Jízda do pekel 2

Pekelná jazda 2

Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 87 min

• Rodriguez

Když jsem v roce 2011 viděl pokračování velmi slušného počinu Jízda do pekel, byl sem nadšený. Běsnící řidič tiráku opět v akci, to bude pecka! Bohužel přišlo velmi hořké zklamání a comeback se nedostavil. Škoda! 20% *** Po dostaveníčku trojky sem opět usedl k tv a dal sem si kompletní trilogii od znova (9.8.2014), abych nasál tu pravou atmosféru. Musím uznat, že něco málo kvalit sem tam přibral, ale je hodně znát, že film je pouze pro domácí videofily. A konec je opět nečekaným zvrat(k)em ve filmovém průmyslu (hrozné klišé)!!! 40%(9.8.2014)

Pokračování je mnohem povedenější než první díl aspoň co se do propracování děje a drsnosti. Tentokrát jedou do Vegas dva páry či přesněji jednoho naberou cestou, porouchá se auto kdesi v poušti a tak jdou k baráku, který vypadá jako dlouho opuštěný a najdou tam jiný auto zachovalý a pojízdní, a tak si ho půjčí s tím, že ho hned vrátí jak si seženou jiný a pro jistotu nechají tel. číslo na vratech , aby majitel věděl kdo ho má. Jenže majitel je Rusty Nail a vidí je. Nejdřív v hospodě unese jednoho maníka a pak ostatní vydírá po jedné chce, aby si uřízla prst, protože ho před tím na něj ukazovala. Trojici nenapadne nic jiného než jet do krematoria či patologie a uříznout tam prst mrtvole (poněkud mě překvapilo jak věděli hned kam mají jet, když byli daleko od domova) Rusty hned ví , že prst není pravý jelikož je nejspíš viděl (jak mohl být na x místech nechápu). Pak donutí druhého kluka udělat ze sebe šlapku a jít mezi lůzu téměř na jistou smrt samozřejmě se pohádají s holkami jelikož on to udělat nechce ,ale jedna z dívek ho donutí. A tak má Rusty dalšího . Pak si počká na holky a zmasakruje je náklaďákem (aspoň si myslí, že je po obou) A začne hrát drsnou hru kostky s kluky, hodně drsné. Když pak zbylá dívka se s Rustym vypořádá je tu velká nelogičnost vše se odehrává v noci ona sedna do náklaďáku a jede od Rustyho baráku pryč, ale Rusty je kupodivu na střeše vzápětí prší (na tom by nic nebylo divného), ale další střih a je tu ráno a ona s chodí Rustyho i s autem ze srázu jenže? Vzápětí za ní přibelhá její přítel, který zůstal ve vleku u baráku a ten je taky v povzdálí vidět. Není mě jasné kde teda jezdila, že je neustále u baráku (že by dokola? Ale to by musela hodně dlouho jezdit i s Rustym, takhle rychle úsvit nemůže přijít) tohle mě přijde nedomyšlený. A mimochodem za světla není po dešti ani památka všude je azuro. Ten ironický konec byl jasný, přece musí zůstat možnost pokračování.(12.3.2009)

• peter12

Veľmi slabučké.Bolo tam par krát pokus o atmosféru ale bez nejakého vážnejšieho úspechu.Tento film je strašne predvídateľný,pať minút predtým už viete čo sa tam stane a akou cestou sa bude uberať.Ta hra s kockami bola dobrá ale to mučenie dosť jemné ale okrem tej tyči,to bolo najefektnejšie z celého filmu.A toho piersingového debila by som zabil aj ja,inač ma sral.Mužské obsadenie nebolo moc sympatické,ale vyvážilo to príjemné ženské herecké duo.Filmová jednohubka na jedno pozretie.(20.3.2014)

To už je fakt pešek – vždycky, když se nějaké skupince lidí jak rozbije auto, je to jak na sviňu v místech, kde jsou jen skály, nic a nějakej ten psychopat. Jízda do pekla 2 ztrácí oproti jedničce na hereckých kvalitách a originalitě děje, což se snaží dohnat přitvrzením v brutálnosti a surovosti scén. Vzájemný souboj Dahl vs. Morneau sice vyhrává prvně jmenovaný jen o pár bodů, ale natočení trojky už by vážně mohla být jízda do filmových pekel.(8.3.2011)

• Viktooorka

!!!VAROVÁNÍ!!! komentář se stává spoilerem!!! pokud nechceš vědět něco, co by ti zkazilo film, dále nečti!! je tu zase ta ohraná písnička.. mladí lidé.. jedou do nějakého města (tady do Vegas) a co se nestane?? rozbije se auto.. tentokrát vinnou holky, která nemá ani páru, že by se měl kontrolovat olej a co víc.. dokonce ho doplňovat ;) motor kaput :) tak jdou pouští hledat záchranu.. narazí na opuštěný dům, kde hodně dlouho nikdo nebyl.. ale ve stodole je auto, v docela zachovaným stavu i s klíčky.. no dobrá beru.. a tím to všechno začalo.. ten dům a auto patří no komu asi?? :-D když vezmu stranou tenhle nepravděpodobný a nudný začátek.. tak prostředek filmu byl zajímavější... styl mučení a úkoly co po nich chtěl.. to už bylo nápaditější.. ale opět.. dost drastický.. proč sakra ve všech filmek fikají prsty?? a vrchol mýho blaha nastal až, když hráli hru.. takovýhle kosty bych nepřála nikomu.. za tenhle nápad... neřadím film do odpadu ;) ale co čert nechtěl.. konec mě zklamal.. BOŽE.. jak se to lidi snažíte přežít.. když už jednou máte převahu a vraždící monstrum leží na zemi.. vy držíte lopatu.. a mlátíte do něho... i když jsi ženská.. tak snad máš nějakou sílu a pud sebezáchovy... pár ranami ho nevyřadíš ze hry... já bych do něj mlátila hlava nehlava.. a dokud bych neviděla hodně krve nepřestala bych.. a jak je to u těhle zabijáků jasný.. ty jentak neumírají... v tu chvíli bych snad použila lopatu jako rýč a s jeho hlavou bych si zahrála fotbal :-D jsem nechutná já vím.. ale tak by ty filmy aspoň byli zajímavý... a úplnej konec všech konců.. to už radši nebudu komentovat... horší konec bych snad nevymyslela ani já ;) sečteno podtrženo... film je slabší podpůměr.. no.. tak jsem napsala co jsem chtěla.. a teď můžu v klidu spát :)(27.4.2009)

• - Natáčení probíhalo v Britské Kolumbii ve městech Cache Creek a Kamloop a v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Přestože tomu snímek nenasvědčuje, poušť byla ve skutečnosti studená a celý štáb musel pracovat v mokru a zimě. (camper)