Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  ****

  Jiří Strach je velká naděje pro návrat důvěry v české filmy. Tam, kde uvidím jeho jméno v režisérské židli, tak je pro mě daný snímek zárukou kvalitního filmového zážitku, Ďáblovu lest nevyjímaje. Příběh je tajemně mystický, temný, přímo satanský a to detektivní pátrání jak v historii lidstva, potažmo církve mě opravdu baví. Stanislav Zindulka ve filmu vypadá jako těsně před skonem, je bledý jako list pergamenu z první poloviny 13. století a otce Toderika hraje skvěle, no ... vlastně on to možná ani hrát moc nemusí, vypadá už opravdu hodně sešle.(7.11.2013)

 • viperblade
  ****

  Po prvním díle to zatím nehodnotím, protože se mi to zdá přinejmenším nesmyslné. Rozjezd byl hodně zdařilý, Strach potvrzuje, že z českých režisérů je jeden z nejlepších. Plus sympatické obsazení, kterému vévodí Dvořák. Pokud bych měl hodnotit, tak by to byly 4, ale jak říkám, po prvním díle, je to bezúčelné. Uvidíme, co se z toho vyklube. Po všech 3 dílech: Takže, zůstaneme u těch 4. První dva díly jsou pouze o hledání vodítek k tomu, aby jste všechno pěkně pochopili ve 3 díle. A tak se mi to líbí. A dokud v Čechách bude natáčet filmy Strach, tak nemám strach o kvalitu české kinematografie... :-)(15.2.2009)

 • ivishka
  ***

  POZOR!Může obsahovat SPOILERy: Jiří Strach je opravdu slibným režisérem, ale chyba opravdu není na straně režie. Příběh byl skutečně poutavý a zajímavý, ALE...Čekala jsem normální kriminalistický příběh, ve kterém se bude skrývat pouze jedno mystérium, a to původce toho všeho - čili vrah. Nikdy mě ale nenapadalo, že se do tohoto třídílného tv filmu/seriálu připlete i (hlavně v posledním díle) docela velké množství "pohádek" a "povídaček" - nebo jedna bába povídala či bible jako taková. Zalíbila se mi myšlenka o tom podivném vyobrazení v Ďáblově bibli - a také úvaha nad tím provedením, to bylo dokonale promyšlené. I po herecké stránce(většinou)byl tv film/seriál zajímavý. Škoda toho science fiction ke konci. Pochvala patří hlavně hercům: Ivan Trojan, Jiří Dvořák mě mile potěšil, Vojtěch Dyk a Kryštof Hádek(neříkám, že všichni ostatní hráli špatně - jen mě tihle čtyři herci zaujali nejvíce).(25.3.2013)

 • Mariin
  **

  Takový kriminální kýč, do nějž je dryáčnicky namícháno vše, aby znuděného diváka za každou cenu zaujal. A tak tvůrci bezostyšně stavějí na zdůrazňování satanistických motivů a na "tajemném" prolínání minulosti a současnosti . Nelze si nepovšimnout zcela nepravděpodobných scén ze současného života kláštera či "archeologických výzkumů". Scénář napsal Arnošt Vašíček, který se pokládá za odborníka na všechny záhady světa: http://www.sysifos.cz/index.php?vypis&sec=1207666267 Těch 70% a více tomu velmi neopodstatněně lichotí...(22.2.2009)

 • Terva
  *****

  DÍL PRVNÍ: NOC HADŮ - CITÁT - Mám dovolenou, sakra.......... Ivan Trojan (Runa) jako specialista přes Satanské symboly. Já jsem spokojen z touto Českou tvorbou. Satanismus, reinkarnace, Ďábelská bible, tajemno a to vše zahaleno do detektivního hávu. Detektiv Sumara (Jiří Dvořák) není žádný hodný detektiv, naopak je to celkem problémový člověk a má si své mouchy. Profesor Runa se na čas stává jeho poradcem přes okultismus. Této dvojici to padne a když se k nim přidává svérázná policistka Lenka Šímová (Anna Geislerová), máme tu celkem slušný potenciál na dobrý příběh. CITÁT - Tharos je jen obráceně Soraht......... DÍL DRUHÝ: VRAŽEDNÝ KÓD - CITÁT - Chcete mě obvinit z toho, že jsem ji na čelo namaloval 666........ Vyšetřování únosu a vraždy pokračuje. Inspektor Sumara a profesor Runa sbírají první střípky okolo událostí Satanského rituálu a je již několik podezřelých. CITÁT - Kříž svatého otce Benedikta....... Okolo 54 minuty druhého dílu můžeme vidět, že Lukáš (Filip Tomsa) leží a čte si knížku. Kniha nese název Jitro kouzelníků a napsala ji dvojice spisovatelů Jacques Bergier a Louise Pauwles. Kniha pojednává o okultismu, magii, tajných společnostech a jejich vliv na vědu a společnost. Druhý díl byl tajemnější. DÍL TŘETÍ: BRÁNA NEBES - CITÁT - Byli obětováni pro číslo svého jména........ V tomto konečném příběhu mi nesedl ten klavír, jako hudební doprovod. Tady to chtělo něco jiného a ne piano. CITÁT - Dobrý den, pane premiére, já jsem Satanista z Pardubic a mám takový problém....... Vyvrcholení je tady, je to napínavější, okultnější, srandovnější a i lehce akční. Jako celek je to perfektní Česká televizní tvorba. Jen více takových příběhů. Jsem spokojen. CITÁT - Satane, přijmi tuto oběť.......*****(20.12.2014)

 • - Díl seriálu 30 případů majora Zemana (od r. 1974), který sledují hlídači v autě, je symbolicky "Bestie". (jendamaty)

 • - Okolo 54. minuty druhého dílu lze vidět, že Lukáš (Filip Tomsa) leží a čte si knížku. Kniha nese název "Jitro kouzelníků" a napsala ji dvojice spisovatelů Jacques Bergier a Louise Pauwles. Kniha pojednává o okultismu, magii, tajných společnostech a jejich vliv na vědu a společnost. (Terva)

 • - Podlažický klášter je poprvé zmiňován v roce 1159. Zanikl na jaře roku 1421, když husité táhli do východních Čech. Nebyl nikdy obnoven. Na jeho místě byl postaven kostel sv. Markéty. (blackrain)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace