Singh Is Kinng

Akční / Komedie / Romantický

Indie / Austrálie, 2008, 135 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,159,376Tržby Celosvetovo $29,169,677(10.3.2010)

Až se mi někdy podaří rozklíčovat, proč jsem se u tohoto filmu vlastně dobře bavil, zároveň tím odhalím obecné kouzlo bollywoodských spektáklů. Protože scénář byl nejspíš zamýšlen jako zátěžový test divákovy tolerance vůči kýči, předvídatelnosti a patetičnosti. Když jej těmito slovy odsuzuje i pěkná řádka indických diváků, tak už to něco znamená. Ještě by se dalo debatovat o překvapivé usedlosti (promo materiály slibovaly crazy podívanou) nebo brutálních střihových přechodech mezi scénami, ale nemá smysl vyjmenovávat hromady chyb na něčem, co se chystám ohodnotit pozitivně. I když tedy pořádně nevím proč.(10.8.2009)

3* díky hlavním hrdinům a natáčení filmu v Egyptě ;-)(3.11.2008)

Priznám sa, že sledovať film s hindu dabingom a bleskovo sa meniacimi anglickými titulkami bolo niekedy až nad rámec možného, takže nezriedka som sa pomerne strácal, ale inak pri sledovaní ubiehal let do Indie pomerne príjemne a bol som svojim spôsobom fascinovaný, ako sa to celé skončí (dobre samozrejme). Videoklipy, pokusy o humor a herci, ktorí vyzerajú všetci skoro rovnako.(11.3.2009)