Odhadce

• Kanada

The Adjuster

Odhadca

Kanada, 1991, 102 min

Rozpočet CAD 1,5miliónovTržby USA $396,573Tržby Celosvetovo $-(19.11.2008)

Žádna lynchovina se nekoná. Někteří postmoderní pomatenci si přijdou na své, ale já zůstávám daleko za očekáváním.(18.8.2012)

Noah Render má takové zaměstnání, které nikdy není, ale také je pořád. Je to zaměstnání, které ho postupně polyká, které je mu zdrojem charitativního uspokojení, stejně jako sexuální rozkoše - i při tom všem pracuje, a samozřejmě zadělává na další uspokojení a další rozkoše. Film i mně připomíná silnou lynchovskou orientaci. Následující Bubbova úvaha to může doložit: "Nebudeš často myslet na spoustu míst, které jsi spatřil, jen tebou projdou. Ale pak, z ničeho nic, uvidíš dům a začneš být zvědav, co se děje za jeho zdmi.(1.10.2018)

Docela lynchovina, ale s tím rozdílem, že u AE má všechno poměrně zjevný metaforický význam, zde počínaje nepokrytou starozákonní paralelou a konče typickou figurou (porno)režiséra - voyera a vampýra zároveň. Čili přestože je film co do původu velmi racionální a co do závěru velmi seriózní, tak dobře jsem se s Atomem - není to ten typ - ještě nebavil.(18.10.2006)

Tak tohle bylo něco...škoda slov, všechna jsou zbytečná...napadá mě jen..."ach"...:)(30.7.2006)