Tím nejcennějším, čeho může kterákoliv země dosáhnout, je ovládání lidské mysli…  Čtyři dobrovolníci se s vidinou snadného získání peněz upsali k výzkumu na lidech. Má jít o test lidské výdrže a psychiky. Netuší, že studie je založena na drsných praktikách v nichž půjde o život. Smrtící soukolí se dává do pohybu a šance na únik je mizivá… (oficiální text distributora)

Catella

Tenhle film tak nějak dojel na špatné zpracování. Nápad je to parádní - zavřít 4 dobrovolníky do místnosti a čekat co se stane s jejich psychikou. Začátek experimentu mě doslova nadchl a já čekala, že v podobném duchu to bude pokračovat i nadále. Bohužel se dál nic moc nedělo, nebo spíš dělo, ale už to nemělo takový kouzlo a wau efekt, a tak se z toho stal obyč thriller se třema chlapíkama zavřenýma v místnosti. ()

KajusaK

Fůůha..Ani moc nevím,co o tomhle filmu říct..Je to dost zvláštní , vůbec mi to kostku nepřipomínalo..Sice byli lidé pouze v jedné budově,ovšem kostka byla známá svými 1000000 místnostmi , tohle byl obyčejný barák..Nebýt toho jak na začátku filmu zemřela tá slečna,tak bych ani neřekla že je to nějak brutální ap. čekala jsem od tohoto filmu určitě mnohem více..Napětí,drama,krev tam rozhodně nenajdete..Točí se to neustále kolem otázek o Američanech .. Film jsem dokoukala do konce ale víc bych se na něj rozhodně nepodívala.. ()

lennyd

Měla to být docela snadná cesta k získání trochu peněz. Zúčastnit se sociálního výzkumu se zaměřením na psychickou odolnost proti stresu. Výzkum jde ale jinou cestou než byli dosud všichni účastníci zvyklí - brzy se mění v jediné úsilí - přežít další zkoušku ... Na první pohled může film připomínat třebas Kostku, nebo i první hru ze SAW, jenže celkové zpracování je o několik řádů horší. Ze začátku mne to hrozně zaujalo, a čekal jsem co na účastníky jejich trýznitelé vymyslí, jenže ono se nic neděje. Několikero hloupých hádanek a kapku toho zabíjení bez hlubšího smyslu. Čekal jsem že alespoň při útěku jednoho z testovaných se ukáže něco víc, ale nedočkal jsem se. Alespoň kdyby herecké výkony byly na úrovni, ale ani tím tento film nikterak nezaujme - jediné trochu zajímavé postavy se zbaví hned na začátku, a zbytek osazenstva nic kromě planých žvástů nepředvede (a to ani Peter Stormare, bohužel).. Takže asi tak.. ()

Okara

Killing Room mi velmi připomněla nedávno viděný snímek Cabin in the Woods - parta systematicky vyvražďovaných lidí se vsuvkami scén ve vědeckém centru, s tím rozdílem, že zde mi vadily. Líbil se mi náhlý zvrat v atmosféře na začátku a dokud tam byl Tony, na kterém scénář rozpracoval pěknou proměnu. Od jeho náhlého úmrtí to ale jde z kopce, bylo mi dost brutálně jedno jak ty mameluci skončí a nad závěrem jsem jen kroutil hlavou. Pozor, komentář obsahuje spoiler, sakra, to jsem měl asi napsat výše, ale to nevadí, o nic jsem Vás nepřipravil. 40% ()

zdenny

Jednu hvězdu dávám pouze za to, že to byl film typu "lidé v místnosti". Jenže narozdíl od těchto filmů, které se specializují na psychologický teror (anebo jsou lidé ponecháni sobě navzájem napospas bojující s ponorkovou nemocí), toto je totální kravina. A ten nápad s vytvářením amerických sebevražedných atentátníků, to už musí být fakt super pako někdo, koho toto napadlo. A to vlastně ani nevím, proč tam vůbec účinkovala ta šestadvacetiletá pipina. No nic, myslím, že 53 % je velmi, velmi vysoké hodnocení. ()

• Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)
  • Natáčelo se v Louisianě (USA). (griph)