Ať vejde ten pravý

• Nizozemsko

Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Let Me In není špatný horor, ale od začátku mi vrtalo, kde jsem tento snímek viděl. Věděl jsem moc dobře, že je ze Švédska a měl jsem pravdu. Let Me In je kopie staršího Låt den rätte komma in (Ať vejde ten pravý). Pokud bych měl doporučit, tak spíše originál. Let Me in je dobrý, ale na originál v mnoha směrech nemá. I když hlavní herečka (upírka) Chloe Moretz mi seděla daleko víc než představitelka originálu. Mladičký Kodi Smit-McPhee mi také obzvlášť nevadil. Kdybych věděl, že koukám na kopii, tak si ji nejspíš nepustím.. 6/10 = 60%(5.8.2011)

V prvom rade by som rád vyjadril svoje počudovanie nad absolútne podivným českým prekladom tohto filmu. Inde by to tak nevadilo, ale pri filme, kde je názov zároveň aj jednou z myšlienok filmu je to dosť od veci. Film vôbec neporovnávam s jeho švédskym originálom, pretože som ho ešte nevidel a je mi jedno, ktorá verzia je lepšia. Aj táto rozhodne stojí za pozretie. Natočené to bolo dobre, atmosféra tu je vynikajúca a herci tiež ušli, hlavne ten chalan. Film si podľa mňa človek najlepšie vychutná, keď sa dokáže empaticky vcítiť do postavy toho chlapca, do jeho trápení a radostí, proste aj psychológia filmu je úžasná. Len škoda, že niektoré veci neboli spomenuté, napríklad by ma celkom zaujímal "upírsky príbeh" toho dievčaťa, mohlo to byť niekde v rámci niektorého z dialógov spomenuté. Chlapec bol proste málo zvedavý, inak celkom spokojnosť. 80/100(22.12.2013)

Láska je slepá. Povedený horor podepřený zajímavým příběhem a výbornými hereckými výkony špuntů Kodiho Smita-McPheeho a Chloe Moretz. Originál jsem neviděl a po pravdě řečeno Reevse chápu proč ho (pokud je pravda co většina tvrdí) věrně překopíroval a jen trochu poamerikanizoval. Představte si, že vidíte film. Dokonalý film, který se vám líbí tak jak je. Pak příjde hrabivý americký producent, který řekne, že chce remake. "Vždyť ten film je perfektní, proč ho chceš předělávat?" ptáte se vy. Samozřejmě na tom chce vytřískat prašulky a vaší jedinou možností na minimalizování škod je říct: "Ok já to natočím, ale nech mě to udělat co nejvěrnější originálu..."(30.1.2011)

Upírský mráz podruhé a o třídu povedenější. Matt Reeves prohrává jen v tom ohledu, že občas přesně zkopíruje nějaký záběr, jinak si ale z předlohy bere to lepší a na rozdíl od švédské verze se dokáže bez problémů vyvarovat těžkopádných vedlejších postav nebo nepochopitelných scén. Největší potlesk si ale zaslouží hlavní dvojice. Zatímco v severském podání jsem nevěděl, jestli jim mám přát romantické pouto nebo jen počkat, jak se jejich příběh zakončí, v podání Chloe Moretz je Abby stvořením, které musí Owenovi závidět každý vrstevník. Ty jejich nenápadné pohledy při nesmělém sbližování a nevyřčené city doslova rozbuší srdce a vyvolají nečekaný úsměv na tváři. V tuhle chvíli tak o dva roky starší počin zachraňuje už jen to, že jsem ho viděl jako první. V přímém srovnání s Let Me In totiž prohrává na celé čáře. Proto mě mrzí zdejší hodnocení, které naznačuje někdy až slepou lásku k evropským originálům. Ta je tady ale paradoxní tím spíš, že i původní film je "pouze" literární adaptací a dávat mu body za geniální nápad je tak přinejmenším lehce nezasloužené.(8.10.2011)

Snad lepší než originál což se vidí vyjmečně. Komorní a hutná atmosféra vás nenechá ani vteřinu v klidu a herecké výkony Chloe Moretz a Eliase Kotease jsou briliatní vzhledem k věku. Kéžby aspoň 50% remaku dopadalo takhle úspěšně. Matt Reeves prokázal svůj talent a na každý jeho projekt se těším víc a víc.(19.9.2011)

• - Muže napadeného v tunelu ztvárnil Colin Moretz, bratr hlavní protagonistky Chloe Moretz. (Sartorius)

• - Elias Koteas, který hrál policejního detektiva, poskytl i hlas Owenovu (Kodi Smit-McPhee) otci. (Sartorius)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Nové Mexiko. (MikaelSVK)