Hurvínkův rok (TV seriál)

Hurvínkov rok

Loutkový

Česko, 2003, 13x8 min

Helena Štáchová

Petr Hykš

Michal Cuc
  • Mi Nü-Chai

Na 13 dílů připadl jediný alespoň trochu úsměvný moment a trval celé dvě vteřiny. Štáchovou patří odsoudit za dvojnásobnou vraždu (Spejbla a Hurvínka, Mánička s bábinkou mi přišly nablblé vždycky...byť tedy takových rozměrů jako zde jejich hloupost ani náhodou nedosahovala), pokud se tak nestane, navrhuji odpojit Temelín a Dukovany a místo nich využívat k výrobě elektřiny rotujících koster páně Skupy a Kirschnera, jistě by za jmenovanými elektrárnami příliš nezaostávali.(23.11.2009)

• Heavyman

Klasický hurvínkovský humor je mrtev. Kláskův hlas je o hodně slabší než Kirchnerův a vtípky jsou z úplně z jiný ligy než u původních večerníčků a audio nahrávek z let minulých. Má to pěkné dekorace, ale to je prostě jen kulisa okolo. Dříve měl Hurvínek doma stůl a skříň a byl 100krát vtipnější než teď když má doma počítač a hračky na dálkové ovládání. Návíc neslané nemastné dialogy nejsou ani pro nejmenší ani pro dospělé a jsou přednášeny tak nevýrazně, vždyť Helena Štáchová byla Máničkou i v těch skvělých starých večerníčkách tak proč i Máňule ztratila svoje kouzlu a smysl pro humor.ach jo(19.4.2010)

• Tom_Lachtan

Prznění odkazu Josefa Skupy pokračuje dál a dál, nejen na divadelní půdě, je dost smutné, co se z téhle legendy stalo, tady s velmi hloupým humorem, pokud vůbec nějakým, který absolutně nedostačuje kvalitám historie zůčastněných, ještěže záznamů s původním směrem pro dospělého diváka je dost a dost. Helena Štáchová by zasloužila zavřít někam hodně hluboko a S+H divadlo by se mělo vrátit tam, kde bylo zrozeno.(29.12.2013)

• Testament

Bomba. Nejlepší díly Hurvínka v novém tisíciletí, které jasně dávají na prdel všem předchozím-jak od Kirschnera tak od Skupy. Hromada originálních nápadů a evidentně nevyprahlá studna geniálních gagů paní Štáchové, tohle prostě musíte vidět.... A největším gagem je vznik právě tohoto seriálu. Urghblee!(10.7.2009)

• josieaddms

Kažení dětského vkusu, a naprosté zničení dvou vtipných postaviček. Skupa se jistě hrůzou otáčí v hrobě. Tohle je nechutně trapný český humor jen podávaný dětem s tváří kdysi milého Hurvínka. Nemá to s tím původním zhola nic společného, snad jen to jméno zůstalo.Určitě se nezasmějete, maximálně se můžete zhrozit nad příšerným úpadkem. Tak hrozné že by to měli zakázat.(13.2.2012)

• - Hurvínek v jedné scéně doručuje coby poslíček balíček na adresu „Dejvická 38“. Shodou okolností se jedná o adresu, kde se nachází divadlo Spejbla a Hurvínka. Jedná se tak o promyšlený vtípek tvůrců. (P. J. D.)