Ahoj, Ostravo! (koncert)

Hudební / Dokumentární

Česko, 2004, 58 min

Roman Motyčka
  • sud

Tu vystoupí zajímavý interpet, tu zase nezajímavý. Celkově stejně ale koncert, který plně docení nejspíš jen Ostraváci, nebo ti, kteří mají k tomuto regionu blízko. Já tudíž nehodnotím.(26.11.2008)

• igi B.

Jojo, Nohavica to se svyma Ostravakama >umi< . . . To ovšem myslím tak trochu jizlivě. Velký Jarek sice rozhýbe své stádo, které však v důsledku ani nechápe potměšilost jeho čutalistického šlágru... Svatá prostoto! Tak hlavně že je noha v nohavici... :-/ . . . Celá tahle taškařice s ostravskými vykopávkami pak je ve své podstatě - tak jako všechny podobné >multižánrové< výplody za každou cenu - až trošku směšná, přičemž samozřejmě neupírám nikomu právo na život a byznys je byznys, že... Mojí >kulturou< ovšem tyhle podbízívé megaakce nejsou a z Nohavici jako takového je mi už dávno zle. Proto ta jedna hvězdička za zcela rutinní televizní záznam. A nespasí to ani ty "Buty", kterým nakonec staré dobré bigbítové aranže slušely víc, než tenhle jejich momentálně >ajnkeslbuťácký< přednes... - - - - - (Poprvé viděno 5.10.2008 na ČT2, komentář zde jako třetí - 5.10.2008)(5.10.2008)

Tak já jsem tenhle záznam viděl už dvakrát. Podruhé jsem se díval právě proto, že těch, kteří jsou někým nazýváni vykopávkami, si z hudebního hlediska velmi vážím. A to nejsem ani stejná generace, ani nejsem z Ostravy. Stopáž mohla být opravdu klidně dvouhodinová a mohlo zaznít více krásných písní. 70%(7.10.2008)

Nesjem nijak zvláštní fanoušek Ostravy, ale tohle se (zejména Nohavicovi) opravdu povedlo.(21.1.2012)

Ostravaci, pod vedením republikového mistra ve scrablu, předvedli koncert napříč žánry, prošpikovaný hudební historií Ostravy a vzpomínkovými videoklipy (při "Jednou se mi vrátíš" se mi vždy zježí všech sedm chlupů na zádech). Nebýt častého přechodu do mnou nenáviděného dechovkového rytmu, tak by maximálnímu hodnocení nestálo nic v cestě.(3.7.2009)