KR 13

• USA The Killing Room
všechny plakáty

Tím nejcennějším, čeho může kterákoliv země dosáhnout, je ovládání lidské mysli…  Čtyři dobrovolníci se s vidinou snadného získání peněz upsali k výzkumu na lidech. Má jít o test lidské výdrže a psychiky. Netuší, že studie je založena na drsných praktikách v nichž půjde o život. Smrtící soukolí se dává do pohybu a šance na únik je mizivá… (oficiální text distributora)

-bad-mad-wolf-

Killing Room rozhodně nemá hloupou myšlenku; docela by mě zajímalo, jak by si s látkou poradili zkušenější tvůrci. V téhle podobě filmu chybí výraznější napětí a propracovanější psychologie, nemluvě o tom, že ústřední postavy moc rády dopodrobna rozebírají své plány, ačkoliv vědí, že jsou monitorovány. Závěr je uspokojivý, Peter Stormare se svým typickým "devil inside" potěšil. ()

Flipnic

Film se zpočátku tváří jako dost "seriozní" a kvalitní "taskploitation" (takový to zavřou se lidi do místnosti, dávaj se jim čím dál šílenější úkoly, kdo zůstane..?). Jenomže pak tvůrci stočí děj do jisté interakce sledovaných se sledujícími, kdy i ti sledující přestávají vychytávat, co se to v té bílé místnosti děje. Lidský život zde nemá žádnou hodnotu a nějaké to ztotožnění s postavami moc nehrozí. Z toho důvodu divák nakonec vlastně nechápe, co tím chce básník říct a co je vlastně špatně a co je dobře ... a když je "jádro pudla" odhaleno, klepe si divák na čelo, jestli tohle mysleli tvůrci vážně ... Není to úplně zlé či špatné, ale není to ani kdo ví co, i když to působí zpočátku velmi zajímavě ... není. Ani démonický Peter Stormare to nezachrání, spíš jsem měl pocit, že to ještě víc kazí ... ()

playboxguest

Clea udělala to nejlepší, co mohla, když si hned na začátku tohohle shitu nechala provětrat mozek kulkou. A Chloë, ta by tu práci měla jednoznačně dostat, protože přihlížet takový kokotině až do samýho závěru, to opravdu vyžaduje těžce pokřivený charakter. A ostatní herci? No divím se, že je neodstřelili už při castingu. Všechny filmy uvedené v podobných jsou vydařenější, než tohle. FUUUU ()

Malarkey

Hrozně mi to připomínalo film Kostka. Jak nápadem, zpracováním tak koncem. Teď jsem Vám možná trošku zaspoileroval, ale seru na to. Pokud mi budete nadávat a pak se sami na film podíváte, tak mi dáte za pravdu, že byste se bez něj klidně obešli, takže si myslim, že pokud bych přecijenom v předešlý větě spoileroval, bylo by to za dobrým účelem. Pokud ne, tak mě pošlete do prdele, uleví se Vám, a život půjde dál. ()

gogo76

Komorná záležitosť. Ja také rád a preto som sa dal zlákať. Presvedčil ma najmä P. Stormare, ale vždy ide najmä o príbeh a tomu som veru dosť dlho nerozumel a po hodine som už ani nechcel. Pointa prišla tesne pred záverom a náladu ani pocit sklamania nezvrátila. Dôvod, pre ktorý sa štvorica stretla a mnoho ľudí zomrelo, pôsobí aspoň na mňa veľmi nepresvedčivo. Politika zub za zub sa tu ešte dlho nebude robiť a v Amerike zvlášť. 60%. ()

• Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)
  • Natáčelo se v Louisianě (USA). (griph)