Hurvínkův rok (TV seriál)

Hurvínkov rok

Loutkový

Česko, 2003, 13x8 min

Michal Cuc

"Staré" díly Hurvínka se mi moc líbily. Tyhle jsou v mnohém jiné, dobře to vystihli Kivis a sportovec. Ano, najdou se v nich i dobré nápady vtipně glosující dnešní dobu, ale někdy je to až za hranicí mého (možná útlocitného) vkusu (nahý Hurvínek, vyprázdněné pojetí Vánoc...). Jak už bylo zmíněno, jsou tu velice propracované kulisy, nelíbilo se mi ale namluvení jednotlivých loutek (často už na sebe spíš "pořvávají" - že by také projev "dnešní doby"?). Osobně bych asi ocenila ještě "vyšší" umění, méně prvoplánově líbivé. Na druhou stranu chápu, že i Hurvínek a jeho blízcí se přizpůsobili komerčnímu tlaku dnešní doby...(7.6.2012)

• Amper01

Hurvínka mám rád, ale tahleta série se nepovedla. Skoro u všech dílů jsem si poplakal nad tím, co s ním provedli... Kde je ten hurvínek z gramodesek, který měl šmrnc a vtip? Chtěl jsem dát dvě hvězdičky, ale opravdu to nejde... A kdo mi nevěří, ať si to ověří sám na youtube - BONTON studio to zveřejnilo free online(26.9.2014)

• Mi Nü-Chai

Na 13 dílů připadl jediný alespoň trochu úsměvný moment a trval celé dvě vteřiny. Štáchovou patří odsoudit za dvojnásobnou vraždu (Spejbla a Hurvínka, Mánička s bábinkou mi přišly nablblé vždycky...byť tedy takových rozměrů jako zde jejich hloupost ani náhodou nedosahovala), pokud se tak nestane, navrhuji odpojit Temelín a Dukovany a místo nich využívat k výrobě elektřiny rotujících koster páně Skupy a Kirschnera, jistě by za jmenovanými elektrárnami příliš nezaostávali.(23.11.2009)

Helena Štáchová měla dobrou ideu a pádný důvod aktualizovat Hurvínkův seriál vzhledem ke stavu předchozích Večerníčků. Jenom si nejsem tak úplně jistá, že současná tvář divadla S+H je přesně to, co nový Večerníček potřebuje.(17.1.2010)

Slabší než starší série. Líbila se mi chytlavá úvodní a závěrečná melodie, některé díly byly celkem vtipné (třeba díl o věšení obrazu). Ovšem je vidět že to kvalit předchozích řad nedosahuje, je z toho cítit dost moderna. Co mi ale přišlo jako totální vrchol nevkusu byl díl, kde Hurvínek a Mánička zkouší kouřit, aby vypadali dospěle - to teda ukazují dětem pěkné věci.V dalších dílech ale už naštěstí nic takhle hrozného nebylo.Ale přeci je lepší radši zůstat u starých řad.(14.9.2009)