Battlestar Galactica: Plán

Battlestar Galactica: The Plan

Plan, The

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2009, 111 min

BSG je těžce návyková a tak jsem za každý přídavek velmi vděčný, i když toho The Plan příliš nenabízí. Znovu opakuje některé viděné scény a často jen doplňuje detaily z pohledu Cylonů. Je to další krůček k dokonalému pochopení komplexního světa BSG ,přibližuje plán a motivaci Cylonů k vyhlazení lidstva, ale žádného extra šokujícího odhalení se nedočkáme. Na druhou stranu je krásné vidět, jak se Cylonům plán hroutí pod rukama a Bratr Cavil utápí žal ze selhání v chlastu:)(31.5.2011)

• Bagr_007

Už když proběhla první informace o tomto projektu, tak jsem nejevil ani známku nadšení a cítil silné rozpaky a zklamání nad tím, že geniální seriál bude po svém ukončení ještě jednou vytáhnut, aby odvyprávěl příběh, který vlastně nikoho nezajímá. A bohužel se mé zlé předtuchy naplnili. Děj vyprávěný ze strany Cylonů je nudný, nedokáže překvapit a neřekne nám vůbec nic co by stálo za skoro dvě hodiny vašeho života. A i když se dočkáme pár nových záběrů z úvodního vyhlazení lidstva, tak nečekejte ani zdaleka tak parádní podívanou jako v Razoru, celá akce je totiž tak nudná a opatřená tak špatnými triky, že si ji užije skutečně málokdo. Asi pětinu filmu zabírají záběry ze seriálu, které působí jako pěst na oko, protože na nich jako na jediných není vidět levnost a zároveň jako by vůbec nepasovali mezi zbytek. Navíc tvůrci nezapomněli ani na nás nevěřící a rozhodli se ve jménu boha vykreslit Jedničky jako zlé ateisty. Smutné.(24.10.2009)

Takovej souhrn, kterej nic novýho nepřinesl. No něco maličko jo, ale nebylo to moc dobrý. Bratr Cavil je dobrej, pokud se na něho nemusíte dívat většinu filmu. Ten jeho záporáckej ksicht mi pak už lezl na nervy. Všechny hlavní postavy ze seriálu tam sice jsou, ale asi to jsou jenom nepoužité záběry. Tady hrajou spíš Cyloni... A můj oblíbenej Baltar skoro vůbec...(17.3.2010)

• Honzíno

The Plan bylo to nejhorší z univerza novodobé Battlestar, co jsem viděl (už jsem viděl vše - včetně webizod, The Plan jako poslední) a navíc mám nový seriál hodně rád. Vystřižené scény, na ně napasovaný děj - neděj. I když má Dean Stockwell obrovské charizma a nesleze z plátna, tak je na něj hodina a třičtvrtě moc a nemá v podstatě co hrát, což bohužel není jeho chyba. Za pochvali stojí akorát tradičně výborná hudba, zvuk a atmosféra. Zbytečné, skoro nekoukatelné.(23.10.2012)

• H34D

Již startovní pozice pro The Plan byla dost pošramocená, protože seriál jako takový skončil velice pěkně a uceleně, tudíž opětovně se hnípat v nějakých detailech by mělo smysl jedině, pokud by to událostem dalo zcela nový a nečekaný rozměr, nebo pokud by ona druhá perspektiva byla propracovanější a peprnější... Což není. The Plan se omezuje na triviální vysvětlivky z pozadí, trošku Cylony polidšťuje a nenápadně hlásá, že láska přenáší nejen hory, ale i mechanická srdce... Takže takhle, prosím, ne, chybí atmosféra, chybí nápaditější děj a chybí označení, že se jedná pouze o bonusový materiál. 5/10(23.1.2010)