Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 1980, 93 min

Pro tenhle muzikál mám slabost, možná to bude tak trochu i tím, že jsem ho viděla jako malá (hrozně moc se mi líbil) a podruhé jsem ho viděla o spoustu let později a některé scény jsem si detailně pamatovala. Líbí se mi námět, líbí se mi snění, celý film je takový.. až přijdu na slovo, které ho vystihuje, tak ho sem připíšu (pokud takové slovo existuje:-)(19.5.2012)

Není to zrovna muzikál patřící k těm nej, nej z té doby, ale vynikající Gene Kelly a nádherná Olivia Newton - John se svým zlatým hlasem film hodně pomohli. Bez nich by byl filmjen totální brak. Bohůžel to nestačilo. Jen ti dva a jediná chytlavá melodie na závěr filmu v klubu, kde má největší prostor Olivia, nestačí pro dobrý filmový muzikál.(29.3.2010)

• gudaulin

Jedna hvězdička je za půvaby a vokály Olivie Newton -John a druhá je za hudbu skupiny ELO, zbytek jde zařadit do kategorie odpad. Dnes je Xanadu oprávněně zapomenutý muzikálový kousek, ze kterého zůstala jen obecně známá ústřední melodie, kterou si s filmem téměř nikdo nedokáže spojit. Nicméně ten, kdo vyrůstal na revuálních programech české televize socialistických dob, dokáže ocenit aspoň výpravu a taneční choreografii několika písniček...Celkový dojem 30 %.(14.1.2008)

• Jindros

"Pche, lidi nedokážou docenit tu 80s estetiku, která tam je, určitě to bude dobré." říkal jsem si před filmem. A ono ne - je to fakt břečka! Celý film je strašně divný a ne takovým tím dobrým způsobem. Hlavní hrdina je nesympatický kokot, který ani nehne prstem a ke všemu přijde jak slepý k houslím. Celý film je o jednom geniálním songu na konci, který ale ani nezazní pořádně celý a ještě to má divný obraz... radši si ho 90 minut v kuse pouštějte z youtube (bez obrazu), zážitek budete mít podstatně lepší.(23.3.2014)

• Radim

Pokus o vzkříšení klasického tanečního muziálu bohužel nevyšel. Může za to hlavně naprosto tristní scénář a toporná dvojka Newton-John a Beck; hlavně Olivii mám z Pomády trochu glorifikovanou, takže mě až překvapilo, jak málo z ní vyzařuje. Jakouž takouž úroveň dodává jen Kelly, který nic na šarmu neztratil i přes vysoký věk (67!!!), hudba skupiny ELO a vynikající závěrečná show na kolečkových bruslích.(26.6.2005)

• - Vůbec první Zlatou malinu pro nejhoršího režiséra si v roce 1981 za tento snímek odnesl Robert Greenwald. (Terva)