KR 13

Scénografie:

Charisse Cardenas

Kostýmy:

Caroline B. Marx

Výborný námět, celkem solidní zpracování (tedy až na konec), ale bohužel to trpí špatným hereckým obsazením. Nemám tím na mysli Stormarea a Chloe Sevigny (ti byli výborní), ale jedná se o postavy testovaných - ani jeden z nich mi nebyl sympatický a ani jednomu z nich jsem jeho roli nevěřil. Navíc člověk začne po půl hodině tak nějak tušit, kdo to celé přežije. No a ten konec. Ono jsem se nějákého vysvětlení dočkal, ale když jsem si to pak všechno zpětně v duchu přehrál, tak jsem byl nucen usoudit, že je to totální hovadina a kdyby nic nevysvětlovali, bylo by to lepší. 50%(29.11.2009)

Film o programu CIA z názvem MK - ULTRA. Jedná se o výzkum ovládání mysli v šedesátých letech. Karrií ( Clea Du Val ) to začalo a nakonec vše dostane smysl. Čtyřem dobrovolníkům jsou kladeny otázky a za špatné odpovědi je čeká smrt, je jasné, že půjde o nervy. CITÁT : Jak se jmenuješ ? Karri... Tato odpověď začne sérii událostí, které se stanou v místnosti nazvané Killig Room 13. Zajímavá myšlenka, trochu trikově odfláknutá, ale má to slušné napětí a zajímavý konec. MK - PATRIOT. Hudbu k filmu stvořil Brian Tyler.(23.10.2010)

Režisér Liebesman totiž pojal svůj film poněkud komorněji a na diváka se nesnaží zapůsobit brutalitou, ale spíše zaútočit na jeho psychiku. Do jisté míry se mu možná skutečně povedlo, protože více než hodinový pohled na bílou místnost je už sám o sobě lehce depresivní, jenž děj sám o sobě nabídne spoustu hluchých a především nudných pasáží, které se nevýslovně táhnou až začnou některé jedince zcela jistě uspávat. I já sám jsem měl chuť několikrát dvd vytáhnout a pustit si raději něco jiného. Což o to herecké obsazení vypadá zajímavě, jenže když jim nedáte dostatek prostoru, aby se jejich přednosti mohli rozvinout naplno, tak je vám houby platné, že se tu objevilo hned několik známých tváří. Mimo jiné i Clea DuVall, která se tu však moc neohřála. Tvůrcům však nelze upřít, že se jim místy skutečně podařilo vytvořit docela zajímavou atmosféru, která několikrát doopravdy vygradovala ve velkém stylu. Jenže pořád se tyto momenty střídali s docela velkou dávkou nudy, která mě doopravdy občas doslova ubíjela. 5/10(15.9.2010)

• MareT.

Toto se bohužel nevymanilo z podprůměru. Snaha se přiblížit k filmům jako je Exam, Kostka svým způsobem i Saw je neúspěšná a atraktivita pointy je ze všech těchto filmů mně nejvíce vzdálená právě u tohoto thrilleru. SPOILER: myslím si, že odstřelení jedné z nejznámějších tváři filmu hned na začátku už taky nikoho nezvedne ze židle či nepřekvapí.(4.9.2010)

Film se zpočátku tváří jako dost "seriozní" a kvalitní "taskploitation" (takový to zavřou se lidi do místnosti, dávaj se jim čím dál šílenější úkoly, kdo zůstane..?). Jenomže pak tvůrci stočí děj do jisté interakce sledovaných se sledujícími, kdy i ti sledující přestávají vychytávat, co se to v té bílé místnosti děje. Lidský život zde nemá žádnou hodnotu a nějaké to ztotožnění s postavami moc nehrozí. Z toho důvodu divák nakonec vlastně nechápe, co tím chce básník říct a co je vlastně špatně a co je dobře ... a když je "jádro pudla" odhaleno, klepe si divák na čelo, jestli tohle mysleli tvůrci vážně ... Není to úplně zlé či špatné, ale není to ani kdo ví co, i když to působí zpočátku velmi zajímavě ... není. Ani démonický Peter Stormare to nezachrání, spíš jsem měl pocit, že to ještě víc kazí ...(9.7.2014)

• - Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)