90% tvoří úvahy dr. Reslera při rozhodování zda obhajobu přijmout anebo nepřijmout, 10% reálné úkony obhajoby. Já bych viděl raději ten poměr obráceně. Je to jistě cenný historický materiál, ale tvůrci se neměli spokojit jen s deníkem, a jít trochu do historických pramenů, aby podali ucelenější obraz. Takhle je to chvílemi trochu nuda a promarněný čas. Skvělá volba herce pro postavu K.H.Franka. Byl jako živý.(11.4.2014)

Z celého procesu slyšíme pouze závěrečnou řeč. Inscenace nám odhaluje smýšlení jednotlivých protagonistů procesu s Frankem. Je hrozné, že člověk, který se jen snažil dělat svoji práci co nejlépe byl národem zavržen a vhozen do stejného pytle s nacistyckými zločinci. Inscenace plná výborných herců, postavena na jejich herectví. Viktor Preiss je jako vždy výborný.(8.5.2006)

Precizně zpracovaný snímek, téměř dokument o procesů nepřítelem č. 1 pro český národ. Skvělá studie o svědomí advokáta, který jde do předem prohraného boje. Z tohoto hlediska hodně nadčasový snímek. Advokát, který obhajuje předem odsouzeného lumpa, to bude mít vždy těžké. Na druhé straně jsme dnes svědky případů, kdy řada advokátu obhajuje předem osvobozené lumpy, většinou z nejvyšší politické a finanční sféry, protože mají styky a peníze. Chudáci advokáti.(25.4.2012)

Brilantně zahraná sonda do našich dušiček. Vůdce, kterého nenávidíme, v bezpečí domova pomlouváme. Čím více jej pomlouváme a bojíme se to říci navenek, tím silněji jej nenávidíme. Když přijde čas jeho pádu, chvátáme, abychom byli mezi prvními, kteří si do něj kopnou a plivnou na něj. A ještě hůře snášíme, když se padlého vůdce snaží někdo hájit slovy, která jsme my ve své zbabělosti halasně venku vykřikovali v době jeho vlády.(9.1.2013)

Škoda, že se nepodařilo vyvarovat se některým neduhům TV filmů. Předloha je výtečná, ale šlo z ní vytřískat víc - na dramatičnosti by určitě přidala delší pasáž z jednání v soudní síni. Ale chápu, že tvůrcům šlo především o znázornění vnitřních rozporů v duši i mozku dr. Reslera. Technická i řemeslná stránka by si také zasloužila lepší úroveň (např. při rozhovoru v restauraci je vidět v záběru horní mikrofon). Hutná atmosféra a vynikající herectví především V. Preisse (Kodet s Langmajerem hned za ním) se ale nakonec přece jen postará o nadprůměrný zážitek.(13.11.2011)