• gudaulin
  ****

  Jedna ze zdařilých televizních her, která bez trapných berliček a zjednotušení dokáže popsat atmosféru doby, která vedla k nastolení diktatury. Vlna nacionalistu, pomstychtivosti a konjunkturalismu úspěšně likvidovala nejenom právní řád a právní vědomí. Velmi dobrý herecký výkon Viktora Preisse. Celkový dojem: 85 %.(14.6.2006)

 • insurgentes
  ***

  90% tvoří úvahy dr. Reslera při rozhodování zda obhajobu přijmout anebo nepřijmout, 10% reálné úkony obhajoby. Já bych viděl raději ten poměr obráceně. Je to jistě cenný historický materiál, ale tvůrci se neměli spokojit jen s deníkem, a jít trochu do historických pramenů, aby podali ucelenější obraz. Takhle je to chvílemi trochu nuda a promarněný čas. Skvělá volba herce pro postavu K.H.Franka. Byl jako živý.(11.4.2014)

 • lucascus
  ****

  Skoro krátkometrážní film, ale tím více dokáže upoutat. Nadprůměrné herecké výkony rovněž přispívají ke kvalitní podívané. Český národ by potřeboval více filmů z období Protektorátu a první poválečných let, třebaže jenom televizních... Život advokáta Reslera byl opravdu víc než pozoruhodný, dostal se do nezáviděníhodné pozice, ze které nebylo úniku. Přesto se situace zhostil na výbornou a zachoval si čisté svědomí.(11.5.2013)

 • radektejkal
  ****

  Při práci na zahradě jsem si dal intelektuální úkol: podívat se na nějaký český film z posledních 40 let způsobem od začátku do konce. Pak jsem si vybral film: kratší, slibující decentnost, přehlednost až průhlednost, bez kouzel a magie, nikoli ze života mladistvých či potřebných, hysterek či úchylů. Žádnou komedii s pikantními narážkami na četníky, bolševiky a Sovětský svaz. A teď se zdá, že jsem zvolil dobře, a že postupuji do dalšího kola, tj. podívám se (časem) ještě na nějaký jiný český film posledních let.(5.11.2015)

 • Mgb21
  ****

  Z celého procesu slyšíme pouze závěrečnou řeč. Inscenace nám odhaluje smýšlení jednotlivých protagonistů procesu s Frankem. Je hrozné, že člověk, který se jen snažil dělat svoji práci co nejlépe byl národem zavržen a vhozen do stejného pytle s nacistyckými zločinci. Inscenace plná výborných herců, postavena na jejich herectví. Viktor Preiss je jako vždy výborný.(8.5.2006)