poster

Ať vejde ten pravý

 • USA

  Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  V prvom rade by som rád vyjadril svoje počudovanie nad absolútne podivným českým prekladom tohto filmu. Inde by to tak nevadilo, ale pri filme, kde je názov zároveň aj jednou z myšlienok filmu je to dosť od veci. Film vôbec neporovnávam s jeho švédskym originálom, pretože som ho ešte nevidel a je mi jedno, ktorá verzia je lepšia. Aj táto rozhodne stojí za pozretie. Natočené to bolo dobre, atmosféra tu je vynikajúca a herci tiež ušli, hlavne ten chalan. Film si podľa mňa človek najlepšie vychutná, keď sa dokáže empaticky vcítiť do postavy toho chlapca, do jeho trápení a radostí, proste aj psychológia filmu je úžasná. Len škoda, že niektoré veci neboli spomenuté, napríklad by ma celkom zaujímal "upírsky príbeh" toho dievčaťa, mohlo to byť niekde v rámci niektorého z dialógov spomenuté. Chlapec bol proste málo zvedavý, inak celkom spokojnosť. 80/100(22.12.2013)

 • kingik
  ***

  Horor, u kterého jsem se po celou dobu nemohl zbavit pocitu, že talentovaný režisér Matt Reeves má prostě navíc, než jen dělat remake švédského hororu. Do sousedství dvanáctiletého Owena (Kodi Smit-McPhee) se nastěhuje přibližně stejně stará holka jménem Abby doprovázená starším mužem považovaným za jejího otce. Owen nemá žádné kamarády, ve škole ho šikanují spolužáci, a tak se začne s milou dívkou ze sousedství kamarádit a nepřijde mu vůbec divné, že vychází ven až po setmění a v mrazu chodí bosa. Jeho nová kamarádka je totiž upír...ehm...upírka. Hodně věcí ve filmu je nedořečených, a tak jsem se například o původu dívky a jejího doprovodu stěhujícího se z místa na místo nic nedozvěděl, ani nebylo vysvětleno, proč když dívka k někomu vejde bez pozvání, začne silně krvácet, stejně tak ani nebylo jasné, proč neútočila na Owena, když ostatní bez milosti vysála, a tak bych mohl pokračovat, protože ve scénáři bylo opravdu co zlepšovat, že pane scenáristo, Reevesi. Jenže Reeves jako režisér to vše spasil svojí skvělou režií, která navodila dokonalou atmosféru 80. let se vším, co k tomu patří, a opravdu to je nejsilnější deviza tohoto remaku, který přišel s téměř až komorním pojetím příběhu, který občas narušovaly pořádné záhryzy do krku obětí. Chloe Moretz, mnohými opěvovaná za svůj výkon hit girl v Kick-ass, do své role upírky nedala vůbec nic a chce se mně napsat, že se do role až nehodila, protože její bezkrevný výkon mě v tom jen utvrzoval. Ostatní herecké party na tom byly jen o něco lépe a nejlépe si snad až překvapivě vedla čtveřice kluků, kteří šikanovali malého Owena. Režisér si s velkým přehledem vedl skvěle i v nehororových scénách a byl tady náznak určité kontroverze stran vztahu mezi dvanáctiletými dětmi, ale naštěstí zůstalo jen u náznaku. Zkrátka, nebýt vynikající režie, nebylo by se na co koukat, a film by skončil v hluboké propasti lehce zapomenutelných hororů.(19.1.2011)

 • M.a.t.t.
  *****

  Matt Reeves po Cloverfielde znova potvrdzuje svoje umenie a Chloe Moretz zase talent vteliť sa aj v mladom veku do rôznorodých rolí. A hoci ide iba o druhú adaptáciu knihy, Let me in je atmosferickejší ako švédsky "originál" a ide o najlepšiu upírsku romancu, ktorá sa dostala na plátna za veľmi dlhý čas. Kritika to síce neprehliadla, tak trochu ma mrzí, že u divákov popri všetkých tých úspešných, no kvalitatívne mizerných, hororových prerábkach zapadol práve tento.(18.1.2011)

 • viperblade
  ***

  I když to podle mého hodnocení tak nevypadá, tenhle snímek mě překvapil. Originál jsem viděl a proto ani tomuto remaku nebudu vyčítat, že tempo je zde minimální. Co mi ale vadilo (kromě samotného faktu, že Američané holt musí udělat remake snad ke všemu) byl fakt, že zkrátka tady nebyla ta pravá atmosféra. Holt Švédové jsou Švédové a v tomhle oni umí chodit. A i když jsou zde skvělí herci (Chloe je příslibem do budoucna, stejně jako Kodi), vynikající režie a perfektní hudba, Let Me In je stále v mých očích ten chudý bratranec z třetího kolena, oproti originálu. Myslel jsem, že to bude horší, ale na takových 60 % to vidím bez problému, ale upřímně pochybuju, že bych tohle někdy potřeboval vidět, zato originál si pustím rád.(21.8.2011)

 • gogo76
  ***

  Nemal som zatiaľ možnosť vidieť švédsky originál, ale jeho remake ma celkom zaujal. Najväčšia záťaž stojí na mladučkých hercoch, ktorí to zvládli veľmi dobre. Psychologická rovina príbehu funguje dobre, výborné sú scény šikanovania a chlapcove vyrovnávanie sa so situáciou. Často sa striedajú dobré momenty s trošku nudnejšími, ale ide hlavne o to, skočiť na tú fintu a akceptovať v dnešnom modernom svete niekoho, kto potrebuje k životu krv. V tomto smere je to slabšie a možno je to tým, že režisér v krvavejších scénach chce z filmu robiť za každú cenu horor, kdežto originál je vraj žánrovo oveľa ťažšie zaraditeľný. 60%.(10.6.2012)

 • - Slovo "upír" je během filmu vyřčeno jen jednou. (Hal_Moore)

 • - Vrece na odpadky, ktoré nosí na hlave herec Richard Jenkins vo vraždiacich scénkach, bol jeho nápad. (stefi7773)

 • - Během celého filmu nebyl ani jednou ukázán obličej Owenovy (Kodi Smit-McPhee) matky. (Sartorius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace