Upálen

Thriller

Thajsko, 2008, 96 min

Peter Manus
  • Pitryx

Detektivka, která se snaží vypadat jako thriller, ovšem do toho má hodně daleko. Jako záhadolog bych měl hodnotit jistě co nejvýše, ale za prvé mne SHS až tak moc nebere a za druhé tohle byla jinak děsná nuda. V závěru pokus o akci byl, ale že by se nějako moc povedl, to se nedá napsat. Ale s jedním překvapeníčkem, to na pár procent vydalo plus tedy téma, takže závěr: není to úplně k ničemu, ale podruhé raději nečumět, ani kdybych se spletl.(26.10.2015)

• drankeryth

Film bol skor takym krimi zanrom nasiaknutym, ako thrilerom. Nejako sa to vlieklo, co mi zrovna dvakrat radost nedodavalo pri sledovani tohoto filmu. Film vobec nevynika, co sa tyka deja pribehu. Zo zaciatku ma to ako tak bavilo sledovat, ale ked sa to dalej vyvijalo takym nemotornym pohybom, tak som len nad filmom mavol rukou a podarilo sa mi to dopozerat az do konca, ktory ma aj tak nijak specialne neprekvapil.(10.7.2012)

Těžké hodnotit....Rozhodně to nebyl horor, ale thriller jako vyšitý...Zajímavá myšlenka, jen místy dosti zdlouhavé...trošku bych to sestříhal....Půvabná a talentovaná hlavní představiltelka, která mi je nějak povědomá, ale nevím odkud.....Ale jo, šlo to..nepohltí vás to, nejnapínavější scéna, přestřelka ve skladišti, přijde až k závěru, ale když si vzpomenu, co dakáží thajci natočit za nechutnosti, vlastně velice kvalitní snímek.....(7.3.2010)

Sice jsem měl pocit, že byl film hororového žánru, ale moje podezření se rázem vytratilo. Jako thriller to ušlo, k plnému počtu hvězdiček filmu chybí jakýsi náboj. Ten se objevil, ovšem až ke konci, kde se divák ztrácel v tom, kdo je kdo. Což je samozřejmě dobře, protože mám hodně rád takové překombinované zápletky. Hezky jsem si zpříjemnil jeden letní večer.(7.7.2014)

• Tuax

Docela jsem koukal a ani ne na na film, jako na to, co si dokáže česká společnost vybrat za film k dabingu a vydání na DVD. Hrozná antireklama na thajský film, ale asi měli jeho práva za hubičku. Tohle bylo dost otřesné a o ve všech směrech. Thajci sice netočí superfilmy, ale určitě jich mají hromadu aspoň mizerných, které jsou oproti tomuhle vynikající. A kdyby si dali práci našli by i filmy dobré :) No nic. Jinak když se vše oseká jen na základní myšlenku příběhu, tak to není špatné. Nadnárodní zdravotnická společnost vyvinula lék, který způsobuje samovznícení lidského těla a hodlá tímto zpsůobem snižovat stav starých a nemocných lidí. S tím, že to testují v Thajsku, kde najednou takto umírá mnoho lidí. Kdyby na tuto myšlenku nabalili schopnější scénář, bylo by to zajímavější, koukatelnější. Jenže tady je i otřesná kamera a mám fakt silný dojem, že to celé bylo točeno na foťák. Některé záběry byly hodně divné. Dialogy pomálu a ještě o ničem. Jediné co pak trochu stálo zato, byl hudební podkres, ten se poslouchat dal, ale tady neměl co zachránit. Herci, herečky a jejich postavy nelze až tak soudit, protože neměli co hrát. Práce se scénami taky děs běs. Tohle není ani film kategorie C, ale spadal by snad ještě hlouběji do filmového marasu.(25.5.2017)