Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

(více)

Recenze (93)

H34D 

všechny recenze uživatele

Již startovní pozice pro The Plan byla dost pošramocená, protože seriál jako takový skončil velice pěkně a uceleně, tudíž opětovně se hnípat v nějakých detailech by mělo smysl jedině, pokud by to událostem dalo zcela nový a nečekaný rozměr, nebo pokud by ona druhá perspektiva byla propracovanější a peprnější... Což není. The Plan se omezuje na triviální vysvětlivky z pozadí, trošku Cylony polidšťuje a nenápadně hlásá, že láska přenáší nejen hory, ale i mechanická srdce... Takže takhle, prosím, ne, chybí atmosféra, chybí nápaditější děj a chybí označení, že se jedná pouze o bonusový materiál. 5/10 ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Za pomoci vystříhaných scén z prvních dvou sérií, a při vědomí toho, co se seriáloví nadšenci mezitím dověděli, dává sám velký Bill Adama dohromady novou perspektivu některých klíčových událostí Cylonského úsilí o vyhlazení lidských otrokářů. Bohužel se mu to ale příliš nedaří, protože už je tak nějak dávno po všem, a víc než co jiného působí tenhle pomník Cavilovy bezbřehé nenávisti k lidem (a potažmo Final Five) jen jako pokus tvůrců BSG trochu uspokojit poměrně značně rozčarované diváky tvrzením, že se ve čtvrté sérii nezbláznili, ale měli to tak vlastně od začátku naplánované... čemuž úplně nekoresponduje třeba vyjádření Katee Sackhoff k závěru role Starbuck, takže prostě smůla, hoši, my váš perník stejně nežerem;) Ale nezajímavé to určitě není, a některé scény jsou při znalosti "budoucích" událostí skutečně hezky štiplavé. Rozhodně bych si ale pro ideové završení ságy lidsko-cylonského konfliktu představoval trošku onačejší náplň. Sice bych rád dal trochu víc, ale zůstanu na 60%. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

To nejlepší z prvních dvou sérií obráceno naruby pohledem sérií finálních. Admirál Adama si na režisérské i velitelské stoličce bere jeden náročný úkol za druhým a právě díky této odvaze, nezaměnitelné atmosféře a neutuchajícímu Bearovu soundtracku z toho vychází krásný finální střípek doplňující jedno z posledních prázdných míst monumentální mozaiky. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Teda, tohle bylo o dost jiné než seriál. Asi o polovinu horší efekty (věčná to škoda při scéně zničení kolonií, která jinak mohla být to nejpůsobivější, co The Plan nabízí) a asi tak třikrát nekorektnější. Ale taky dost zbrklé, nesourodé a neobjasňující. Vlastně mi to více otázek přidělalo než odpovědělo, ale to byl asi úmysl. K poutavosti seriálu má Plan daleko, ale i přesto má svojí úroveň. Tenhle film na mě působí jen jako bonus pro fanoušky, kterýžto jako takový oceňuji. Rád jsem se zase setkal se starými známými tvářemi, ale o moc víc to nenabízí, snad jen na začátku. Je to prostě takový "thunderback", jestli mi rozumíte. Něco jako kdyby děj StarGate SG-1 natočili z pohledu týmu SG-2, což jsem si dycky říkal, že by mohlo být vtipné. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Battlestar Galactica se na 111 minut vrací mezi fanoušky, aby je sám velký Edward James Olmos provedl skrze vystřižené scény z prvních dvou sezon a pár dalších poznámek pod čarou jinak obrovského a zajímavého světa. Bohužel The Plan měl ukázat konec dvanácti kolonií z pohledu Cylonů, ale to filmu vydrží jen pár minut a pak už sledujeme "jen" velkou improvizaci cylonů a nic moc neříkající děj. Pocit "neuceleného" a nekomplexního snímku tu je a zůstane, ale je to pochopitelné. To by se dalo prominout, kdyby informačně přinesl děj a nastolené situace něco objevného, nového, hodně zajímavého, ale k tomu nedojde a já jako fanoušek velkého světa výjimečného seriálu zůstanu velmi chladný a k tomuto sestříhanému Plánů se už stěží někdy vrátím... Dovětek k začátku jedné velké ságy aneb jak Cyloni měli plán, co nevyšel:) ()

Galerie (112)

Reklama

Reklama