Komentáře uživatelů k filmu (156)

 • Qasa
  ****

  Obsah včetně závěru: Hubert Hrabě, žižkovský frajer, se živí sháněním falešných svědků, přiživováním se na svatbách, spolupracuje se soukromým detektivem na šmírování nevěrné manželky ... Zakládá si na tom, že má čistý rejstřík, marně ho honí detektiv, který mu chce něco přišít. Hubert na něj navlékne boudu, detektiv místo penězokazů zatkne ředitele banky a Hubert se směje.(3.12.2008)

 • Gemini
  ****

  ...aneb jak sympatický žižkovský podvodníček s prvorepublikovou policií a strázněmi života chytrostí a vtipem bojoval. Pohodová komedie s pohodovým Karlem Heřmánkem v hlavní roli, Lubomírem Lipským coby "schizofrenním" takykamarádem a skvělou dvojkou Zedníček - Kozderková:) A opomenout pana komisaře Mourka, který je dobrák, ale svině, to bych zasloužil, aby si mě podala Černá Ruka:))(15.5.2003)

 • Malarkey
  ****

  Bude Vám stačit, když film zhodnotím jednou větou? ..."Nějakej strašnickej pochcánek nebude buzerovat žižkovskýho granda"... Ono to totiž mluví za vše, protože film Fešák Hubert mi byl nabídnut jiným fešákem, který má s Hubertem společné dvě věci, domovinu, tedy Žižkov a fešáctví, na které kdejaký chlap rozhodně nemá a v dnešní době galantní fešáctví už je trošičku passé, bohužel.(9.11.2009)

 • Djkoma
  ***

  Fešáku Fešáku.... Karel Heřmánek v ještě kvalitních letech svého života, kdy tvořil slušné filmy. Celá plejáda naších herců. Škoda, že se dneska nerodí tak prosté filmy s takovým obsazeníma každý chce spoustu peněz.(5.1.2006)

 • gouryella
  ****

  Prijemne odlehcena komedie z obdobi prvni republiky s opet dokonalym Karkem Hermankem, kteremu tento typ roli vyslovene sedne.(8.8.2002)

 • Radek99
  ****

  Vynikající starosvětsky laděná komedie s mírným pokusem o definování národního charakterového prototypu. Fešáctví jako synonymum idealizovaně typizovaného českého charakteru a určité variace na švejkovství... S tváří a charismatem Karla Heřmánka, proč ne? ,,Já jsem dobrák...ale svině!"(5.10.2007)

 • Oskar
  **

  Nejspíš by šlo o úplně špatný film, nebýt obsazení titulní role charismatickým Karlem Heřmánkem. V malé roli je vynikající Lubomír Lipský, ostatní dělají, co umějí, ale řekl bych, že za víc než jedno vidění to nestojí.(23.2.2003)

 • Boss321
  ****

  Karel Heřmánek jako žižkovský frajer Fešák Hubert, který z každé pasti elegantně vybruslý. Petr Kostka jako inspektor Mourek je také nezapomenutelný. Parádní oddychová komedie, která dokáže vždy potěšit.(29.12.2007)

 • Faidra
  *****

  Je to prosté, přátelé - můžete vzít chlapa ze Žižkova, ale nemůžete vzít Žižkov z chlapa. A který blbec by se o to taky pokoušel?(24.6.2010)

 • CheGuevara
  ****

  Karel Heřmánek by si svůj sex-appeal mohl rozkrájet a vyvážet ho do chudších koutů světa a stejně by mu bylo co závidět. Fešák Hubert v jeho podání je takový kabrňák, že ani ten nejhorší film by mu neubral ani zbla na jeho šarmu.(14.3.2006)

 • gudaulin
  ****

  Na Fešákovi je nejzajímavější, jak dlouho se mi vyhýbal, ačkoliv jde o titul, který se více méně pravidelně objevuje v nabídce televizních stanic třikrát do roka. Režisér Novák použil vizuál a atmosféru ze Sequencových Hříšných lidí města pražského, jen je posunul do komediální polohy. Druhým zdrojem inspirace byla tvorba Karla Kachyni, který se často nostalgicky vracel do doby svého dětství. V porovnání s oběma slavnými zdroji je ale vidět, že výsledek poněkud pokulhává. Působí to spíš jako promenáda prvorepublikových figurek, někdy zajímavých, někdy spíš strejcovsky provinčních. Scénkám většinou schází lehkost a scénář je tak nějak nedotažený. Výsledek zachraňuje spolehlivý výkon osvědčených herců typu Heřmánka, Kostky a Somra. V porovnání s českou tvorbou posledních dvou dekád se ale přece jen přikláním k maličké čtvrté hvězdičce. Celkový dojem: 70 %.(30.11.2015)

 • Gilmour93
  ***

  „Práce je vážně ta poslední šanc jak sehnat škváru, tak proč ztrácet glanc?“ Takový miniaturní český Podraz, který může žižkovským grandům navýšit hrdost s ohledem na „pochcánky“ z okolních čtvrtí a ostatní diváky osloví (zdánlivě) bezstarostnou prvorepublikovou atmosférou, rozverným humorem a osobitou hantýrkou (rajda, revírní, hauptrefa, sejřit, no bylo by to na tenčí slovník). Karel Heřmánek v 84´ zaválel a ne nadarmo mi ten hek do okna směrem k šmírující sousedce připomněl Jeho nejtemnější temnost, jistého vládce pekel.. „Stopy bot zná dláždění jen zřídka, smejvá je déšť i čas. Z otisků bot frajerů však kouká navždycky žižkovskej vzkaz…“(25.6.2014)

 • sud
  *****

  Přezdívky jsou neslušné a blbne se po nich!!! Čím víckrát film vidím, tím se mi víc líbí. Až po několikáté projekci jsem zjistil jak má takřka dokonalý a promyšlený scénář, který graduje od samého začátku a ústí v perfektní pointu. Atmosféra staré Prahy snad nikde nebyla navozena lépe (promiňte mi, "Hříšní lidé...") - kostýmy, prostředí či dialekt. Karel Heřmánek neskutečně válí a skutečně JE Hubertem, přičemž ani ostatní nijak nezaostávají. Dlouho jsem "Fešáka Huberta" považoval za "pouhou" komedii. Pro Žižkováky je tento film biblí. Pro mne je (tedy kromě toho, že je to rovněž náramná sranda) silnou vzpomínkou na zašlou slávu opravdových chlapů, kteří se dnes už zřejmě nerodí. 100%.(1.1.2006)

 • NinadeL
  ***

  Ačkoli Ivo Novák vstoupil na Barrandov již koncem 30. let, dopustil realizaci této nedokonalé retro záležitosti, která se žel vedle výborného sóla Heřmánka honosí naprosto nemožným zbylým ensemblem, včetně otřesného dabingu Keslerové. Je skutečně s podivem, že výkon jediného herce dokázal podržet takto bezradnou záležitost. Nicméně připočtu-li scénu z věznice, mohu výsledek akceptovat jako standardní snahu o rozmarný výlet do periférie 1. republiky inspirovaný nemnoze solidní Žebráckou operou. Dvojice filmů, vedle kterých veškeré tyto pokusy blednou, jsou samozřejmě skvostné Anděl s ďáblem v těle a Anděl svádí ďábla.(2.3.2009)

 • troufalka
  *****

  Ušito fešáku Hemánkovi na tělo! Jedna z jeho nejlepších rolí (ty další jsou Zámek v Čechách a Smrt krásných srnců) Je tu elegance, jistá dávka křupanství a lidové bodrosti, dostatek srandy a kouzlo třicátých let. Viděla jsem mockrát a stále se bavím i kochám!(6.5.2014)

 • paascha
  ****

  Pěkné, vtipné, zábavné(7.1.2011)

 • LiVentura
  ***

  Pan Heřmánek měl vždy zcela originální her.projev, to však nic nemění na faktu, že nehrál v příliš dobrých rolích.(4.8.2008)

 • Jacinda
  *

  Já Žižkovec nejsem a navíc fandím Slavii. To s tím sice nemá nic společného, nicméně na bodech už to nic nezmění do kladu ani záporu...Dívala jsem se na tento film s rodinou přítele (než ten můj spořádal svou porci dršťkové) a snažila se tvářit neutrálně, abych neurazila. Tohle pro mě prostě není...(6.10.2009)

 • Aky
  ****

  Takové lehce nadprůměrné pohlazení po duši - jako všechno, co zavoní První republikou, pokud se to úplně nepokazí.(5.4.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Nudné, podbízivé, nepravděpodobné.(30.7.2010)

 • sochoking
  *****

  " Njákej strašnickej pochcánek nebude buzerovat žižkovský grandy ! "(12.7.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8