Ať vejde ten pravý

Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Jako neznalý švedského originálu jsem se s chutí pustil do tohoto remaku. Nebudu tedy hodnotit zbytečnost filmového materiálu. Nebyl by to ovšem Matt Reeves, aby házel tak snadno flintu do žita. Naopak se s tímto faktem popasoval více než se ctí. A poražen rozhodně neodchází. Let Me In má přímo ukázkovou hororovou atmosféru, romantice se samozřejmě nevyhýbá. Divákovy oči jsou sice ochuzeny o závěrečnou divokou řezničinu, ale jedná se o jediný nedostatek. Potěšilo mě že Let Me In je na míle vzdálen sérii Twilight. Chloe Moretz roste do první Hollywoodské ligy. 60%(31.1.2011)

• playboxguest

Ach ty remaky, ono né že by to bylo špatný, neznat předlohu, tak ok, jenže co mě na těch remacích nebetyčně pije krev, to je fakt, že místo toho aby byli tvůrci inovativní a prostě si to udělali po svém, oni dneska (asi je to holt moderní) bezúčelně jen zkopírujou scénu za scénou. A ikdyž je mi Kodi sympatičtější než bělásek z předlohy, ikdyž si začínám všímat, že z Chloe roste sympatická baba, stejně se nemůžu zbavit dojmu, stejně jako v případě Rec, nebo Funny Games (jináč podle mě v obou případech remaky taky lépe obsazené), že dvakrát sledovat stejnou řeku je prostě nuda, ať už vás v tom původním znění bavila jakkoliv. A nebýt té slivovičky, co se mi tu povalovala, tak snad ani nevydržím do konce. 40%(14.12.2012)

• obitus

Zbytečný jak extra vroubkovaný kondom v klášteře. Let Me In si od svého předchůdce (a zprostředkovaně od knihy) bere jasně danou dějovou linku, ale vše ostatní, co dělalo ze švédského originálu nadpozemský horror nějak zapomíná. Hlavní dětští představitelé jsou děsní, chemie mezi nimi věškerá žádná, americká produkce tlačí na pilu do brutality (velmi zbytečně a nevkusně), ale nahé dospělé "dítě" je tabu. Triky dávají vzpomenout běhání po stromech v Twilight a celé je to nějaké takové nepropojené, nefunkční....no prostě akorát tak k nasrání. BTW výroční Fangoria 300 má v sobě dvoustránkovou reklamu, ve které Stephen King o tomto paskvilu tvrdí, že je to nejlepší americký horror za posledních 20 let. To může znamenat jen dvě věci. Buď američani dvacet let nenatočili alespoň průměrný horror. Anebo začal Stephen zase chlastat první ligu.(29.1.2011)

Nemal som zatiaľ možnosť vidieť švédsky originál, ale jeho remake ma celkom zaujal. Najväčšia záťaž stojí na mladučkých hercoch, ktorí to zvládli veľmi dobre. Psychologická rovina príbehu funguje dobre, výborné sú scény šikanovania a chlapcove vyrovnávanie sa so situáciou. Často sa striedajú dobré momenty s trošku nudnejšími, ale ide hlavne o to, skočiť na tú fintu a akceptovať v dnešnom modernom svete niekoho, kto potrebuje k životu krv. V tomto smere je to slabšie a možno je to tým, že režisér v krvavejších scénach chce z filmu robiť za každú cenu horor, kdežto originál je vraj žánrovo oveľa ťažšie zaraditeľný. 60%.(10.6.2012)

Ale že to chtělo pořádný nápad natočit film, který už jednou někdo stvořil?! Odvaha se ale cení, a když vezmete z předlohy to nejlepší, co skvěle fungovalo, opět to trochu okořeníte shakespeareovskou tématikou Romea a Julie, zasadíte do zimního prostředí a přihodíte dětskou šikanu, vyjde vám dobře namíchaný krvavý upíří koktejl. 70%(5.3.2011)

• - Ve scénách, kde je Abby ve sněhu bez bot, byla Chloe Moretz opravdu bosá. Během natáčení jí musel štáb mezi scénami zahřívat chodidla. (Hal_Moore)

• - Režisér Matt Reeves vymodeloval Abbyinu osobnost a vzhled podle fotografií Mary Ellen Markové, na kterých je vyfocena dvanáctiletá dívka bez domova. (Hal_Moore)

• - Elias Koteas, který hrál policejního detektiva, poskytl i hlas Owenovu (Kodi Smit-McPhee) otci. (Sartorius)