Jedna ze zdařilých televizních her, která bez trapných berliček a zjednotušení dokáže popsat atmosféru doby, která vedla k nastolení diktatury. Vlna nacionalistu, pomstychtivosti a konjunkturalismu úspěšně likvidovala nejenom právní řád a právní vědomí. Velmi dobrý herecký výkon Viktora Preisse. Celkový dojem: 85 %.(14.6.2006)

90% tvoří úvahy dr. Reslera při rozhodování zda obhajobu přijmout anebo nepřijmout, 10% reálné úkony obhajoby. Já bych viděl raději ten poměr obráceně. Je to jistě cenný historický materiál, ale tvůrci se neměli spokojit jen s deníkem, a jít trochu do historických pramenů, aby podali ucelenější obraz. Takhle je to chvílemi trochu nuda a promarněný čas. Skvělá volba herce pro postavu K.H.Franka. Byl jako živý.(11.4.2014)

Skoro krátkometrážní film, ale tím více dokáže upoutat. Nadprůměrné herecké výkony rovněž přispívají ke kvalitní podívané. Český národ by potřeboval více filmů z období Protektorátu a první poválečných let, třebaže jenom televizních... Život advokáta Reslera byl opravdu víc než pozoruhodný, dostal se do nezáviděníhodné pozice, ze které nebylo úniku. Přesto se situace zhostil na výbornou a zachoval si čisté svědomí.(11.5.2013)

Při práci na zahradě jsem si dal intelektuální úkol: podívat se na nějaký český film z posledních 40 let způsobem od začátku do konce. Pak jsem si vybral film: kratší, slibující decentnost, přehlednost až průhlednost, bez kouzel a magie, nikoli ze života mladistvých či potřebných, hysterek či úchylů. Žádnou komedii s pikantními narážkami na četníky, bolševiky a Sovětský svaz. A teď se zdá, že jsem zvolil dobře, a že postupuji do dalšího kola, tj. podívám se (časem) ještě na nějaký jiný český film posledních let.(5.11.2015)

Z celého procesu slyšíme pouze závěrečnou řeč. Inscenace nám odhaluje smýšlení jednotlivých protagonistů procesu s Frankem. Je hrozné, že člověk, který se jen snažil dělat svoji práci co nejlépe byl národem zavržen a vhozen do stejného pytle s nacistyckými zločinci. Inscenace plná výborných herců, postavena na jejich herectví. Viktor Preiss je jako vždy výborný.(8.5.2006)