poster

Gumáci (TV seriál)

 • Česko

  Gumoviny

Komedie

Česko, 1994

 • RadimFišer
  *****

  Jsem plně dojat, že jsem zde potkal tuto vyjímku v těle filmo-politicko-filozoficko vtipné provenience. Doteďka mi téměř tekly slzy, když jsem si vzpomněl na úžasné krávoviny a vtipy, které se odvíjeli na obrazovkách někdy kolem roku 1995- Vždycky jsem se na ně rád díval a to mi bylo 6 let. Vtipy jsem ale pochopil později a chechtal se na narážky takovou silou, jako u žádné jiné komedie. Je to věc výlučně pro čechy znalé našeho prostředí. Ale je to VĚC.(9.10.2008)

 • H34D
  **

  Jako nápad bych Gumáky rozhodně neztracoval, mohla by to být slušná, odpočinková satira pro poklidný večer u nově se rozjíždějící stanice, ale... Je tu velké ale, humor měl k trefné politické satiře daleko, Nova se samozřejmě bála přitlačit na sofistikovanosti a zakomponování inteligence se vyhýbala jako čert kříži a tak z toho vznikl lehce pubertální paskvil ala Tele-tele. 3/10(16.11.2008)

 • Kri-kri
  ****

  Gumáky jsem nejen sledoval, ale i pravidelně nahrával, dodnes jich mám 7 plných kazet! Gumácké televizní noviny, Gumeso, Gumazín a v nich plno vtipných scének a písní. Nejlepší byla písnička gumáka Sládka při komunálních volbách 1994 "Zeman leze dírou, Klaus oknem". Geniální taky byla opět Sládkova píseň Dr. Country "Jo, náš doktor, to je myslitel, světa spasitel a vykupitel!" Na tuhle a ještě na Kalvodovu "Činky, dýmka, kníry" mám zvlášť nostalgické a srdeční vzpomínky, neboť má dávná tajná láska po mně často chtěla, abych jí tyto písně neustále zpíval. Takže už jen pro vzpomínku na Kláru z Tuřan dávám 4 *.(11.11.2008)

 • gudaulin
  *

  Kvalita humoru byla v prostředí televize Nova pochopitelně od počátku nevalná, nicméně cyklus dojel na absenci tradice pocházející z britského kulturního a společenského prostředí, kdy tato tradice velí být kritický na všechny strany, ale o kousek kritičtější k právě vládnoucí partaji a vládě. To Nova, která měla komerční zájmy a potřebovala si zajistit přízeň politiků při střetu s Lauderem a v boji o licenci, nedokázala. Celkový dojem: 25 %. Některé scénky byly trapné a z komediálního hlediska nefunkční, z obsahového hlediska nejde ani tak o křivé zrcadlo, které tvůrci nastavili politické scéně, jako spíš o zajímavý doklad konvenčního myšlení tvůrců, kteří nedokázali zachytit a pojmenovat skutečné nedostatky naší politiky a společnosti. Celkový dojem: 25 %.(26.10.2008)

 • Vonter
  *****

  Naprosto a zcela delikatesní satira politiky, médií a veškerého podobného fujtajblu. Dneska už bohužel téměř zapomenutá, jen pár scének se dá najít na YT, ale i ty stojí zato. V té době vedle nováckých Gumáků běžel podobný pořad na ČT pod názvem Hlavouni, kterýžto nebyl rovněž špatný, ale úrovně Gumáků nedosahoval. Některé skeče a hlášky jsou mezi pamětníky Gumáků legendární a jsou používány dodnes. Holt pár let po revoluci se mohla dělat satira a vůbec legrace trochu uvolněněji a o dost řízněji než dnes.(6.11.2013)

 • - Formát pořadu patří firmě Spitting Images, v Rusku se podobný pořad jmenoval Kukly. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace