KR 13

Scénografie:

Charisse Cardenas

Kostýmy:

Caroline B. Marx

Četl jsem pár materiálů o podobných výzkumech a vždy to byla prasárna. Tohle o tom docela vypovídá, je to stylové, nekompromisní. Jen tomu většina lidi nebude věřit,a tak to má asi i být. Líbí se mi jak to je natočeno, je v tom dost skrytého, je v tom atmosféra a nutí to zapnout mozkové závity a přemýšlet ne o tom dění, ale o tom za tím děním. Peter Stormare se sice nijak nepředvádí, ale svou roli odvedl rutinně. Měl bych i pár výhrad, ale zde nemám nutkání je zviditelňovat. Jsem vcelku spokojen.(22.4.2011)

Film se zpočátku tváří jako dost "seriozní" a kvalitní "taskploitation" (takový to zavřou se lidi do místnosti, dávaj se jim čím dál šílenější úkoly, kdo zůstane..?). Jenomže pak tvůrci stočí děj do jisté interakce sledovaných se sledujícími, kdy i ti sledující přestávají vychytávat, co se to v té bílé místnosti děje. Lidský život zde nemá žádnou hodnotu a nějaké to ztotožnění s postavami moc nehrozí. Z toho důvodu divák nakonec vlastně nechápe, co tím chce básník říct a co je vlastně špatně a co je dobře ... a když je "jádro pudla" odhaleno, klepe si divák na čelo, jestli tohle mysleli tvůrci vážně ... Není to úplně zlé či špatné, ale není to ani kdo ví co, i když to působí zpočátku velmi zajímavě ... není. Ani démonický Peter Stormare to nezachrání, spíš jsem měl pocit, že to ještě víc kazí ...(9.7.2014)

Hodně podobný jako 9 hráčů se smrtí zvlášt ten konec. Jen tady vidíme i za oponu což nás zase odkazuje na Kostku 0, k Saw to má asi nejdál, ale i některé momenty se najdou. Jinak je vidět co je vládní organizace schopna udělat pro dokonalýho zabijáka. Máme tu možnost nejenom sledovat chování dobrovolníků, ale i lidí za sklem, kdy vzniká dilema jak se zachovat. Jo vládní organizace jsou schopné všeho, jen ,aby měli lepší stroj na zabíjení. Celý film trpí až příliš nezáživností a neoriginalitou. Chybí tomu větší spád a zároveň i pořádná dramatičnost situace.(17.10.2012)

Dobře zpracované a pochopitelné. Myslím, že se to bude příčit mnoha divákům, a proto budou hodnotit menším počtem hvězdiček. Je to velmi dobrá studie psychiky člověka. Účel světí prostředky. Až pochopíte, k čemu slouží celý experiment, pochopíte všechno. Je ale s podivem, jak brzy se subjekty odprostily od reality okolního světa. Přišly tam za určitým cílem, peníze. Bylo jim jedno, co se bude dít, hlavně aby dostaly zaplaceno. Bály se sebepoškození léky. Myslely si, že to bude jenom výzkum. Přijaly úkoly subjektů. Vůbec se nezamyslely, pro subjekt č. 1 vypadl. Proč subjekt č. 2 vypadl - v tu chvíli jim to už mělo vrtat hlavou. Jak správně odpovídat na otázky? Ti inteligentnější by měli začít vždy u toho. Amerika se rozhodně neumístila mezi nejchytřejšími ;-)))(28.3.2016)

• Samchung

Až tak blbý film se vidí zřídka. Celou dobu jsem si říkala, že to alespoň musí vyvrcholit nějakým průměrným vysvětlením, ale na závěr filmu člověk mohl koukat jenom s otevřenou hubou a přemítat nad tím, která zrůda je schopná vyplodit tak nelogický a bolestně hloupý scénář. Tomu se bohužel nedalo už ani zasmát.(8.9.2010)

• - Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)