Neptejte se mne proč, ale já se u tohoto filmu dobře bavil... a nádherná pocta Mejlu Hlavsovi, který zosobňuje představu o rockerství... scéna s popelnicemi je výborná, ale scéna s Mejlou, který vida, že všichni něco z pokoje ukradli, vezme sirky se slovy "Všichni kradou, tak..." je už dokonalost sama!:-)(20.1.2008)

• Adam Bernau

No hlavně že to dobře dopadlo, jen toho Mejly je škoda. Kanárek něco do sebe má, jak dokumentuje značný podíl čtyřhvězd od mých oblbenců, pro mne však jeho hodnota tkví jen v prostoru věnovaném tomuto gigantovi české hudební kultury (přestože to jen vypadá, jako by hrál sám sebe). Jestliže jsem Žiletkám dal jen tři, Kanárek víc než dvě dostat nemůže.(25.5.2013)

"Viktore... Vikouši... už mě to pokouší...Viktore, máš to radši rukou, nebo pusou?" ... Než absolvovat cokoli s touhle satorií, tak taky radši skončim na WC a budu si píchat herák. Jinak potenciál filmu bohužel ubijí všudypřítomný afekt v projevu všech (!) herců i neherců. Plus ta počáteční scéna diváka, který neví, o co jde, a že se to pak trochu uvolní, spolehlivě odradí (s tim Tarantinem to fakt přehnal). Což je trochu škoda. Ale má to i úsměvné momenty a námět není špatný, navíc je to, zřemě vlivem autobiografických prvků v rámci terapeutické snahy vypořádat se s minulostí a zkušeností, natočené tak trochu jinak.(6.3.2015)

Na filmu mě zaujal spíše jeho příběh, než ten film samotný. Režisér začne točit film, pak začne fetovat, dostane se z toho a rozhodne se, že ten film dodělá a vloží do něho svuj příběh. A ono se mu to povede. Nejvíce bych ocenil originalitu, protože takový film u nás se nevidí každý den, velmi dobrý střih a dobré propojení reality s natáčeným filmem ve filmu. No a samozřejmě Hudbu Praha :)(2.10.2014)

Poslední bašta českého (možná spíše pražského) undergroundu. Po nepochopených Žiletkách a před nepovedeným přechodem k Anděl Exit se jedná o poslední klenot české kinematografie. Pak už žezlo přebírá pokleslá a bezvýznamná "škola" reprezentována např. Hřebejkem, Slámou nebo Svěrákem. Já jsem se bohužel nedokázal transformovat do podoby zidealizovaného Disneyovského zvířátka a tak nejsem ochoten přistoupit na dnešní pravidla hry. Zároveň se pro mě taky jedná o základní kámen pohledu na filmy. Ne-akceptace tohoto modelu místní populací (uživatelé čsfd) mi nahání husí kůži. Obracení se k semi-mainstreamovým kultům a vytvoření jediného správného názoru na mě působí jako přetékající septik. "Všichni tady kradou, tak já si vezmu aspoň sirky." Za klíčovou považuji scénu u kulečníkového stolu s Mejlou Hlavsou, kterážto je takový jeho signing off.(14.11.2011)

• - Český lev 1998 za Střih - Alois Fišárek. (M.B)

• - Vo filme sa recitujú celé pasáže z Pulp Fiction (1994) režiséra Quentina Tarantina, ktorého tvorcovia aj filmové postavy bezvýhradne obdivujú. (Autogram)

• - Původní název byl „VOP“ a jednalo se zcela o jiný film. Tauš však během natáčení spadl do silné drogové závislosti a po několika letech, když nad ní vyhrál, předělal scénář a dokončil jej již jako Kanárka. (wosho)