Battlestar Galactica: Plán

Battlestar Galactica: The Plan

Plan, The

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2009, 111 min

Pokud jste ještě neviděli všechny čtyři řady seriálu, The Plan si určitě nepouštějte. Dověděli by jste se víc, než by se vám líbilo. A pokud jste ještě seriál neviděli, The Plan si už vůbec nepouštějte, protože vám bude připadat nudný a tak nějak ošizený. Začněte seriálem, protože scénaristi měli evidentně také Plán a vyplatí se ho držet. Sledoval jsem všechny díly, včetně celovečerních filmů popořádku, takže jsem si užil pěknou řádku hodin skvělé sci-fi ságy. Ale The Plan rozhodně není jejím vyvrcholením a drtivá většina seriálových epizod ho hravě strčí do kapsy. Nedovíme se nic nového, takže to trochu zavání snahou producentů zužitkovat nepoužitý materiál a pospojovat ho pomocí spoilerů do celovečerního filmu. Jenže výsledkem je jen jeden velký trailer. Zatímco seriál ve mě probouzel spoustu emocí, nutil mě zamýšlet se a uvažovat v úplně jiných rovinách, The Plan mi nenenabídl nic víc, než pár dobrých triků. Trochu mě mrzí, že se tvůrci tak výjímečného sci-fi nechali strhnout a neřídili se starým dobrým příslovím, že v nejlepším se má přestat. Přesto dávám 4* a bez mučení se přiznávám, že nejsem objektivní a jednu hvězdu dávám za možnost ještě jednou vidět Triciu Helfer jen ve spoďárech :o)(6.2.2010)

Takovej souhrn, kterej nic novýho nepřinesl. No něco maličko jo, ale nebylo to moc dobrý. Bratr Cavil je dobrej, pokud se na něho nemusíte dívat většinu filmu. Ten jeho záporáckej ksicht mi pak už lezl na nervy. Všechny hlavní postavy ze seriálu tam sice jsou, ale asi to jsou jenom nepoužité záběry. Tady hrajou spíš Cyloni... A můj oblíbenej Baltar skoro vůbec...(17.3.2010)

• filmmovier

Můj poslední večer s Battlestar Galacticou, seriálem, který mě nikdy nechytil tak, jak jsem čekal. Každopádně se všechny čtyři série držel na hezkých 80% (zhruba) a na tenhle seriál, který se měl na počáteční událost seriálu podívat očima Cylonů jsem se dost těšil, ale výsledek byl v rámci seriálu přímo strašlivý. Zápletka o ničem, postavy nezajímavé, většina z nich už ani nic nehraje, nijak mě nebralo, to, co se tam děje a Olmos si taky asi moc nezarežíroval... A to opomíjím to, že by tenhle příběh byl slabý i v rámci seriálu, nejenom jako bonus, podle mě zbytečný. Holt si myslím, že v tomhle filmu je všechno špatně, nic nefunguje jak má. Zase na druhou stranu to mohlo být mnohem horší, takže mi těch 40% přijde jako celkem adekvátní číslo, i když ani neumím pořádně vysvětlit proč, prostě mě to nebavilo. Vysvětlím to tak: Plán je pro BSG něco jako Legenda o Strážcích pro Babylon 5. Problém je v tom, že B5 je mnohem, mnohem kvalitnější, Pokud jde o mě, já se s tímhle filozofickým seriálem rozloučil včera Břitvou.(24.1.2015)

Sice slabší než ostatní filmy a zejména seriál, ovšem jako po roce puštěný doplněk BSG univerza funguje jako nakopávač k tomu pustit si seriál po druhé. BSG je velice výjimečný seriál navzdory TV formátu v kombinaci se scifi tématikou (ano ostatním seriálům jako Star Trek či Star Gate se opravdu musím smát zvláště když tyto nepoužité záběry z prvních dvou sezón s přehledem smetou zmíněnou konkurenci) jde o skutečně kvalitní podívanou se solidními herci, velmi dobrým příběhem a nezaměnitelnou hudbou. BSG je seriál neskutečně živočišný, myšlenkově bohatý a příběhově epický, škoda že The Plan neposouvá toto dílo nikam dále spíše naopak odděleně působí relativně chudě a jako reklamu na BSG se doporučit nedá.(25.7.2010)

Za nijakých okolností nepozerať bez znalosti seriálu, najlepšie všetkých 4 sérií, pretože vám to kvalitne všetko vyspoileruje. Inak je to len podivná kôpka scénok zo seriálu trochu inak, z iného uhla. Kdesi som čítala, že vrhne na udalosti úplne nové svetlo, až dostanete chuť pozrieť si celú BSG odznovu, pričom sa na ňu budete dívať inak. No neviem, nejako som nezachytila ten podtón, max. línia s Boomer sa ako-tak objasnila, ale ostatné boli len zlepence. Iba pre skalných fans.(25.10.2009)