Olivia Newton-Johnová ako neodolateľná múza umelca v romantickom muzikáli si získala srdcia miliónov mužov na celom svete. Príbeh lásky medzi nebeskou krásavicou a mladým pozemšťanom dokáže vyčarovať z opustenej stavby na periférii, za pomoci starého tanečného majstra, v podaní Gena Kellyho, najúžasnejšie miesto zábavy, spevu a tanca na kolieskových korčuliach. Sonny Malone (Michael Beck), nadaný maliar, sa snaží osamostatniť a konečne túži po práci, ktorá by ho napĺňala. Napriek tomu, že sa takmer celú svoju profesionálnu kariéru musel iba niekomu pripôsobovať a maľovať, čo si iní priali, je nútený opäť zvážiť ponuku svojho bývalého zamestnávateľa, pretože má priveľké finančné výdavky. Majiteľ propagačnej firmy ho okamžite prijme, pretože pracuje rýchlo a kvalitne. Sonny jedného dňa stretne neznámu blondínku na kolieskových korčuliach a tá ho pobozká. Od tej chvíle na ňu nevie zabudnúť. Očarujúcu krásku by veľmi rád spoznal, ale neprezradila mu ani svoje meno. Mladík sa ju snaží nájsť prostredníctvom bilboardu, na ktorom je zvečnená, ale nikto si na ňu nedokáže spomenúť. Od toho dňa sa mu Kira (Olivia Newton-Johnová) ešte niekoľkokrát zjaví, ale vzápätí zmizne. Sonny sa náhodne zoznámi s Dannym McGureom (Gene Kelly), známym hudobníkom na dôchodku. Obaja muži sa čoskoro spriatelia a Danny mu navrhne realizáciu spoločného projektu. Rozhodnú sa otvoriť si vlastný hudobný klub. Sonny sa hľadaním priestorov dlho netrápi, pretože jeho múza Kira ho vyláka na miesto, ktoré bude ideálne pre ich zámer... (oficiální text distributora)

dr.fish

Příběh je prostinký stejně jako hlavní hrdina, který co cítí, to taky říká nahlas. Má ale štěstí, jelikož tomuto stylu uvažování se v Hollywoodu říká tvůrčí potenciál a tak mladíka čeká parádní budoucnost. Potká totiž nejen svou múzu, ale taky chlapa, který má prachy a touhu něco dělat (tedy investora). Postaví spolu na nohy podnik, který otevírá brány do jiné dimenze. Dimenze barev, hudby a hlavně je tam číšnice co se podobá jeho múze. Happy End je tedy na světě. K tomu tu hraje ELO. Je třeba přežít pár naprosto otřesných songů, ale závěr patří jednoznačně Xanadu, které Jeff napsal určitě jen proto, aby dokázal, že dělat muziku jako ABBA umí každej blbec. 75% ()

Jara.Cimrman.jr

Nyní již vím, že budu-li toužit po Diově dceři, tak stačí rozjet se na kolečkových bruslích proti zdi a hlavou ji laxně prorazit. Díky za tento poznatek, bez nějž by můj další život ztratil předpokládanou kvalitu. Poněkud méně děkuji za to, že mi byl experimentálně vyvrácen můj mýtus, že solidní muzika dokáže z jakékoli kraviny vykouzlit alespoň průměrný zážitek. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia réžia - Robert Greenwald, NOMINÁCIE (+5) : Najhorší film, Najhorší herec - Michael Beck, Najhoršia herečka - Olivia Newton-John, Najhorší scenár - Richard Christian Danus, Marc Reid Rubel, Najhoršia pieseň - "Suspended in Time". ()

Terva

Side One (Olivia Newton-John) No. Title Length 1. "Magic" 4:31 2. "Suddenly" (w/ Cliff Richard) 4:02 3. "Dancin'" (w/ The Tubes) 5:17 4. "Suspended in Time" 3:55 5. "Whenever You're Away from Me" (w/ Gene Kelly) 4:22 Side Two (Electric Light Orchestra) No. Title Length 1. "I'm Alive" 3:46 2. "The Fall" 3:34 3. "Don't Walk Away" 4:48 4. "All Over the World" 4:04 5. "Xanadu" (w/ Olivia Newton-John) ()

mrclTV

Najprv menší predslov, i keď nie som fanúšikom muzikálov, tento film (alebo jeho väčšiu časť, už sa nepamätám) sa mi podarilo pozrieť si takých 15, či možno 18 rokov dozadu. Odvtedy som na neho zabudol, no pamäť mi osviežilo nedávne úmrtie Olivie Newton-John a tento film sa mi dostal opäť do povedomia. Tak som sa rozhodol si ho pozrieť znova a aj rovno ohodnotiť. No a teda, Olivia tancuje a spieva pekne, ale inak veľmi nemám čo povedať, dej je jednoduchý, snový, až naivne lyrický a ani celkový feeling a zasadenie do neónového disco-popu.... to nie je môj štýl (oslovila ma iba "Magic" a samozrejme hlavná skladba "Xanadu"). ()

• Vůbec první Zlatou malinu pro nejhoršího režiséra si v roce 1981 za tento snímek odnesl Robert Greenwald. (Terva)