Chlapík potrebuje zúfalo peniaze na operáciu - transplantáciu srdca svojej sedemročnej dcérky.
Zo zúfalosti podstúpi i hazard, v ktorom ho, ako ináč, oberú. A k tomu ešte je, samozrejme, aj v časovej tiesni. Situácia sa značne skomplikuje, keď po ceste naberie hľadaného sériového vraha. (sochoking)

Adrian

Jedinou zaujimavostou tohto thrilleru, ktory pracuje so znamym motivom "vrah stopujuci kvoli transportu z miesta A do B nevinneho vodica" je prave postava onoho nevinneho vodica a udalosti, ktore ho do nezavidenia hodnej situacie dostali. Vdaka tomu sme v prvej tretine filmu svedkami sice malych, ale sviezich obmien v danom road - thrillerovom subzanri (napr. prave vo vyraznejsej profilacii kladnej postavy), ktore vsak v druhej polovici filmu sklznu k povinnemu odskrtavaniu jedneho klise za druhym, vratane povinne (ne)prekvapiveho finale. Hoc remeselne zrucne natocene, nie je to nic nove, dokonca ani pre juhokorejsku novodobu kinematografiu, ktora na podobnu temu v rovnakom zanrovom usadeni par rokov dozadu vyprodukovala otrasny Say Yes. Korejsky mobilny operator SK Telecom bude mat dufam v buducnosti pri vybere filmovych projektov, do ktorych investuje, este trocha stastnejsiu ruku (Line-up na 2009 vyzera slubne). 6-7/10. ()

Blizzard

Zoufalý civilista, pár mrtvých těl, hutná atmosféra, zručný psychopatický zabiják a napětí jsou aspekty, které charakterizují snímek Truck. Zoufalství, ve kterém hraje hlavní roli záchrana života nemocné dcery, dokáže i poctivého člověka přivést na scestí, i kdyby byl zapřisáhlý pacifista. Jak se říká, když miluješ, není co řešit a Cheol-min má svou dceru opravdu rád. Zoufale se snaží sehnat peníze na její operaci, za nešťastných okolností se mu naskytne i východisko, ale cesta za spásou je velice klikatá a navíc dlážděna mrtvolami, když se na scéně nečekaně objeví další postava. Situace se tak vyhrotí ještě více, než si sám Cheol-min vůbec představoval. Thriller je to vskutku napjatý a to především díky hlavnímu záporňákovi, který se s ničím nepáře a když už se do párání pustí, stříká pěkně krev všemi směry. K tomu si připočtěte kvalitní vizuální zpracování a zběsilou noční jízdu v dešti. (7/10) ()

EvilPhoEniX

Velmi dobrý napínavý film. Film je dynamicky natočen od začátku do konce a je to zároveň příjemné zpestření v žánru Thriller. Líbil se mi krásný obrat z žánru Drama na nervydrásající thriller plný zvratů,černého humoru a temné atmosféry. Doporučuji. 75% ()

Flipnic

Je to dobrý akční thriller, ale velmi ohraný a v konkurenci dalších rychle zapadne. Střet dvou mužských nepřátel, nějaká ta rvačka, násilí, vraždy. Jeden z nich je totiž pěkný psychouš a tak si zabíjení lidí fakt užívá. To se rozhodně nemůže líbit tatíkovi od dcerky, který pro ni schání prachy na novou ledvinu, a který mu v dobré víře zastaví na stopa ... Dobré, ale ne nijak převratné. ()

Shit

Neni to sice tradiční thriller a dokáže i celkem překvapit, ale děsně ho sráží stupidity, který se s blížícím se koncem bohužel mohutně stupňujou a závěr bych snad radši ani neviděl, to bylo tak trapně vytušitelný, že kdybych to vypnul předem, tak stejně vim, co se přesně stane ()

sniper18

Je to dosť dobrý mierne hororovo ladený thriller. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, vodičovi nákladiaku, ktorého dcéra skončí v nemocnici a potrebuje nutne získať peniaze na jej záchranu. A keď vie, že mu už nezostáva iná možnosť, prijme ponuku mafie, aby odviezol telá zavraždených a dobre ich ukryl, lenže cestou je nútený vziať spolujazdca, ktorým nie je nikto iný, ako hľadaný mimoriadne nebezpečný mnohonásobný vrah. Spracovanie je celkom slušné, vytknúť sa mu dá jedine pomerne krátka dĺžka, kvôli ktorej som mal pocit, že sa tu toho až tak moc neudialo, takže scenár je v rámci žánru skôr jednoduchší, chcelo by to nejaké výraznejšie zvraty a nepredvídateľné situácie, ale aj takto sa na to dobre pozerá, či už na prvú fázu, zameranú na zúfalstvo otca, ktorý robí všetko, čo je v jeho silách, ale aj celý zvyšok filmu odohrávajúci sa až na niekoľko výnimiek na cestách. Čo sa týka samotných akčnejších, prípadne drsnejších scén, tak sú miernym sklamaním, pre potreby filmu stačia, ale len predsa by to chcelo niečo výraznejšie, na celom filme je skutočne drsná prakticky len samotná podstata, teda slušný muž, ktorý je nútený prevážať niekoľko mŕtvol a tak sa bojí každej hliadky, ale inak tých pár likvidácií je len priemerných, hlavne z naháňačky s trojicou mladíkov sa dalo získať aj viac. Herecké obsadenie nie je zlé, síce hlavný hrdina Yu Hae-Jin moc charizmy nemá, ale zahral to dobre a nedá sa mu nefandiť, skôr ma sklamal Jin Goo v úlohe vraha, síce to tiež zahral dobre, ale nemá ten správny drsný alebo aspoň nepríjemný vzhľad, ktorým by vzbudzoval rešpekt. A okrem nich už nikto nemá viac priestoru. Réžia a technická stránka sa mi páčia, nie sú ničím výnimočné, ale na ten slušný štandard stačia. The truck ako celok sa mi páči, slušný thriller, ale po väčšine stránok sa to dalo ešte vylepšiť, či už scenár, akcia, ale aj postavy. 75% ()

molotov

Slabší čtyři, ale tři by bylo málo. Napínavé, zručně natočené, ale plné podivných náhod a bohužel mě film prakticky v žádném místě nepřekvapil svým vývojem. Zachraňuje to velmi příjemná stopáž, 96minut je v době, kdy i komedie mívají přes dvě hodiny, příjemná změna. ()

*CARNIFEX*

Vdovec v stredných rokoch podniká zúfalé kroky pre záchranu svojej dcérky, ktorú postihla rovnaká choroba, akou trpela jeho zosnulá manželka. Aby toho nebolo málo, na ceste s dodávkou so "špeciálnym" nákladom naberie "špeciálneho" stopára ... Solídny snímok, ktorý síce neponúka nijak mimoriadne poprepletaný šokujúci príbeh, no svoj pomerne slušný štandard si vďaka zápletke, hereckým výkonom a živému záveru, hravo udržal. Spokojnosť. ()

sochoking

Nielen hustý dážd, ale i slimačie tempo pribrzdených zúčastnených, do oka bijúce náhody a nudne teatrálne akcie sprevádzali tento film, ktorý sa len vliekol a vliekol čo s thrillerom nemá vôbec nič spoločné. A záverečná neohrabaná akcia je vrcholom tejto ukrutnej nudy! ( To je tak, ked ženské držia v rukách väčší kvér ako ten, ktorý má ich muž medzi nohami. ) Záver: film ma doslova sral ! ()

rollman1

Já jsem překvapen!!! Nevinný chlapík, který udělá vše proto, aby získal peníze na operaci své malé dcerky a jde přes mrtvoly (obrazně řečeno). Napínavé jako prase, místy vtipné a celkově se jedná o hezký snímek, který nestihne za svou krátkou stopáž nudit. Nechybí akce, infarktové scény, nějaká ta vražda a samozřejmě i ta bitka, leč amatérská a ne nějaká Kung-Fu choreografie. Já se bavil. ()

kikuka

Zúfalí ľudia robia zúfalé veci. A tak náš hlavný hrdina, aby mohol zaplatiť účty za lekárov pre svoju malú dcérku, podnikne výpravu do krimi podsvetia, napožičiava si, niečo prehrá v kartách, nechá sa podviesť až napokon doslova vpadne do miestnosti - miesta činu obzvlášť opovrhnutiahodným spôsobom vykonanej vraždy akurát v momente, aby sa stal dôležitým svedkom. Dostane možnosť zachrániť sa - keďže je vodiť nákladiaku, na ktorý sa telá akurát zmestia, vydáva sa na strastiplnú cestu nocou. A aby toho nebolo dosť, pridá sa podivný stopár. Daždivá noc, zúfalstvo, strach, napätie - to sú atribúty tohto zručného thrilleru, ktorý však v závere trochu stráca, keď zakopáva o "votrelca" (a známeho, že nie je na mieste kontrolovať, či zomrel). ()

LangiJ

Jin Goo jako nesmrtelný psychopatický vrah super, jinak mě to moc nezaujalo. Když už se objevila lepší část, která mě bavila, přišlo něco, co to zas srazilo dolu. No a ten konec to celkem zabil - slabší průměr. ()

Redi

Je to průměrný krimi-thriler s průměrnými herci, režií, atmosférou a místama scénářem jak z hollywoodského slasher filmu. Bezvýznamné plus za scénu v tunelu, která mi nedala si nevzpomenout na film Fargo od bratrů Coenů - možná náhoda, možná úmysl. 55% ()

Ceres

Co začne jízda s těly v nákladáku a nastoupí vrah, tak je to bomba. Atmosféra úplně perfektní. Jen škoda, že film trpí takovou porcí stupidity občas, která vrcholí v závěru. Takhle domrvit nadějný film, škoda. Jinak pro informaci to bylo srdce a ne ledvina, omg. ()

Martyr

Korejska tvorba sa uz dlhsi cas nevyhnutne ruti do vod priemernej komercie, a Truck je toho typickym prikladom. Casy skaredych koncov a nepredvidatelneho vyvoja su asi nenavratne prec ale divakom sa toto cuvanie ocividne paci. Dejovo kopia americkych krimi-thrillerov z 90 rokov (v tomto pripade ma hlavny hrdina od us fesakov velmi daleko) kde je hlavny hrdina vystaveny tisic prekazkam, ktore vsak nakoniec samozrejme zvladne. Na tom by nebolo nic zvlastne keby sme neboli svedkami desiatok klise situacii, pri ktorych si aj neskuseny divak spomenie na x filmov, kde nieco take videl. Atmosfera tomuto snimku urcite nechyba tak do polovice, kedy vam napadne, ze ten psychopat sa na psychopata nielen ze nepodoba, ale jeho spravanie je vzhladom k opisu jeho charakteru zabijaka vyslovene smiesne, a ucelove podla potrieb smerovania deja. To nepocitam zopar smiesnych nahodiciek, ktore zabranili koncu tohto napinaveho korejskeho thrilleru a dovolili dalej rozvijat predvidatelny vyvoj (policajna kontrola, krv v oku atd). Ked to zoberiem z nadhladu tak Truck mal prijemnu hudbu, vybornu kameru a v korei to bol urcite kasovy trhak ale aj tak nevidim dovod, preco mu dat viac ako 2* kedze neposkytuje nic nove a prekvapujuce. ()