Ať vejde ten pravý

Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

,,Smím vstoupit?“.... Kdyby režisér M.Reeves nepřišel alespoň s drobnými nápady, jak ,,vylepšit“ originál, byl by za úplnýho trotla. Jemné odchylky nepůsobí zas až tak debilně a dělají z filmu popcornovější zábavu, které by mohly minimálně prvničky podlehnout. Já však příběh o dívce, po které zůstávají krvavé kaluže raději temnější. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dostal jsem za úkol zorganizovat odběry krve ve velkým. 2.) Nevím, proč si mám dávat bacha na holky, který vylejzaj po setmění. 3.) Nebaví mě Švédský filmy. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(26.1.2011)

O rok starší originál jsem zatím neviděl, ale jestli zdejší hodnocení nelže a jeho kvalita převyšuje tento britský příspěvek o celých 13%, tak se mám na co těšit. Mám totiž silné podezření, že to velmi vlažné přijetí Reevesova snímku je zapříčiněno jen a pouze tím, že je až druhý v pořadí po švédském originálu. Protože co se mě týče, já jsem byl po skončení naprosto spokojený a Let Me In má očekávání nejen do puntíku splnilo, ale místy i trochu trumflo. Především mě upoutala skvěle vykreslená atmosféra a postupné spřátelení dvou hlavních postav, které bylo načrtnuto skutečně působivým způsobem. Hodně tomu dopomáhají i oba mladí herci, před jejichž výkony nezbývá než smeknout a užívat si je. Navíc i skloubení dramatu s hororem se tvůrcům vydařilo téměř bezchybně, hororové pasáže jsou opravdu nepříjemné a mrazivé, a stejně tak i zkoumání dvou ústředních charakterů ve mně zanechalo díky celkovému námětu a rostoucímu napětí také hodně silný dojem. Rozhodně se mi zdá nefér házet tenhle film v některých případech skoro do opdpadu, i když kopírovat rok starý snímek je pravda trochu na hlavu.. 4,5*(17.10.2012)

S dětskými herci problém nemám, tady Reeves chybu neudělal. Hlavní problém je zase to "zameričtění" skvělého originálu. Režisér se hrozně snaží, ale mrazivá atmosféra švédské verze je přesto nadobro pryč. Samozřejmě jsme ochuzeni o dětskou nahotu (ne že bych o to stál) a místo toho se film soustředí na zbytečnou brutalitu při útocích malé upírky, kde digitální (!) triky selhávají na plné čáře. Tenhle remake už zkrátka nepůsobí tak komorně a přesvědčivě, přesto Let Me In se pořád řadí mezi ty lepší kousky, co Hollywood v posledních letech vyzvracel.(15.4.2011)

• obitus

Zbytečný jak extra vroubkovaný kondom v klášteře. Let Me In si od svého předchůdce (a zprostředkovaně od knihy) bere jasně danou dějovou linku, ale vše ostatní, co dělalo ze švédského originálu nadpozemský horror nějak zapomíná. Hlavní dětští představitelé jsou děsní, chemie mezi nimi věškerá žádná, americká produkce tlačí na pilu do brutality (velmi zbytečně a nevkusně), ale nahé dospělé "dítě" je tabu. Triky dávají vzpomenout běhání po stromech v Twilight a celé je to nějaké takové nepropojené, nefunkční....no prostě akorát tak k nasrání. BTW výroční Fangoria 300 má v sobě dvoustránkovou reklamu, ve které Stephen King o tomto paskvilu tvrdí, že je to nejlepší americký horror za posledních 20 let. To může znamenat jen dvě věci. Buď američani dvacet let nenatočili alespoň průměrný horror. Anebo začal Stephen zase chlastat první ligu.(29.1.2011)

Dietolog v Somálsku a Let Me In. Dvě naprosto zbytečné věci. V případě tohoto remaku se ovšem soudruzi ve Státech drželi při zdi a vytvořili spíš kopii, než nějakou opulentní trikařinou nablitou předělávku. Což je sice milé, ale pořád se jedná o kopii, která uspokojí, ale nenadchne. Takže cesta vede spíše tudy: http://www.csfd.cz/film/243243-at-vejde-ten-pravy/(17.1.2011)

• - Slovo "upír" je během filmu vyřčeno jen jednou. (Hal_Moore)

• - Muže napadeného v tunelu ztvárnil Colin Moretz, bratr hlavní protagonistky Chloe Moretz. (Sartorius)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Nové Mexiko. (MikaelSVK)