Hurvínkův rok (TV seriál)

Hurvínkov rok

Loutkový

Česko, 2003, 13x8 min

Michal Cuc

Nebylo to zas tak špatné, ale předchozím dřívějším zpracováním se to bohužel nevyrovná. Možná to způsobil přechod do "modernější doby", možná jiné prostředí a nebo možná i opakující se vtipy, jaké známe z audioknih či divadelních představení. Každopádně toto zpracování nijak neurazí a skřípat zuby bude také asi jen málokdo. Proto také 3/5. Zas tak hrozné to opravdu není (jak někteří píší).(30.1.2019)

Helena Štáchová měla dobrou ideu a pádný důvod aktualizovat Hurvínkův seriál vzhledem ke stavu předchozích Večerníčků. Jenom si nejsem tak úplně jistá, že současná tvář divadla S+H je přesně to, co nový Večerníček potřebuje.(17.1.2010)

• Amper01

Hurvínka mám rád, ale tahleta série se nepovedla. Skoro u všech dílů jsem si poplakal nad tím, co s ním provedli... Kde je ten hurvínek z gramodesek, který měl šmrnc a vtip? Chtěl jsem dát dvě hvězdičky, ale opravdu to nejde... A kdo mi nevěří, ať si to ověří sám na youtube - BONTON studio to zveřejnilo free online(26.9.2014)

• Testament

Bomba. Nejlepší díly Hurvínka v novém tisíciletí, které jasně dávají na prdel všem předchozím-jak od Kirschnera tak od Skupy. Hromada originálních nápadů a evidentně nevyprahlá studna geniálních gagů paní Štáchové, tohle prostě musíte vidět.... A největším gagem je vznik právě tohoto seriálu. Urghblee!(10.7.2009)

• Heavyman

Klasický hurvínkovský humor je mrtev. Kláskův hlas je o hodně slabší než Kirchnerův a vtípky jsou z úplně z jiný ligy než u původních večerníčků a audio nahrávek z let minulých. Má to pěkné dekorace, ale to je prostě jen kulisa okolo. Dříve měl Hurvínek doma stůl a skříň a byl 100krát vtipnější než teď když má doma počítač a hračky na dálkové ovládání. Návíc neslané nemastné dialogy nejsou ani pro nejmenší ani pro dospělé a jsou přednášeny tak nevýrazně, vždyť Helena Štáchová byla Máničkou i v těch skvělých starých večerníčkách tak proč i Máňule ztratila svoje kouzlu a smysl pro humor.ach jo(19.4.2010)

• - Hurvínek v jedné scéně doručuje coby poslíček balíček na adresu „Dejvická 38“. Shodou okolností se jedná o adresu, kde se nachází divadlo Spejbla a Hurvínka. Jedná se tak o promyšlený vtípek tvůrců. (P. J. D.)