Ať vejde ten pravý

Let Me In

Nech vojde ten pravý

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

A však ono to nebolo vôbec zlé! I keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že sa film napriek svojmu americkému pôvodu snažil tváriť strašne ne-americky (samozrejme kvôli takmer presnému kopírovaniu švédskej verzie). Moretz bola v role malej upírky absolútne fantastická a už len kvôli nej sa oplatilo Let Me In pozrieť. Pre niekoho uťahaný a nezaujímavý, pre mňa pozoruhodný a miestami skutočne výnimočný, i keď bohužiaľ v konečnom dôsledku málo vypovedajúci film. K snímke som sa ale dostal skôr než k pôvodnému švédskemu originálu, takže pokiaľ si Let Me In vzal zo svojho predchodcu len to dobré, budem v prípade švédskej verzie ešte spokojnejší. Americkému Let Me In chýbala akási duša a celistvosť, v jednotlivých scénach mi prišla táto dráma s hororovými prvkami skutočne neobyčajná a svojím čudným spôsobom veľmi pôsobivá, ale na druhej strane som postrádal akýsi hlbší dej a záverečnú pointu. Po pravde, sám som zo svojich dojmov nejaký zmätený. Síce sú prevažne pozitívne, no i tak nie som sto percentne spokojný. A to ani zďaleka.(3.11.2017)

Let Me In není špatný horor, ale od začátku mi vrtalo, kde jsem tento snímek viděl. Věděl jsem moc dobře, že je ze Švédska a měl jsem pravdu. Let Me In je kopie staršího Låt den rätte komma in (Ať vejde ten pravý). Pokud bych měl doporučit, tak spíše originál. Let Me in je dobrý, ale na originál v mnoha směrech nemá. I když hlavní herečka (upírka) Chloe Moretz mi seděla daleko víc než představitelka originálu. Mladičký Kodi Smit-McPhee mi také obzvlášť nevadil. Kdybych věděl, že koukám na kopii, tak si ji nejspíš nepustím.. 6/10 = 60%(5.8.2011)

Originál neznám, takže nesrovnávám, a nejspíš je to tentokrát i dobře. Ať vejde ten pravý mě strhl tak, jak se to novodobému hororu už nějaký čas nepovedlo (s výjimkou Dream House, dobře). Nedivím se, že ho tak nadšeně vychvaluje právě Stephen King - vždyť je to přesně jako některý z jeho příběhů, v němž se nadpřirozené a zdánlivě děsivé bytosti / věci nakonec ukazují v až nečekaně sympatickém světle (aniž by ale ztratily cokoliv ze své děsivosti) a těch nejhorších skutků se dopouštějí obyčejní lidé. Právě z toho mrazí. Chválím režii, která je působivá během krvavých i melancholických scén, Giacchinovu úžasnou hudbu i výkony malých i velkých (Richard Jenkins!) herců... A za závěr, jenž naštěstí neukázal vše, dávám pátou hvězdu.(14.11.2012)

Americká verze má oproti té švédské jedinou výhodu a tou je o něco lepší technické zpracování. Zhruba dvacet minut stopáže navíc nic nerozvádí, pouze vzhledem k pomalému tempu nudí. Celkově vzato ale dávám palec nahoru a pokud se vám líbila švédská verze, bude se vám líbit i ta americká. Můžete si během sledování filmu zahrát Najděte deset rozdílů.(16.4.2012)

S originálem obtížně srovnávatelné, ale i tak zcela bezchybné. Na začátku filmu jsem si říkal, jak mě štvou remaky dokonalých filmů, že to není umění jen pozměnit herce a zopakovat to samé, ale po závěru musím říci opak. Když budou všechny remaky povedené jak tento tak můj názor (s trochou sebezapření) budu muset změnit. Opět dokonale zahrané, strašně uvěřitelně podané, ale hlavně citově vytříbené. Zde pro mne není slabé místečko - tedy až na ten jazyk. Originální švédština je prostě originální švédština... - 12. 12. 2012 - 90%(12.12.2012)

• - Elias Koteas, který hrál policejního detektiva, poskytl i hlas Owenovu (Kodi Smit-McPhee) otci. (Sartorius)

• - Muže napadeného v tunelu ztvárnil Colin Moretz, bratr hlavní protagonistky Chloe Moretz. (Sartorius)

• - Vrece na odpadky, ktoré nosí na hlave herec Richard Jenkins vo vraždiacich scénkach, bol jeho nápad. (just_pie)