Pirates II: Stagnetti's Revenge

Erotický / Dobrodružný / Komedie

USA, 2008, 138 min

"Yeah, suck that mighty pirate sword!" Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Všetko dobré z jedničky vytunované do enormných guilty pleasure rozmerov robí zo Stagnettiho Pomsty neuveriteľne sympatické, milo naivné béčko s pridanou hodnotou profi péčka (divokého strihu). Vskutku odzbrojujúca kombinácia a ďalši krôčik transgresie priemyslov. Pre všetkých, ktorí si pri tretích Pirátoch z Karibiku otrávene mrmlali popod fúzy: "keby si miesto tých boring žvástov radšej zatrtkali", je toto splnený sen. Je málo pornáčov, na ktoré sa dá pozerať aj keď sa práve nepáli guma. Chválim rapídny úbytok silikónu a teším na finále. 90%(26.11.2008)

Pitares II: Na vlnách podivných slin, aneb kam se za tři roky posunul americký porno mainstream. Každé odvětví zábavních médií má své populární trendy a ty je nejlépe možné pozorovat na prestižních projektech, kterými se konkrétní odvětví prezentuje a současně utvrzuje samo sebe. V porno průmyslu tuto roli přejímají štědře financované projekty, jakými je mimo jiné právě dvoudílná série "Pirates". Oba díly evidentně inspirované "Piráty z Karibiku" se chlubí hvězdným obsazením, ale příznačně tříleté prodlevě mezi díly se změnilo nejen obsazení, ale i styl scén. Zatímco první díl byl pro svou dobu charakteristickou přehlídkou kombinací vaginální a anální penetrace, v druhém díle hraje prim excesivně dominantní drsný sex, při němž se stírá hranice mezi sexem a násilným aktem. Jestliže střední proud porna na přelomu tisíciletí charakterizoval sex pojatý jako výkonnostní disciplína, pak současný trend lze popsat jako sex coby zosobnění dravého kapitalismu a konzumerismu, neboli spolykat co nejvíc a neustále dokazovat, kdo má navrch (příznačně jsou středobodem filmu scény s trojicemi, kde se ženy předhánějí v maximálním nasazení na krátkou dobu). Nastupující trend byl patrný již v prvním díle ve scénách s Jesse Jane, ale tehdy ještě měl roli ozvláštnění. Právě popularita nových hvězd jako Jesse Jane, Katsumi a především mediálně zprofanované Sashy Grey vedl k popularizaci tohoto směru v posledních letech.(18.6.2011)

Není porno jako nadporno, není revoluce jako evoluce. /////// Napsáno ve stavu hlubokého duševního deliria. ////// Byla to stále jen moje fantazie. Klasický film, který miluje svoje zatmívačky, střihy a nezveřejnitelné záběry. Cenzura. Divácká imaginace, co se stalo po střihu, před časovou elipsou. A nyní porno - ony vystřižené záběry. ////// Piráti - klasická fantasy, která je průměrem i triky rovna lehce dementním příběhům svého žánrů. A nyní obě v jednom. Žádné zatmívačky, žádný střih, žádná imaginace, vše je jasné, vykradačské a předurčené, parodické a uvěřitelné, porno a narativní film. ////// Jmenujme ho „nadpornem“ a specifikujte si jej. Příběh v nadpornu už není jen průhlednou lepící páskou, která držela po hromadě hromadné nelogické sexuální scény, je originálním příběhem, který by však nefungoval bez sexuálních scén, ke kterým směřuje a které dialekticky vytváří. Postavy nejsou v nadpornu ploché fyziologické kreatury hodné jen voyerského pohledu, ale stávají se pornstar, se sociálním statusem a (sebe)parodickými sklony. A mají manýry klasických hvězd. V nadpornu se narace nebrzdí sexuálními scénami, ale samy scény se kromě animálního požitku stávají estetizačně zajímavé (trvám si na tom, že mizascéna sexuálních styků v Pirátech je barokně emanující a kýčovitě krásná) a jsou plně spojeny s narací, tzn. oním dialektickým sexuálním vývojem postav. V nadpornu dominuje klasická narace a komprimuje se samotné zobrazení sexuálních aktů (za první hodinu: 40 minut narace a 20 minut sexuálních scén), což vede diváka jak k radosti s příběhu, který není dementní, tak k nedočkavosti nad dalším (sexuálním) vývojem. Nadporno si je vědomo svého diváka a chce, aby se příběh narativního porna stal esteticky lepším, ale netouží sledovat intelektuální film – chce bavit. Nadporno je směsicí komedie, porna a parodie (často i na sebe sama), bere si fabuli Pirátů z Karibiku a paroduje ji, bere klasickou naraci a paroduje ji… Ale hlavně nadporno se nesnaží přiblížit klasické naraci, nesnaží se být plnohodnotným filmem, protože pak by ztratilo punc své originality a samozvané estetiky a muselo by čelit estetické kritice za svoji fabuli a styl. Nadporno jen klasickou naraci zneužívá a zlepšuje (svému) divákovi estetický voyerské požitek, čímž se dostávám k trendům v samotném porno žánru, které nadporno sleduje stejně bedlivě jako klasickou naraci – ty však nezneužívá, ale těch si cení a hýčká. Nadporno je inspirováno posledními trendy v pornografii, dbá podle kontextu na (ne)věrohodnost a vhodnost, ovlivněno feminizační silou v pornu dbá i na ženského diváka a ženskou estetiku filmu (nemůžu si pomoci, ale druzí Piráti na mě působili velmi feministicky), ale všechny svoje inovace provádí opatrně, jemně je skrývá do komediálního hávu, protože nadporno je převážně žánrem komerčním a miluje svého diváka, hlavně jeho peníze. Nechtěla jsme o nadpornu mluvit jako o „áčkovém pornu“, protože áčkové porno je podle mne označení kvalitního porna s kvalitními narativními vsuvkami, avšak nadporno je jeho nádorem, které vzniklo ve stylu a zachvátilo celý film. Ano, nadporno je (neo)barokním filmem.(10.2.2009)

Přijde mi, že Joone s jeho režijním a scénáristickým talentem může směle napochodovat do nějaké americké televize a začít sekat vysokorozpočtové projekty. V Pirátech II jsou totiž sexuální scény jaksi navíc a zbytečně odvádějí pozornost od famózního příběhu, jehož jediným problémem navždy bude přiznaná inspirace Piráty z Karibiku. Kde jinde vidíte porno, ve kterém budou muset na "společnou scénu" čekat hlavní hrdinové víc než 240 minut stopáže, kterou tvoří dva dvouhodinové filmy, přičemž jejich láska je s citem budována od přátelství až po flirt?(10.5.2010)

Na to že se jedná o pornofilm, tak musím uznat, že to bylo zábavný a zasmál jsem se víc jak u všech troškových filmů dohromady. Mělo to dokonce lepší kostýmy a výpravu než drtivá většina českých filmů, který jdou do kin. Na tomto filmu se asi neukojí člověk, který se chce u filmu udělat, ale lidi co se chtěj zasmát a pobavit. Jako ekonoma by mne zajímalo , zda si ten film na sebe vydělal :-)(27.11.2013)

• - S rozpočtem $ 8 000 000 se jedná o dosud nejdražší porno film. (Zdroj: ČSFD.cz)