poster

Gumáci (TV seriál)

 • Česko

  Gumoviny

Komedie

Česko, 1994

 • hlína
  **

  Osvědčený formát, který, který ale srazila podle mě dost slabá satira a malý humor tehdejších nezkušených tvůrců. Uvítal bych návrat na obrazovky s kvalitnějším produkčním týmem. A mimoto současná politická scéna nabízí takového materiálu na použití, že by byl hřích to nevyužít. Zejména duo ParouBack+sRáth bych si vychutnal...(5.4.2009)

 • Karlos80
  **

  Už jen podle názvu tento pořad (jeden z prvních na tehdy rozjíždějící se Nově) museli vymyslet opravdu jen gumy (dobrá parodie ale sušší humor), avšak ani dnes na karitury Klause, Sládka, Zemana nebo třeba Gotta nelze zapomenout:-) Jen za 2*, v té době mi to jako mladému zákl. školou povinnému klukovi vůbec nic neříkalo...(5.10.2008)

 • Niktorius
  ***

  Latexovým politikům jednozačně chyběl sofistikovanější humor, který by z nich udělal opravdovou hrubozrnou satiru a ne přihlouplou šaškarádu, v níž bylo možné spatřit cokoli, výjma trefného vtipu. (Kameňáky typu Miroslav Sládek v popelnici nebo Václav Klaus jako drsný rocker included.) Jako jízlivý komentátoři politického dění tedy neměli Gumáci šanci na úspěch, ale nad jejich pubertálním humorem se člověk přece jenom občas zasmál.(6.10.2008)

 • topi80
  ****

  Ač šlo o formát okoukaný v cizině, je třeba uznat, že začínající Nova do něj přinesla značnou dávku originálního přístupu a místo politické satiry předkládala divákům spíše gagy utahující si z osobnostních charakteristik našich politiků. A byl to šťastný nápad, však ono také osazenstvo politické scény bylo směšné i bez tohoto parodického ztvárnění. A tak jsme se mohli každý týden setkávat s troubou Havlem, narcisem Klausem, lidovým Zemanem či prostořekým Sládkem. Vrcholem pořadu byla hudební čísla, za což patří ještě větší uznání Václavu Faltusovi. Časem se však pořad přetransformoval v "Gumoviny", což byl vždy krátký skeč vysílaný Televizních novinách. V těch byl tehdy zesměšňován výhradně prezident Václav Havel (lze připomenout tehdejší úzké vazby Novy na tehdy jednu z velkých politických stran - ODS), a ač nejsem jeho fanouškem, byla to přehlídka ubohosti.(12.12.2015)

 • RadimFišer
  *****

  Jsem plně dojat, že jsem zde potkal tuto vyjímku v těle filmo-politicko-filozoficko vtipné provenience. Doteďka mi téměř tekly slzy, když jsem si vzpomněl na úžasné krávoviny a vtipy, které se odvíjeli na obrazovkách někdy kolem roku 1995- Vždycky jsem se na ně rád díval a to mi bylo 6 let. Vtipy jsem ale pochopil později a chechtal se na narážky takovou silou, jako u žádné jiné komedie. Je to věc výlučně pro čechy znalé našeho prostředí. Ale je to VĚC.(9.10.2008)

 • - Formát pořadu patří firmě Spitting Images, v Rusku se podobný pořad jmenoval Kukly. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace