Gumáci (TV seriál)

Gumoviny

Komedie

Česko, 1994

• H34D

Jako nápad bych Gumáky rozhodně neztracoval, mohla by to být slušná, odpočinková satira pro poklidný večer u nově se rozjíždějící stanice, ale... Je tu velké ale, humor měl k trefné politické satiře daleko, Nova se samozřejmě bála přitlačit na sofistikovanosti a zakomponování inteligence se vyhýbala jako čert kříži a tak z toho vznikl lehce pubertální paskvil ala Tele-tele. 3/10(16.11.2008)

• gudaulin

Kvalita humoru byla v prostředí televize Nova pochopitelně od počátku nevalná, nicméně cyklus dojel na absenci tradice pocházející z britského kulturního a společenského prostředí, kdy tato tradice velí být kritický na všechny strany, ale o kousek kritičtější k právě vládnoucí partaji a vládě. To Nova, která měla komerční zájmy a potřebovala si zajistit přízeň politiků při střetu s Lauderem a v boji o licenci, nedokázala. Celkový dojem: 25 %. Některé scénky byly trapné a z komediálního hlediska nefunkční, z obsahového hlediska nejde ani tak o křivé zrcadlo, které tvůrci nastavili politické scéně, jako spíš o zajímavý doklad konvenčního myšlení tvůrců, kteří nedokázali zachytit a pojmenovat skutečné nedostatky naší politiky a společnosti. Celkový dojem: 25 %.(26.10.2008)

• Karlos80

Už jen podle názvu tento pořad (jeden z prvních na tehdy rozjíždějící se Nově) museli vymyslet opravdu jen gumy (dobrá parodie ale sušší humor), avšak ani dnes na karitury Klause, Sládka, Zemana nebo třeba Gotta nelze zapomenout:-) Jen za 2*, v té době mi to jako mladému zákl. školou povinnému klukovi vůbec nic neříkalo...(5.10.2008)

• hlína

Osvědčený formát, který, který ale srazila podle mě dost slabá satira a malý humor tehdejších nezkušených tvůrců. Uvítal bych návrat na obrazovky s kvalitnějším produkčním týmem. A mimoto současná politická scéna nabízí takového materiálu na použití, že by byl hřích to nevyužít. Zejména duo ParouBack+sRáth bych si vychutnal...(5.4.2009)

• lubospoti

Zajímavý nápad (co na tom, že okoukaný ze zahraničí). Češi si k tomu přidali svůj svérázný smysl pro humor a v počátcích to byl vcelku koukatelný pořad. Bohužel postupem času byly nápady vyčerpány, ale bylo potřeba naplnit stopáž, tak se tvořily scénky víceméně trapné... Dnes už si na tento pořad vzpomene jen málokdo.(23.1.2014)

• - Formát pořadu patří firmě Spitting Images, v Rusku se podobný pořad jmenoval Kukly. (Karlos80)