V hlavní roli Oldřich Nový

Komedie / Hudební

Československo, 1980, 87 min

Vladimír Čech

Oldřich Nový (a.z.), Josef Bláha, Jiří Kodet, Jindra Bartošová, Jan Přeučil, Evelyna Steimarová, Pavel Zedníček, Karel Augusta, Václav Vydra nejml., Jitka Nováková, Karel Hábl, Zuzana Schulzová, Elena Strupková, Eugen Jegorov, Eva Svobodová, Naďa Konvalinková, Vít Pešina, Eva Pilarová, Karel Gott, Jiří Korn, Ljuba Hermanová, Jiřina Bohdalová, František Filipovský, Raoul Schránil, Vítězslav Jirsák, Bohuslav Ličman, Svatopluk Beneš, Nelly Gaierová, Karel Vlach, Jiřina Steimarová, Ela Šárková, Jaromír Kučera, Františka Zemanová, Miloš Kopecký, Libuše Vojáčková, Zdeněk Dítě, Jan Hrušínský, Zita Kabátová, Olga Blechová-Matušková, Waldemar Matuška, Yvetta Simonová, Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bílá, Václav Sloup, Ferdinand Havlík, Veronika Borovcová, Lenka Kořínková, Jan Kuželka, Jaroslav Mareš, Vladimír Navrátil, Josef Střecha, Miloslav Šindler, Aja Farkačová, Bobina Staňková, Jana Pragerová, Jitka Havlíčková, Miroslav Plzák, Milan Duchek, Karel Hovorka st., Martin Učík, Daniela Vacková, Vlasta Žehrová, Václav Buben, Věra Janoušková, Jaroslav Folprecht, Rudolf Smolík, František Sojka, Jaroslav Veselý, Rudolf Šnajdr, Zdeněk Šedivý, Jan Kotva, Zdeněk Skalický, Jindřich Hrdý, Zdeněk Srstka, Slávka Hamouzová, Jan Svatoš
  • Adam Bernau

Při první reklamě jsem to vypnul. Záměr dobrý, ale vyšla z toho po všech stránkách mizerná zbytečnost. Kdyby to točil Suchý (který měl původně film režírovat), možná by to bylo i hezké, ale ani tomu moc nevěřím.(19.2.2011)

• Marthos

Největší filmová zvrhlost v dějinách české kinematografie. Pocta se mění v tragédii a využívá k tomu kalibr nejtěžšího socialistického ražení. Scénář bez scénáře, jalový humor, šampaňské v umělohmotných kbelících, nahá dívčí pozadí a v hlavních rolích Bláha, Augusta, Přeučil, Vydra, Gott & spol. Slavnostní večer? Obyčejná estráda husákovského věku. Oldřich Nový, tehdy už vážně nemocný herec, se však od podobných projektů úzkostlivě distancoval. Více než výmluvný je postesk osobnímu tajemníkovi Miloši Janouškovi: "Milý Miloši, Vy jste svědek, že jsem marně protestoval, aby se tento film točil – a tenhle titul nám oběma jde na nervy – a přece se točí“. Zavírám oči a naneshledanou.(5.12.2008)

• NinadeL

A nejhorší na tom všem je úprava Dívky v modrém pro Mistrův hlas. Naštěstí se našlo alespoň místo pro Důvod k rozvodu (a v něm pro dvě scénky s Anny), ačkoli koncept ukázek "cokoli z let 1936-1949", to taky není dvakrát grunt. Pocta Oldřichu Novému v prostorách bývalého Nového divadla bez ON a za pomoci "nenucené situační" komiky v hlavní roli s Bláhou, Augustou, Kodetem a Zedníčkem, to si skutečně FSB mohlo odpustit. Stejně jako Schránilův dabing a hlavní dívčí roli pro Jindru Bartošovou.(17.2.2009)

• Peabody

Jak zde již jiní řekli, jádrem pudla je Vladimír Čech - jeden z nejprodejnějších (čímž se netajil ani před mladými zájemci o film) režisérů ("Mám mladou milenku, potřebuju prachy, natočím za ně cokoli) tady převzal film, který mnozí odmítli, protože všichni věděli, že by ho měl dělat a vymyslel ho pan Suchý, ale podepsal = nesměl. Pan Čech tedy nebyl žádný Vojtěch Trapl a někteří možná další, kteří to sna dmysleli poměrně upřímně. Film mu byl zcela cizí, odflákl ho jak se dalo, šlo jen o honorář. Škoda, tohle si Oldřich Nový opravdu nezasloužil. Vyhněte se obloukem a nakoukejte dnes snadno dstupné originály, stojí většinou za to.(18.12.2013)

• Bart

Když se připravoval tento film, počítalo se samozřejmě s účastí Oldřicha Nového v titulní roli. Jeden z hlavních představitelů Jiří Suchý se ale nesměl objevit před kamerou a tak od projektu ustoupil i režisér Rudolf Adler. Vladimír Čech, který natáčení převzal, nepozval před kameru ani samotného Oldřicha Nového a film natočil ledabyle a s nezájmem. Vznikla tak slepenina ubohého příběhu a ukázek z filmů Oldřicha Nového.(13.3.2006)

• - Když se připravoval tento film, počítalo se samozřejmě s účastí Oldřicha Nového v titulní roli. Jeden z hlavních představitelů, Jiří Suchý, se ale nesměl objevit před kamerou, a tak od projektu ustoupil i režisér Rudolf Adler. Vladimír Čech, který natáčení převzal, nepozval před kameru ani samotného Oldřicha Nového a film natočil v podobě, jak ho známe. Vznikla tak slepenina příběhu a ukázek z filmů Oldřicha Nového. (Willy Kufalt)