Jaromír Nohavica zpívá a provází koncertem, na který pozval své přátele a kolegy, jejichž umělecká kariéra se váže k městu Ostrava. Buty, Věra Špinarová, Marie Rottrová, Kryštof, Citron, Pavel Novák, Rock and Roll Band Marcela Woodmana, Jaroslav Wykrent, Hana Buštíková a mnozí další se sešli na jednom pódiu, aby Ostravě - a prostřednictvím záznamu i zbytku republiky - připomněli její dávnou hudební minulost i žhavou současnost. Vychutnejte si vystoupení, které se obejde bez okázalosti, playbacku a prázdných efektů. (oficiální text distributora)

petaspur

Ostravaci, pod vedením republikového mistra ve scrablu, předvedli koncert napříč žánry, prošpikovaný hudební historií Ostravy a vzpomínkovými videoklipy (při "Jednou se mi vrátíš" se mi vždy zježí všech sedm chlupů na zádech). Nebýt častého přechodu do mnou nenáviděného dechovkového rytmu, tak by maximálnímu hodnocení nestálo nic v cestě. ()

igi B.

Jojo, Nohavica to se svyma Ostravakama >umi< . . . To ovšem myslím tak trochu jizlivě. Velký Jarek sice rozhýbe své stádo, které však v důsledku ani nechápe potměšilost jeho čutalistického šlágru... Svatá prostoto! Tak hlavně že je noha v nohavici... :-/ . . . Celá tahle taškařice s ostravskými vykopávkami pak je ve své podstatě - tak jako všechny podobné >multižánrové< výplody za každou cenu - až trošku směšná, přičemž samozřejmě neupírám nikomu právo na život a byznys je byznys, že... Mojí >kulturou< ovšem tyhle podbízívé megaakce nejsou a z Nohavici jako takového je mi už dávno zle. Proto ta jedna hvězdička za zcela rutinní televizní záznam. A nespasí to ani ty "Buty", kterým nakonec staré dobré bigbítové aranže slušely víc, než tenhle jejich momentálně >ajnkeslbuťácký< přednes... - - - - - (Poprvé viděno 5.10.2008 na ČT2, komentář zde jako třetí - 5.10.2008) ()

sud

Tu vystoupí zajímavý interpet, tu zase nezajímavý. Celkově stejně ale koncert, který plně docení nejspíš jen Ostraváci, nebo ti, kteří mají k tomuto regionu blízko. Já tudíž nehodnotím. ()

Gwaihir

Tak já jsem tenhle záznam viděl už dvakrát. Podruhé jsem se díval právě proto, že těch, kteří jsou někým nazýváni vykopávkami, si z hudebního hlediska velmi vážím. A to nejsem ani stejná generace, ani nejsem z Ostravy. Stopáž mohla být opravdu klidně dvouhodinová a mohlo zaznít více krásných písní. 70% ()