Reklama

Reklama

Leon Okrasa pracuje v spaľovni zdravotníckeho odpadu pri nemocnici v malom meste. Jedného dňa sa stane svedkom brutálneho znásilnenia. Obeť, Anna, je sestričkou v rovnakej nemocnici. Leon trávi všetok svoj voľný čas sledovaním mladej ženy. Raz v noci cez otvorený oblok vnikne do jej domu. Sadne si na jej posteľ, pozoruje ju v spánku, pokúša sa preniknúť do jej sveta. Ako ďaleko zájde? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Toto 

všechny recenze uživatele

Láska má rôzne podoby. Leon Okrasa platonicky miluje sestričku Annu. Za pomoci uspávacích práškov primiešaných do Aninho cukru môže bez rušenia sedieť v jej izbe a pozorovať ju, pokiaľ ona spí spánkom spravodlivých. Samozrejme ho vymáknu. Je tak trocha spomalený, takže zoberie na seba aj Annine znásilnenie ktorého bol svedkom. Po návrate z basy, ho čaká nemilé prekvapenie. Smutný príbeh v smutnom počasí kdesi v poľskej prdeli, kde líšky dávajú dobrú noc. Rada na záver: film nepozerať ráno, lebo vám pokazí celý deň (v tom dobrom slova zmysle). ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Hodně promarněná šance. Filmy ze zapadlého vesnického prostředí mám moc rád, to mě potěšilo. Horší to už bylo s kamerou. Opravdu nechápu, proč se Skolimowsky rozhodl, že natočí art na hnusnou digitální kameru, která naprosto zničí veškerou atmosféru. Tudíž se člověk ani nemůže kochat kompozicí nebo vizualitou obrazu a film působí zoufale nudně. Navíc hlavní hrdina je chováním i vzhledem až příliš podobný tomu v Dumontově Humanité. Nápady režisér také neplýtvá (napočítal jsem asi tři), přitom by člověk řekl, že po 17ti-leté odmlce jich bude mít plnou hlavu. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Eva Piaskowska, Jerzy Skolimowski .. Sledovat trhlé "vztahové" počínání jednoho vola na polském lontu mne opravdu nebavilo. Ukrutně zdlouhavé, bez výrazného děje, zavádějící v detailech. Nemám tento styl rád, byť se kameraman, skladatel a herec poměrně dřou. ()

sklennenka 

všechny recenze uživatele

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu musím ocenit místy originální momenty, zvláště znásilnění Anny, nebo jednu z Leonovych návštěv Anny, která mi silně připomněla jakousi repliku z Mr. Beana. Tahle scéna mne tedy opravdu zaujala a film působil chvíli jako tragikomedie, vcelku mne ale příliš neoslovil. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Cztery noce z Anną není vůbec špatný film. Leon Okrasa je mírně pomalejší zaměstnanec nemocnice, který pracuje ve spalovně odpadu (někdy i více biologického, než byste čekali) a má tak trochu sklony k deviantnímu chování. Anna je žena kyprých tvarů, rovněž zaměstnankyně nemocnice. Stačí si dát dvě a dvě dohromady a máte zde filmové drama plné šedi, které doporučuji zhlédnout. Na mě však bylo tempo příliš pomalé a místy jsem se nudil, proto to průměrné hodnocení. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Jerzy Skolimovski se při psaní scénáře inspiroval autentickým příběhem, jenž se odehrál v Asii. (Tygrys)

Reklama

Reklama