KR 13

Charisse Cardenas

Kostýmy:

Caroline B. Marx
  • Tred2

Filmem vládne napětí a očekávání finálního rozuzlení. Bohužel to jsou jediná pozitiva. Celkový koncept je žánrový standard a vrchol zápletky je bohužel naprosto bez jiskry nebo překvapení. Film funguje dobře ve smyslu, že vás drží v napětí a nutí vás odhadovat jak a co se všechno ještě změní. Jenže ono se nic takového nestane, děj je jasně stanovený a tak jak si ho představujete, v té nejjednoduší podobě, ve skutečnosti je. S koncem se tak přitáhne velké zklamání. PS: slušná hudba/zvuková stopa. (Jestli se na to někdo dal stejně jako já kvůli Cleai, tak bude zklamaný)(16.8.2013)

• Okara

Killing Room mi velmi připomněla nedávno viděný snímek Cabin in the Woods - parta systematicky vyvražďovaných lidí se vsuvkami scén ve vědeckém centru, s tím rozdílem, že zde mi vadily. Líbil se mi náhlý zvrat v atmosféře na začátku a dokud tam byl Tony, na kterém scénář rozpracoval pěknou proměnu. Od jeho náhlého úmrtí to ale jde z kopce, bylo mi dost brutálně jedno jak ty mameluci skončí a nad závěrem jsem jen kroutil hlavou. Pozor, komentář obsahuje spoiler, sakra, to jsem měl asi napsat výše, ale to nevadí, o nic jsem Vás nepřipravil. 40%(26.8.2012)

• Malarkey

Hrozně mi to připomínalo film Kostka. Jak nápadem, zpracováním tak koncem. Teď jsem Vám možná trošku zaspoileroval, ale seru na to. Pokud mi budete nadávat a pak se sami na film podíváte, tak mi dáte za pravdu, že byste se bez něj klidně obešli, takže si myslim, že pokud bych přecijenom v předešlý větě spoileroval, bylo by to za dobrým účelem. Pokud ne, tak mě pošlete do prdele, uleví se Vám, a život půjde dál.(17.9.2010)

Jedna uzavřená místnost. 4 účastníci, nebo chcete-li kandidáti experimentu pro výzkum lidské psychiky a ovládání mysli a spousta záludných otázek, jejichž odpovědi nezná skoro nikdo To, že se v tomto projektu vedeném šíleným vědcem Peterem Stormarem, nebude jen vyplňovat úvodní testovací formulář s množstvím otázek, je jasné hned poté, co je jedna z účastnic střelena do hlavy. A to je teprve začátek solidní a napínavé psycho jízdy s neodhadnutelným koncem. S každou další špatně zodpovězenou otázkou zemře další účastník. Zajímavé a neotřelé téma nelze jednoznačně žánrově zařadit a má ode všeho trochu. Jeho síla spočívá ve výborném hereckém obsazení a také v manipulaci s divákovým přesvědčením s následným až šokujícím vyústěním, které si neustále klade otázku, zda je něco takového možné v reálném životě. To, co se děje v uzavřené místnosti, je velmi zajímavé, a asi by se nikdo nechtěl dostat do podobné bezvýchodné situace a být v kůži kandidátů, kteří pro pár dolarů nevěděli, do čeho jdou a jak to s nimi dopadne. Ve filmu zní působivá hudba Briana Tylera a režisér Jonathan Liebesman umožnil divákovi se v tom velmi dobře orientovat. Jednoznačně zajímavý film.(27.11.2010)

• Standic1

Další projekt s dobrým nápadem, ale špatným zpracováním. Po velmi slibném začátku, kdy vám počátek "experimentu" vyrazí dech je zbytek filmu velice utrápený, nudný a už jen čekáte na konec. Co se hereckých výkonů týče, žádná sláva. Mezi známými je tu herčka Clea DuVall, která se tu bohužel (nevím jestli by to teda filmu nějak pomohlo) moc nezdrží a pak Peter Stormare, který je pro mě jako herec velmi zajímavý a i tady tu předvádí jeden z těch lepších hereckých výkonů. Suma sumárum další z mnoha podobně zaměřench snímku s naprosto nevyužitým potenciálem, který neurazí, ale na druhou stranu ani nijak neohromí.(6.10.2010)

• - Tony Mazzolla (Shea Whigham) ve filmu nosí tričko s nápisem Bayside Tigers, což byl název školního týmu v seriálu Saved by the Bell (od r. 1989). (FIBO)