Gumáci (TV seriál)

Gumoviny

Komedie

Česko, 1994

• hlína

Osvědčený formát, který, který ale srazila podle mě dost slabá satira a malý humor tehdejších nezkušených tvůrců. Uvítal bych návrat na obrazovky s kvalitnějším produkčním týmem. A mimoto současná politická scéna nabízí takového materiálu na použití, že by byl hřích to nevyužít. Zejména duo ParouBack+sRáth bych si vychutnal...(5.4.2009)

• Karlos80

Už jen podle názvu tento pořad (jeden z prvních na tehdy rozjíždějící se Nově) museli vymyslet opravdu jen gumy (dobrá parodie ale sušší humor), avšak ani dnes na karitury Klause, Sládka, Zemana nebo třeba Gotta nelze zapomenout:-) Jen za 2*, v té době mi to jako mladému zákl. školou povinnému klukovi vůbec nic neříkalo...(5.10.2008)

Latexovým politikům jednozačně chyběl sofistikovanější humor, který by z nich udělal opravdovou hrubozrnou satiru a ne přihlouplou šaškarádu, v níž bylo možné spatřit cokoli, výjma trefného vtipu. (Kameňáky typu Miroslav Sládek v popelnici nebo Václav Klaus jako drsný rocker included.) Jako jízlivý komentátoři politického dění tedy neměli Gumáci šanci na úspěch, ale nad jejich pubertálním humorem se člověk přece jenom občas zasmál.(6.10.2008)

Ač šlo o formát okoukaný v cizině, je třeba uznat, že začínající Nova do něj přinesla značnou dávku originálního přístupu a místo politické satiry předkládala divákům spíše gagy utahující si z osobnostních charakteristik našich politiků. A byl to šťastný nápad, však ono také osazenstvo politické scény bylo směšné i bez tohoto parodického ztvárnění. A tak jsme se mohli každý týden setkávat s troubou Havlem, narcisem Klausem, lidovým Zemanem či prostořekým Sládkem. Vrcholem pořadu byla hudební čísla, za což patří ještě větší uznání Václavu Faltusovi. Časem se však pořad přetransformoval v "Gumoviny", což byl vždy krátký skeč vysílaný Televizních novinách. V těch byl tehdy zesměšňován výhradně prezident Václav Havel (lze připomenout tehdejší úzké vazby Novy na tehdy jednu z velkých politických stran - ODS), a ač nejsem jeho fanouškem, byla to přehlídka ubohosti.(12.12.2015)

Jsem plně dojat, že jsem zde potkal tuto vyjímku v těle filmo-politicko-filozoficko vtipné provenience. Doteďka mi téměř tekly slzy, když jsem si vzpomněl na úžasné krávoviny a vtipy, které se odvíjeli na obrazovkách někdy kolem roku 1995- Vždycky jsem se na ně rád díval a to mi bylo 6 let. Vtipy jsem ale pochopil později a chechtal se na narážky takovou silou, jako u žádné jiné komedie. Je to věc výlučně pro čechy znalé našeho prostředí. Ale je to VĚC.(9.10.2008)

• - Formát pořadu patří firmě Spitting Images, v Rusku se podobný pořad jmenoval Kukly. (Karlos80)