Přátelé

Dostana

दोस्ताना

Komedie / Drama / Romantický

Indie / USA, 2008, 146 min

Nebýt toho konce i tu pátou bych přidala. Sledovat dvě bollywoodské megastar, lamače dívčích srdcí, jak předvádějí, že jsou zamilovaní gayové bylo docela příjemné osvěžení. Ale když ona tam na konci nesmí nikdy chybět ta vážnější linka s těmi srdceryvnými výlevy... „Gabbar Singh byl gay. Pořád se ptal: „Kolik je tam mužů?““ :-))))(21.12.2008)

Smíšené pocity, a beru to jako parodii. Bráno západními měřítky snad propadák. Viděl jsem jen několik boolywodských filmů, takže možnost srovnání spíše chybí, ale Přátele je nutno přijmout nebo odmítnout tak, jak jsou, tedy se všemi těmi hyperpřestylizovanými výrazy, indickými písničkami, bůhví proč v polovině vět zaměněným jazykem (hindština do angličtiny a naopak), stupidní zápletkou a ještě hloupější rádoby romantickou strunkou. Když si v tom ale najdete parodické přehrávání, skvěle zvládnuté scény, kterými si Sam i Kunal dělají legraci z homosexuálů (berou si je na paškál naprosto bez servítek), a představíte, jak se u některých částí tvůrci museli vyblbnout, není to zase tak zlé. Stopáž bolí, ale nebýt písniček, na tu hodinu a půl bychom se skoro dostali.(17.11.2011)

• Květula

Tak myslim, že Superman byl konečně překonán. Čekala jsem dlouho, ale hurááá, nejhorší film všech dob je na světě! A osobně bych chtěla sedět v kině vedle Mertax a Blizzarda a přesvědčit se, jestli byli oba zhulený nebo opilý, když tomu dokázali dát 4*. To vám za to zaplatili? Třičtvrtě záběrů je věnováno psím pohledům hlavních hrdinů, se kterýma emoce cloumaj jak na houpačce, jejich chování je naprosto nelogický, celej ten film je naprosto nelogickej. Zničeho nic si seženem pouť jen pro nás dva? Jasně! Někdo má v různých záběrech různě dlouhý vlasy? Proč ne, dorostly, tak co to stříhat. Hlavně že si dobře zatancujem a zazpíváme... všichni a kdykoli.(6.1.2010)

Totálně ROFL záležitost. Nejvtipnější komedie široko daleko, která mě skutečně doslova vyhodila z gauče :) Plná energie a kupodivu i s příběhem, který není zas až tolik přitažený za vlasy. Božská Priyanka nádherně zapadá mezi namakané duo Johna a Abhisheka. Ze začátku to vypadalo, že půjde jen o prezentaci dokonalých těl, ale naštěstí byla těla použita mnohem chytřeji. Máte splín? Dostana ho z vás dostane.(15.4.2010)

Bollywoodská komedie (kde dva svalnatí indičtí hezouni předstírají, že jsou gayové, aby získali vyhlédnutý podnájem a později úřední povolení k pobytu), na které je nejzábavnější její absolutně předimenzovaná "vystajlovanost". Ženy jsou krásné, vlnivé a zářivě usměvavé, chlapi jsou krásní, usměvaví a svalnatí, a všichni společně se v dokonale nablýskaných kulisách pohybují výhradně modelingově fotogenicky. Dvě scény opravdu pobavily, jinak je humor značně zředěn délkou filmu, ve kterém se toho zase tolik nestane a zkušený filmař by se jistě v klidu vešel do klasických 90 minut. I se všemi nezbytnými písničkami.(6.8.2010)

• - Původně byla role Nehy nabídnuta herečce Aishwarye Rai, ale ta ji odmítla s odůvodněněním, že její skutečný manželský svazek s Abhishekem Bachchanem by mohl pokazit vyznění celého filmu. (thommas)

• - Film je protkán odkazy na jiné bollywoodské filmy: Sam zmíní Gabbara Singha ze Sholay (1975), zazní úvodní melodie z Kabhi Khushi Kabhie Gham... (2001), je tu také odkaz na film Munnabhai M.B.B.S. (2003) a tančí se na Beedi, píseň z filmu Omkara (2006). (NinadeL)

• - Postava Sushmity Mukherjee, paní Melwani, se krátce objevuje ve slavném kostýmu ze Slaměného vdovce (1955). (NinadeL)