Don 2

Shah Rukh Khan: Don 2

Don - The King is back

Don 2: The Chase Continues

Akční / Thriller / Krimi

Indie / Německo, 2011, 140 min (Alternativní: 115 min)

Aktéři akčních filmů by měli méně mluvit a více střílet. Ale to by bylo po filmu hned v prvních 10 minutách. Také celkově upadající úroveň hudebních čísel, to není záležitost jen tohohle filmu. Shahrukh Khan se navíc v poslední době zabydlel v image autisty a nezdržel se a musel ho i tady použít. Nicméně film se mi sledoval asi tak 1000x lépe než Players.. Když přestali mluvit a začali se věnovat akci, bylo to zábavné. Navzdory tomu, že se střelci občas naprosto nepochopitelně netrefili. Asi nejdivnější bylo, když bankovní úředník vzal převzácné peněžní matrice na kontrolu a věc jindy tak pečlivě střeženou vezl bez ochranky autem. Snad jsem nevyzradila příliš.(2.3.2012)

Ale hej, myslím, že dvojka funguje. SRK je typ zločinca, ktorému máte tendenciu nadržiavať, teda aspoň ja. Je to menej indické ako jednotka, škoda, ale je to trend, ktorému sa nedá vyhnúť. Škoda. Priyanka celkom ušla, inak klasika, strieľačky, naháňačky, búchačky, autá ale môže byť. Kunal Kapoor tu bol dobrý, škoda, že ho viac neobsadzujú...(21.1.2019)

• marrjaana

Jednička byla vážně dobrá, ale toto... Děj nic moc, a přijde mi, že v něm maj celkem bordel, Priyanka ještě nesnesitelnější než v jiných filmech a u SHK jsem skoro celý film měla pocit, že si jen tak mimochodom udělat na tenhle film čas jedno odpoledne během natáčení Ra.Ona, skoro celou dobu měl totiž nastaven mód robota( stejná mimika, stejné postoje, stejné pohledy do neurčita, stejné pohyby, dokonce i stejný účes). Ale musí se nechat, že akční sceny se jim povedli, ale jinak ten film opravdu za nic nestojí.(13.6.2015)

• rikitiki

Stejně jako v prvním dílu znovu uvidíme příšerně zmotanou zápletku s tolika postavami, že by se polovina z nich dala vyškrtnout a vůbec nic by se nestalo. Neskutečné nesmysly v ději, kdy policie chvíli Donovi věří, pak nevěří, pak zase věří… atd. Psychologicky nevěrohodné jednání postav. Hlavní (ne)hrdina namachrovaný tak, až vzbuzuje úsměv. ____ Zajímavý střih se záběry skákajícími po ose, zvláštními úhly nebo děleným plátnem, které tuhle zmotaninu dělají aspoň trochu zajímavou. I když jejich účel je asi hlavně odvést divákovu pozornost od pitomoučkého děje.(14.9.2016)

Don 2 sa nesie v rovnakom duchu ako prvá časť, len sa zmenila lokácia a ubudlo piesni. Vlastne aj kvôli tým piesňam je tá hviezdička dole. Pravý dôvod je ale ten, že Don tentokrát neprekvapí vôbec ničím. A to z jednoduchého dôvodu. Drží sa úplne rovnakých pravidiel aké režisér a scénarista vytvorili v prvej časti a od prvých minút je jasné, že sa to bude držať konvencií mytológie tejto série. Lenže aj napriek tomu, že tu nebolo toľko neočakávateľných zvratov, ktoré by tomu pridávali na zábavnosti, jedná sa o našlapaný film z výborným tempom. Ústredná dvojica Shahrukh Khan a Priyanka Chopra dopomohli k pekne rozvinutej romantickej línií - ktorá ale znova zostala nedokončená. Ale asi jediné čo na film môžem povedať, že je zábavný, dobre natočený a má plno epických a nepriehľadných miest, ktoré mu dodávajú isté čaro - hlavne naháňačka v autách. Postavy sympatické a pevne presvedčené o svojich archetypoch. Preto si aj myslím, že to ako zábava skvelo funguje. Hrá sa to navážnosť a pritom si to vytvára svoj vlastný osvedčený štýl.(12.1.2013)

• - Film byl natáčený v německém Berlíně, a to 9. října do 28. listopadu. (Zdroj: ČSFD.cz)