Želví nindžové III

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles III (více)

Želvy cestují časem zpět do dob starověkého Japonska, kde mohou trénovat bojová umění. (oficiální text distributora)

Marek1991

Ninja korytnačky mám rád, ale toto som si pretrpel. Príbeh bol síce zaujímavý a dokonca aj s tým jazykom to vysvetlili, inak by to bolo zvláštne, že Japonci a Američania by si rozumeli, keď boli z iných storočí, ale tak či tak, tam boli veci amatérske. Pri veľkom boji na nádvorí som si všimol, že strážcovia na hradbách sa len prechádzali, pritom ostatní bojovali. Pri tom výstrele z dela, by sa asi nestihol Leonardo zohnúť a navyše ten vnútri zvona, by asi ťažko prežil a navyše to, ako naňho presne spadol, bolo tiež hlúpe. Film bol nudný a nezaujímavý, až na konci som sa pobavil, keď do vážnej scény vstúpila stráž v spodnom prádle a vyhovárala sa, že bola na hokeji, inak dosť nuda. Akcia bola taká jednoduchá, film sa snažil zaujať na cestovanie v čase, ale inak tam nič zvláštneho nebolo. Opäť sa mi nepáčilo ako bol temný celý film. ()

blondboss

Každý súdny človek (aj veľký fanúšik ninja korytnačiek) musí uznať, že toto bola strašná kravina. Tretí z hraných filmov už varí vyslovene zo šťavy, ktorej nepomohla ani známa zábavná štvorica. Dej bol naozaj plytký a ani tie efekty na tú dobu neboli na bohvieakej úrovni. Toto bolo naozaj béčko blížiace sa k céčku, a to mám korytnačky celkom rád. Našťastie to bolo na dlhé obdobie vytriezvenie z hraných filmov o ninja korytnačkách. 40 % ()

erased

Poslední díl filmové želví trilogie mě ve své době minul, a na rozdíl od jeho předchůdce mi to ani tolik nevadí. Zcela mě totiž minul i dnes. Spolu s cestováním časem totiž korytnačky ztratily to, čím se pro mě staly nadčasovými, a tak na celé trojce potěší snad jen návrat Caseyho. Dobrý vtip se totiž prodere na povrch jen sporadicky, celé to působí zbytečně (a křečovitě) osudově a chybí tomu to zasazení do devadesátkové popkultury. A hlavně ve "starověkém" Japonsku 16. století neměli pizzu. ()

helloween93

Sestupná tendence želvích ninjů je zjevná, po slabší dvojce, přišla trojka z feudálního Japonska, kde chybí výraznější záporák typu Trhače a film je víc dětský než teenage. Občas padne dobrá hláška, v titulkách zahraje Tarzan Boy, ale jinak film nudí. Raději si pusťte “My jsme čtyři Želví nindžové” od Davida, Horňáka a Hložka. Vysílalo, stejně jako předešlé dva filmy AMC. 2* ()

Sany33

Musím povedať, že tento film som ako malý žral. Keď som dostal možnosť opäť si pozrieť mojich obľúbených hrdinov bol som zo začiatku skeptický, pretože pocity že sa nedokážu vyrovnať tomu čo je na zhliadnutie dnes prevyšovali moju nostalgickú spomienku. Opak bol ale pravdou, samozrejme nedokážu ponúknuť dokonalé efekty ale príbeh a pointa a celkový dojem a občasný humor sú tam kde boli asi pred 15 rokmi kedy som ich videl prvý raz. Odo mňa krásnych 60%. ()

• Ve filmu zmiňovaný démon Kappa je skutečný tvor z japonského folklóru, avšak jedná se o jisté vodní monstrum, nejvíce obývající západní část Japonska a Kjúšú. Žije prý v různých vodních tocích a topí koně, dobytek i děti. Může se případně živit i lidským masem nebo játry svých obětí. Podobnost se želvami ninja, která se ve filmu zobrazuje, není vymyšlená, jelikož tvor údajně má mimo jiné i želví krunýř a svalnaté končetiny. (ajaxx)
  • Americký filmový štáb nemusel ísť až do Japonska natáčať film. Nakrúcali v Oregone v divočine Astoria, kde je príroda veľkolepo podobná Japonsku. (donnie22)
  • Kostýmy korytnačiek stáli 200 000 tisíc amerických dolárov. Boli vyrobené zo špeciálneho materiálu, kde herci hrajúci korytnačky mali pod pancierom malý elektronický batoh, ktorý bol kvôli pohybu kostýmov počítačom potrebný. (donnie22)