Pirates II: Stagnetti's Revenge

Erotický / Dobrodružný / Komedie

USA, 2008, 138 min

"Yeah, suck that mighty pirate sword!" Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Všetko dobré z jedničky vytunované do enormných guilty pleasure rozmerov robí zo Stagnettiho Pomsty neuveriteľne sympatické, milo naivné béčko s pridanou hodnotou profi péčka (divokého strihu). Vskutku odzbrojujúca kombinácia a ďalši krôčik transgresie priemyslov. Pre všetkých, ktorí si pri tretích Pirátoch z Karibiku otrávene mrmlali popod fúzy: "keby si miesto tých boring žvástov radšej zatrtkali", je toto splnený sen. Je málo pornáčov, na ktoré sa dá pozerať aj keď sa práve nepáli guma. Chválim rapídny úbytok silikónu a teším na finále. 90%(26.11.2008)

Většina scén je krátká, což by nevadilo, ale jsou dost zmateně sestříhané. Co mě mrzí, že jsem první díl viděl před dlouhou dobou a moc si nepamatuju, o co tam šlo. Přitom druhý díl evidentně úzce navazuje. Nicméně nejlepší na celém filmu je stejně Evan, který je zkrátka neskutečně vtipnou postavou a fakt mě bavil. Měl by se dát na herce komediální rolí, s tím gumákem totiž dle mého moc parády nenadělal. A vůbec všichni herci byli nějak podivně vydojení, závěry byly vždy nějaké skromné... Přibylo chlupů, což je vzhledem k tématickému zasazení jenom dobře.(30.5.2012)

Druhý díl Pirates je mnohem povedenější než ten první, teda aspoň tak to vidím já. Film má zajímavý příběh, skvělé efekty, taky je zábavný a především krásné herečky. Nádherná Jesse Jane opět předvedla jak umí být divoká a Evan Stone opět zazářil v roli kapitána Reynoldse. Podle mě má Digital Playground jedny z nejlepších filmů v tomto žánru.(24.8.2011)

Druhý díl výpravného péčka se inspiruje spíše třetími Piráty z Karibiku, takže tu vedle obligátních kostlivců máme i digitální mořský vír a dvě slečny s asijskými rysy (první se neprojevuje právě inteligentně, což samozřejmě kompenzuje jinde). Přibyla i digitální masožravá obluda, které fandíte, aby toho žvanivého kapitánského namachrovance sežrala i s tupou šavlí. Ale s kým by si to pak rozdaly krásné černovlasé pirátky? No, trojek je tu několik a vesměs oplývají nápaditou razantní choreografií. Aktéři se tu věru neflákají... Nejlepší je však stejně rozpustilá ženská "rvačka". :) Díky pokusu o příběh, trikům, kostýmům a pár úsměvným šermířským scénám opět zajímavá dravá ryba v moři rutinního, nudného porna.(3.10.2008)

Není porno jako nadporno, není revoluce jako evoluce. /////// Napsáno ve stavu hlubokého duševního deliria. ////// Byla to stále jen moje fantazie. Klasický film, který miluje svoje zatmívačky, střihy a nezveřejnitelné záběry. Cenzura. Divácká imaginace, co se stalo po střihu, před časovou elipsou. A nyní porno - ony vystřižené záběry. ////// Piráti - klasická fantasy, která je průměrem i triky rovna lehce dementním příběhům svého žánrů. A nyní obě v jednom. Žádné zatmívačky, žádný střih, žádná imaginace, vše je jasné, vykradačské a předurčené, parodické a uvěřitelné, porno a narativní film. ////// Jmenujme ho „nadpornem“ a specifikujte si jej. Příběh v nadpornu už není jen průhlednou lepící páskou, která držela po hromadě hromadné nelogické sexuální scény, je originálním příběhem, který by však nefungoval bez sexuálních scén, ke kterým směřuje a které dialekticky vytváří. Postavy nejsou v nadpornu ploché fyziologické kreatury hodné jen voyerského pohledu, ale stávají se pornstar, se sociálním statusem a (sebe)parodickými sklony. A mají manýry klasických hvězd. V nadpornu se narace nebrzdí sexuálními scénami, ale samy scény se kromě animálního požitku stávají estetizačně zajímavé (trvám si na tom, že mizascéna sexuálních styků v Pirátech je barokně emanující a kýčovitě krásná) a jsou plně spojeny s narací, tzn. oním dialektickým sexuálním vývojem postav. V nadpornu dominuje klasická narace a komprimuje se samotné zobrazení sexuálních aktů (za první hodinu: 40 minut narace a 20 minut sexuálních scén), což vede diváka jak k radosti s příběhu, který není dementní, tak k nedočkavosti nad dalším (sexuálním) vývojem. Nadporno si je vědomo svého diváka a chce, aby se příběh narativního porna stal esteticky lepším, ale netouží sledovat intelektuální film – chce bavit. Nadporno je směsicí komedie, porna a parodie (často i na sebe sama), bere si fabuli Pirátů z Karibiku a paroduje ji, bere klasickou naraci a paroduje ji… Ale hlavně nadporno se nesnaží přiblížit klasické naraci, nesnaží se být plnohodnotným filmem, protože pak by ztratilo punc své originality a samozvané estetiky a muselo by čelit estetické kritice za svoji fabuli a styl. Nadporno jen klasickou naraci zneužívá a zlepšuje (svému) divákovi estetický voyerské požitek, čímž se dostávám k trendům v samotném porno žánru, které nadporno sleduje stejně bedlivě jako klasickou naraci – ty však nezneužívá, ale těch si cení a hýčká. Nadporno je inspirováno posledními trendy v pornografii, dbá podle kontextu na (ne)věrohodnost a vhodnost, ovlivněno feminizační silou v pornu dbá i na ženského diváka a ženskou estetiku filmu (nemůžu si pomoci, ale druzí Piráti na mě působili velmi feministicky), ale všechny svoje inovace provádí opatrně, jemně je skrývá do komediálního hávu, protože nadporno je převážně žánrem komerčním a miluje svého diváka, hlavně jeho peníze. Nechtěla jsme o nadpornu mluvit jako o „áčkovém pornu“, protože áčkové porno je podle mne označení kvalitního porna s kvalitními narativními vsuvkami, avšak nadporno je jeho nádorem, které vzniklo ve stylu a zachvátilo celý film. Ano, nadporno je (neo)barokním filmem.(10.2.2009)

• - S rozpočtem $ 8 000 000 se jedná o nejdražší porno film. (Hannibal92)