Strait Jacket

Animovaný / Fantasy / Horor

Japonsko, 2007, 3x26 min

Šindži Uširo

• Subjektiv

Na konci 19.století do světa vtrhla magie a nutno říct, že z diváckého hlediska se jí to moc nepovedlo. Sem tam se z nějakého človíčka stane démon, ale máme tu Bojové Mágy, kteří tyto démony kosí. Magické útoky a půlené anonymní postavy jsou slabou náhražkou za propracované charaktery a rozvětvenou epiku. *, a i ta velmi těsně.(1.10.2008)

Vzhledem k docela nízkému zdejšímu hodnocení, jsem neočekával nějak záživné anime. Viděl jsem ho v celku, nikoliv rozděleného do tří dílů, ale to je jenom detail. Každopádně i ten anglický dabing mi doslova rval uši – hlavně ten písklavý hlásek brýlaté hrdinky – tak jsem si raději zapnul titulky, jinak bych z toho asi nic neměl. Město Tristan bylo docela pěkně udělané a souboje mezi démonickými monstry a Tactical Sorcerists – něco mezi Krotiteli duchů a Strážci vesmíru (myslím efektově). Nějak zvlášť okouzlující zápletka však měla celkem slušnou atmosféru, nechybí spousta destrukcí a akčních pasáží – takže za mě takový ušmudlaný průměr – slabých 50%(9.4.2018)