KR 13

Charisse Cardenas

Kostýmy:

Caroline B. Marx
  • playboxguest

Clea udělala to nejlepší, co mohla, když si hned na začátku tohohle shitu nechala provětrat mozek kulkou. A Chloë, ta by tu práci měla jednoznačně dostat, protože přihlížet takový kokotině až do samýho závěru, to opravdu vyžaduje těžce pokřivený charakter. A ostatní herci? No divím se, že je neodstřelili už při castingu. Všechny filmy uvedené v podobných jsou vydařenější, než tohle. FUUUU(25.3.2012)

• MareT.

Toto se bohužel nevymanilo z podprůměru. Snaha se přiblížit k filmům jako je Exam, Kostka svým způsobem i Saw je neúspěšná a atraktivita pointy je ze všech těchto filmů mně nejvíce vzdálená právě u tohoto thrilleru. SPOILER: myslím si, že odstřelení jedné z nejznámějších tváři filmu hned na začátku už taky nikoho nezvedne ze židle či nepřekvapí.(4.9.2010)

• divak84

odpad jsem nedal jenom kvůli standardnímu Stormarovi. bez jakéhokoliv nápadu, napětí nebo logicky. Např. frajer se na konci chce natřít krví aby klouzal, ale natře se jí asi 5 minut před "akcí" takže je jasné že ta krev uschne (což ví přece každy kdo někdy krvacel aspon z nosu). Filmů z tohoto žánru je jako maličkého šafránu a přesto není žádný, který by laťku nastavil pořádně vysoko.Začínám se tomuto izolovanému survival žánru vyhýbat. je to nuda a nic vám to nedá. *spoiler* :získat sebevražedné atentátníky, lze i dřív než za 8 hodin...zaplatit jejich rodinám "vybušné" a máte jich 30 za minutu a ne jednoho za xxx hodin. Velký omyl bez hereckých či filmových kvalit.(22.12.2010)

• Tred2

Filmem vládne napětí a očekávání finálního rozuzlení. Bohužel to jsou jediná pozitiva. Celkový koncept je žánrový standard a vrchol zápletky je bohužel naprosto bez jiskry nebo překvapení. Film funguje dobře ve smyslu, že vás drží v napětí a nutí vás odhadovat jak a co se všechno ještě změní. Jenže ono se nic takového nestane, děj je jasně stanovený a tak jak si ho představujete, v té nejjednoduší podobě, ve skutečnosti je. S koncem se tak přitáhne velké zklamání. PS: slušná hudba/zvuková stopa. (Jestli se na to někdo dal stejně jako já kvůli Cleai, tak bude zklamaný)(16.8.2013)

Film se zpočátku tváří jako dost "seriozní" a kvalitní "taskploitation" (takový to zavřou se lidi do místnosti, dávaj se jim čím dál šílenější úkoly, kdo zůstane..?). Jenomže pak tvůrci stočí děj do jisté interakce sledovaných se sledujícími, kdy i ti sledující přestávají vychytávat, co se to v té bílé místnosti děje. Lidský život zde nemá žádnou hodnotu a nějaké to ztotožnění s postavami moc nehrozí. Z toho důvodu divák nakonec vlastně nechápe, co tím chce básník říct a co je vlastně špatně a co je dobře ... a když je "jádro pudla" odhaleno, klepe si divák na čelo, jestli tohle mysleli tvůrci vážně ... Není to úplně zlé či špatné, ale není to ani kdo ví co, i když to působí zpočátku velmi zajímavě ... není. Ani démonický Peter Stormare to nezachrání, spíš jsem měl pocit, že to ještě víc kazí ...(9.7.2014)

• - Natáčelo se v Louisianě (USA). (griph)

• - Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)