ale nabízí úsměvné okamžiky, které měly zřejmě přenést slávu a obdiv i na Tonta. U mě to fungovalo, skvěle jsem se bavil, jen je tu opět zarážka v podobě dlouhé stopáži, které nemám moc v lásce. Jinak příběh byl na western velice příjemný a koníka chci domů! :D ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt