KR 13

Scénografie:

Charisse Cardenas

Kostýmy:

Caroline B. Marx

Hodně podobný jako 9 hráčů se smrtí zvlášt ten konec. Jen tady vidíme i za oponu což nás zase odkazuje na Kostku 0, k Saw to má asi nejdál, ale i některé momenty se najdou. Jinak je vidět co je vládní organizace schopna udělat pro dokonalýho zabijáka. Máme tu možnost nejenom sledovat chování dobrovolníků, ale i lidí za sklem, kdy vzniká dilema jak se zachovat. Jo vládní organizace jsou schopné všeho, jen ,aby měli lepší stroj na zabíjení. Celý film trpí až příliš nezáživností a neoriginalitou. Chybí tomu větší spád a zároveň i pořádná dramatičnost situace.(17.10.2012)

• blackrain

Zajímalo mě jak se zachová postava, kterou hraje Chloe Sevigny. Zachovala se přesně, tak jak jsem si myslela. Škoda, že se mnohem lépe nepodařilo vykreslit psychologii jednotlivých postav. Určitě by se tak dosáhlo i většího napětí. Takhle snímek nenabídl skoro žádné. V podstatě jsem se pronudila až do konce. Bohužel se s očekávaným koncem nedostavilo nic překvapujícího nebo snad i šokujícího.(9.9.2010)

• lennyd

Měla to být docela snadná cesta k získání trochu peněz. Zúčastnit se sociálního výzkumu se zaměřením na psychickou odolnost proti stresu. Výzkum jde ale jinou cestou než byli dosud všichni účastníci zvyklí - brzy se mění v jediné úsilí - přežít další zkoušku ... Na první pohled může film připomínat třebas Kostku, nebo i první hru ze SAW, jenže celkové zpracování je o několik řádů horší. Ze začátku mne to hrozně zaujalo, a čekal jsem co na účastníky jejich trýznitelé vymyslí, jenže ono se nic neděje. Několikero hloupých hádanek a kapku toho zabíjení bez hlubšího smyslu. Čekal jsem že alespoň při útěku jednoho z testovaných se ukáže něco víc, ale nedočkal jsem se. Alespoň kdyby herecké výkony byly na úrovni, ale ani tím tento film nikterak nezaujme - jediné trochu zajímavé postavy se zbaví hned na začátku, a zbytek osazenstva nic kromě planých žvástů nepředvede (a to ani Peter Stormare, bohužel).. Takže asi tak..(10.7.2012)

• gfrusvk

Odovzdať mobily, hodinky a ide sa do prázdnej bielej miestnosti bez ničoho. Ako to už býva zvykom, stretne sa v nej skupina ľudí, ktorí sa postupne musia navzájom eliminovať až ostane posledný víťaz. Tentokrát sa tam stretnú dvaja muži, žena a černoch, od kamery na nich bude dohliadať kríženec A. Hopkinsa, S. Ballmera a B. Willisa v jednej osobe. Vždycky od filmu s podobným motívom čakám, že sa konečne niekto pohrá s psychológiou postáv, aj tu som zahliadol nejaké pokusy ale inak žiadna sláva.. Mohol by som to prirovnať ku Kocke, konkrétne Kocka 0 a k Exam. Rovnako ako v Kocke 0, aj tu sa stretávame s obidvomi stranami deliacej steny, či už so šéfikmi projektu, alebo so samotnými aktérmi v miestnosti. K Exam sa to hodí asi najviac samotným motívom, aj keď narozdiel od Exam, tento snímok ma až tak extrémne nenudil, ale zároveň ani výrazne nenadchol. Okrem strelby z pištole tu nie sú žiadne výraznejšie vraždy.. Taký slabší priemer by som povedal.(15.7.2014)

• Vyrida

The Killing Room je velmi jednoduchý film s děsně prostým scénařem, který hodně připomíná v základech kanadský Cube. Bohužel zůstává jen u nápadu uvěznit několik lidí do jedné místnosti, protože zbytek svému předchůdci nešlape ani na paty. Už samotný počet herců je tryzní a tak žádný vysoký počet originálních likvidačních pastiček, situací či scének nečekejte. Když už na ně po úherským roce přeci přijde řada, jsou nechutně odbyté a prakticky bez nějaké atmosféry. I ze samotných postaviček si budete horkotěžko hledat svého favorita. Závěr pak je něco tak debilního, že to nemá smysl ani komentovat. Dvě hvězdy dávám za né až tak moc debilní uvažování zavřených nešťastníků a pro mě nečekanou první popravu :)(3.9.2010)

• - Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)

• - Natáčelo se v Louisianě (USA). (griph)